Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee
Dat is wat ik wil zeggen. Men gaat nu de bezittingen van Russische oligarchen (miljardairs) aanslaan. Daar zitten mensen tussen die tot voor kort bejubeld werden oa als eigenaar van Chelsea.
Dan vraag ik mij af: wat is de juridische grond?
En wat met de Saudi Arabische en Co. oligarchen?
En met de Zuid Afrikaanse oligarch Musk. 
|
Er zijn grote verschillen in een creatieve industrieel zoals Musk en de Russische oligarchen die zuiver en alleen hun fortuin te danken hebben aan hun opportuun gefoefel met de machthebber van het Kremlin ten koste van de Russen in het algemeen. Economisch en industrieel gezien blijft Rusland een ramp niettegenstaande de olie opbrengsten.
Er was ook geen juridische grond om een oorlog in Oekraïne te beginnen. Het Westen gaat Rusland pakken waar ze kunnen en dat is oa het fortuin dat de oligarchen buiten Rusland geparkeerd hebben. Ze hebben zich willen beschermen tegen een eventuele aanslag van de Russische overheid maar deze wending hebben ze niet ingecalculeerd. Zelfs Putin zal een deel van zijn fortuin verliezen dat oa op naam van zijn vrouw-lief en kinderen staan.