Deurganckdok wordt niet 'Albert II'-dok
Citaat:
23/03 Deurganckdok wordt niet 'Albert II'-dok
Deurganckdok blijft Deurganckdok en wordt geen Albert II-dok. Daarvoor wil Vlaams minister van Openbare Werken Kris Peeters (CD&V) desnoods een juridisch gevecht aangaan.
Bart De Wever (N-VA) hekelde de naamsverandering die de Antwerpse schepen Leo baron Delwaide en het Havenbedrijf doorgevoerd hebben en vroeg in de commissie Openbare Werken van het Vlaams parlement wat minister Peeters daarover dacht. De minister gaf de N-VA-voorzitter op álle fronten gelijk. Er zijn meer dan voldoende redenen om de naam Deurganckdok te behouden, vindt hij. De naam is ingeburgerd. De gemeente Beveren en ook Alfaport hebben al negatief gereageerd. Bovendien liggen op dezelfde internationale scheepvaartroute op korte afstand dan twee dokken met dezelfde naam. In Zeebrugge is er ook al een Albert II-dok en Zeebrugge is óók een container- en getijdendok. Op de Antwerpse rechteroever �*s er bovendien al een Albert-dok. Verwarrend dus, voor schepen én voor het vrachtvervoer over de weg.
In principe is het de initiatiefnemer die beslist over de naam. En dat is het Havenbedrijf. ”Maar de financiële last wordt quasi volledig door het Gewest gedragen”, countert de minister.
Kris Peeters wil hierover een onderhoud met Leo Delwaide. Houdt de schepen het been stijf, dan wil de minister de zaak desnoods voor de rechter brengen.
bron: http://www.gva.be
|
Eindelijk mensen met verstand, Kris Peeters begin ik meer en meer sympathiek te vinden. Het was dan ook een belachelijk idee om die naam te gaan veranderen he.. Hopelijk is het natuurlijk niet enkel spierballengerol van CD&V/N-VA en doen ze er ook echt iets aan.

__________________
"When I became the sun, I shone life into the man's hearts" - Sytem of a down, Toxicity
|