Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Flippend Rund
Die progressieve elementen binnen de Kerk werden dus niet gestuurd door de Heilige Geest? Waarom heeft de Heilige Geest toegelaten dat die schobbejakken de Kerk konden kapen voor hun verborgen agenda?
|
Slechts in haar geloof (dogma en moraal) kan de Kerk niet dwalen (waar ze dus op de bijstand van H. Geest kan rekenen), maar dat betekent niet dat ze in haar pastoraal soms niet sommige ongelukkige beslissingen kan nemen.
Niet ik verklaar dat trouwens, maar niemand minder dan de paus waaronder het concilie werd afgesloten en waaronder ook de conciliebesluiten in de praktijk werden omgezet. Paulus VI schreef, toen duidelijk werk welke gevolgen de verkeerde interpretatie van het concilie had, in een herderlijk schrijven: "De rook van de Satan is duidelijk in de Kerk binnengedrongen".