Los bericht bekijken
Oud 21 september 2002, 00:05   #53
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bert &of
Een huwelijk is een manier van samenleven tussen twee personen die elkaar graag zien, voor altijd bij elkaar willen leven en hun leven in een getrouwde status willen voortzetten. Mensen die dus scheiden overtreden ook de bedoeling van het huwelijk, maar ik betwijfel of zij ook een soort zijn die ver weg moet gebracht worden en geen rechten meer mag hebben.
U (samen met de wet) pretendeert dat enkel een vrouw en een man een duurzame relatie kunnen hebben die de naam "huwelijk" mag krijgen. Als trouwen enkel op de voortplanting is gericht ... Maar daar ging het vroeger al over en dan vervallen we weer in die discussie wat vrij onnodig is.
Dat is niet zomaar een "invulling", maar een eeuwenoude, door de mensheid aangevoelde bevestiging en beveiliging van een natuurlijke orde. Huwelijks is én een liefdevolle samenlevingsvorm, én gericht - alhoewel niet uitsluitend - op de reproductiviteit, én slechts mogelijk binnen de orde der dingen, dus enkel tussen man en vrouw.

Vraag dus niet aan een samenleving uw afwijkende belevingsvormen te bevestigingen. U bent en blijft een uitzondering, en het lijkt me dan ook beter dat u dit beseft en diengevolg handelt. Wie zich in deze discreet opstelt, zal van onze maatschappij niets te vrezen hebben.
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden