Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door els
Toon me aub studies de aantonen dat kinderen die geen borstvoeding hebben een zwakkere gezondheid hebben, en een slechtere hechtingsrelatie met de moeder. Je zult die niét vinden. Of liever: voor elke studie die dit aantoont, vindt je er 5 die het tegenovergestelde aantonen (nl geen verschil).
Wat je trouwens ook in de literatuur terugvindt, is dat moeders die een dergelijk beeld hebben over borstvoeding, ongelooflijk veel meer kans hebben op het ontwikkelen van een postnatale depressie wanneer borstvoeding niet lukt (en dat gebeurt nogal vaak eens).
Die schuldinductie rond borstvoeding bij jonge moeders mag wel eens stoppen.
|
Het is wel bewezen dat kinderen die flesvoeding krijgen veel vaker last hebben van voedselallergieën, eczema en reflux. Bovendien krijgen baby's via de moedermelk antistoffen mee. Dat maakt inderdaad een groot verschil en je ziet dan ook duidelijk dat baby's die flesvoeding krijgen veel vaker ziek zijn. Het feit dat men bij een prematuur sterk de voorkeur geeft aan moedermelk, zelfs als dat door omstandigheden met een flesje gegeven moet worden, zegt eigenlijk genoeg.
Niet dat ik het veroordeel als vrouwen flesvoeding willen geven want bij sommigen lukt borstvoeding niet goed, sommige vrouwen voelen zich ook te gespannen of onzeker of moeten medicijnen nemen waardoor borstvoeding niet mogelijk is. Ook niet elke moeder kan borstvoedingsverlof krijgen en moeten dan jammer genoeg na een aantal weken al overstappen op de fles.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door els
Die schuldinductie rond borstvoeding bij jonge moeders mag wel eens stoppen.
|
Moeders die borstvoeding geven krijgen vaak ook heel wat te horen. Sommigen vinden een zogende moeder net een melkkoe of vinden dat ze zich dan maar thuis moet opsluiten met haar baby. Moeders die lang borstvoeding geven (langer dan 9 of 12 maanden) worden helemaal bekeken alsof ze ze niet meer allemaal op een rijtje hebben.