Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TheFourHorsemen
Het gaat niet om die voornaamwoorden. Het gaat over een veel ruimere, algemene tendens waarbij het hebben van een normale discussie onmogelijk wordt gemaakt omwille van de gevoeligheden van de gesprekspartner.
'I'm offended' is bij zulke discussies een echte dooddoener. Als je dan verder durft te gaan, 'kwets' je een bepaald persoon en verlies je sowieso.
Het concept van 'safe spaces' is daar een goed voorbeeld van. Dat zijn ruimtes waar personen zich lekker veilig kunnen voelen in hun eigen waanbeelden en niet worden gestoord door informatie die zou kunnen ingaan tegen hun overtuigingen.
Eigenlijk creëren ze een soort zelf-dictatuur. Alle tegenstrijdige informatie wordt met alle middelen buiten gehouden.
|
Agreed.
Als ge als niet-rechtstreeks betrokken partij beledigd zijt door het al dan niet gebruiken van een nieuw voornaamwoord, dan zijt ge veel te gevoelig. Dat geldt dus voor de mensen die *eisen* dat je dat woord gebruikt, als voor de mensen die principieel tegen het gebruik van het woord zijn.