Los bericht bekijken
Oud 21 juli 2022, 05:40   #18
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 117.443
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hoofdstraat Bekijk bericht
maar wat met de opkuis en afbraak van de centrale? Kostprijs over de 50 miljard en de centrales zijn al ferm over datum, het komt er dus sowieso aan.
Dat is al vaak herhaald: het is TOTAAL ZINLOOS om gigantische bedragen uit te geven om een kleine weide mee terug te kopen. Een centrale afbreken is DUUR omdat ze juist zo ongelofelijk STEVIG is gebouwd. Het is gewoon beter om ze te laten staan, veel plaats pakt dat niet.

Als men de campus van Doel wil terug omvormen in een weide, en dat kost 50 miljard, dan koopt men de duurste weide van gans Europa. Die campus is 80 hectare. We zouden dus bijna een half miljard gaan uitgeven voor een hectare. (want Tihange zit er ook in die 50 miljard). Dat is 50 000 Euro de vierkante meter. Dat is van de orde van de grond prijs in Tokyo.

Als men daar die centrales gewoon laat staan (eens de nucleaire delen weggenomen), dan kost dat "een weide", en zelfs daar kan men nog iets mee doen waarschijnlijk.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden