Los bericht bekijken
Oud 31 mei 2022, 13:28   #113
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 114.867
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TheFourHorsemen Bekijk bericht
Uw betoog begon goed. Jammer dat het bij de laatste paragraaf volledig de mist in is gegaan.

Er is 0,0% kans dat Frankrijk zou ingrijpen zoals Rusland heeft gedaan. Denk je echt dat Frankrijk België gaat bombarderen omwille van taalwetgeving?
Dit. Denken dat dat zo niet is, getuigt van de totale wereldvreemdheid van Lavrov dat hij zoiets HIER als argument kan gebruiken. En blijkbaar zitten er op dit forum nog anderen die bijna even wereldvreemd zijn en denken dat zoiets "evident" is.

Er wordt een amalgaam gemaakt tussen de imperialistische gedragingen die schering en inslag zijn doorheen de geschiedenis, en waar o.a. ook Frankrijk aan deelnam, en de specifieke bewering dat een TAALWETGEVING in een land tegenwoordig de reden is waarom een land als Frankrijk VANDAAG of IN DE RECENTE GESCHIEDENIS een buurland zou gaan bombarderen. Vooral Frankrijk, dat zelf doorheen de geschiedenis zelf nogal strikt is geweest bij het OPDRINGEN VAN EEN NATIONALE TAAL en het onderdrukken van regionale taalgebruiken.

Dat er een minderheid van Russisch-sprekende mensen in Oekraine wonen, is juist, maar dat wil niet zeggen dat Oekraine niet, net als Frankrijk, een uniforme taalpolitiek zou voeren, en lokale taalminderheden geen officieel statuut zou geven. Frankrijk heeft dat tientallen jaren zelf gedaan, dus zou, volgens Lavrov, Frankrijk moeten beginnen met zichzelf te bombarderen alvorens zelfs maar Belgie binnen te vallen.

Het houdt gewoon geen steek, en is totaal wereldvreemd, om de dag van vandaag het als een evidentie te beschouwen dat men een buurland gaat bombarderen omdat dat buurland taalwetgevingen invoert op dezelfde wijze dat Frankrijk taalwetgevingen heeft ingevoerd, en Belgie die ook heeft.

Laatst gewijzigd door patrickve : 31 mei 2022 om 13:34.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden