Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler
https://www.hbvl.be/cnt/dmf20220325_96986347
Patiëntenstop en één overleden dokter: honderden Tongenaren vinden geen huisarts meer in de buurt
Tongeren - In Tongeren zijn op dit moment honderden mensen op zoek naar een nieuwe huisarts. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden én de patiëntenstop bij andere huisartsen zitten ze met de handen in het haar. De patiëntenstop is geen specifiek Tongers probleem, het komt overal voor.
Er zijn meerdere oorzaken:
- Vervrouwelijking van het beroep
- Te weinig huisartsen
- Dokters die niet meer dan 8 uren / dag willen werken
- ...
En ja, ieder dorpke kampt met dit probleem.
|
Ik moet altijd lachen als men beweert dat we zulke unieke gezondheidszorg hebben in dit land.
Om een afspraak te versieren bij een huisarts moet je al bijna 2 weken wachten. Als je geluk hebt er nog ene te vinden die je wil ontvangen ben je dan op 12 minuten binnen en buiten.
Om een afspraak te versieren bij een specialist mag je rekenen op enkele maanden. Met wat geluk ben je ondertussen al dood

Uiteraard is hier een massa volk bijgekomen die weinig bijdragen tot de medische wereld maar er wel gretig en in grote getale gebruik van maken.
De landen die met een privé verzekering werken zijn stukken beter af. Daar ga je naar het ziekenhuis en wordt je gelijk geholpen bij de gespecialiseerde afdeling.
Kostprijs goed verzekering voor 60+ is ongeveer 3 tot 400 euro per maand.
Volgens mij betalen wij hier nog meer.