Los bericht bekijken
Oud 31 mei 2022, 07:14   #156
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 114.059
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door StV Bekijk bericht
Ja dat is inderdaad duidelijk en danku voor de toelichting maar WAAROM zou het RIVM dit aanpassen/verwijderen op hun website ?
Het is een heel heel recent toegelaten middel: pas vanaf 6 januari 2022. Op wiki staat dat het nog in fase II zit (waarschijnlijk is het artikel wat oud). Kortom, dit is gloednieuw.

Terwijl vaccins tegen pokken de oudste vaccins zijn die gekend zijn. Het allereerste vaccin, dat meer dan 200 jaar oud is, het werkt goed, en kan zelfs in vroege stadia als behandeling gebruikt worden (zoals bij hondsdolheid).

Ik denk dat we beter NU volop voor vaccin productie gaan, en misschien zelfs voor vaccinatie. Als we echt om de week een factor 2 meer gevallen hebben, dan is dat een factor 1000 op 2 maanden, en een factor 1 miljoen op 4 maanden, wat zou willen zeggen dat we tegen september aan 500 miljoen cases zitten of zo in de wereld. Natuurlijk kan het zich beperken tot het homo wereldje of zo, maar je mag je niet laten vangen aan het "onzichtbare" van een exponentiele groei. Deze apenpokken zijn 2 tot 5 keer dodelijker dan covid, en bovendien helemaal niet "leeftijdsselectief". Jonge mensen zijn hier waarschijnlijk het meeste blootgesteld, omdat zij geen pokkenvaccin hebben gehad (iedereen die jonger is dan een 40-tal jaren heeft geen pokkenvaccin gehad).
Het vaccin tegen de pokken is heel heel goed gekend, werkt heel heel goed en heel lang. Maar de productie ervan neemt tijd. We zouden NU moeten beginnen met dat volop terug te produceren he, om daar stocks van te hebben binnen 3 maanden als het potentieel paniek zal zijn.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden