Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Persmededelingen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Vlaams Belang pleit in Hoofdstedelijk Parlement voor functionele tweetaligheid (https://forum.politics.be/showthread.php?t=134207)

Politics.be 23 januari 2010 12:10

Vlaams Belang pleit in Hoofdstedelijk Parlement voor functionele tweetaligheid
 
De voorbije dagen hebben Brusselse brandweerlieden stevige acties gevoerd tegen het nu reeds 15 jaar uitblijven van taalkaders voor hun dienst.

Bovendien sprak de Brusselse arbeidsrechtbank ook deze week een vonnis uit waarin aan Nederlandstalige brandweerlui die via hun syndicaat de vordering hadden ingeleid, een vergoeding werd toegekend wegens gederfde inkomsten ten gevolge van het uitblijven van een oplossing in verband met de geannuleerde taalkaders.

Vlaams Belang fractievoorzitter Dominiek Lootens interpelleerde vandaag de Brusselse regering hierover in het Hoofdstedelijk Parlement. Voor Vlaams Belang is het duidelijk: de brandweer heeft geen baat bij taalkaders die keer op keer worden aangevochten voor de Raad van State. De brandweer heeft geen baat bij tweetaligheid van dienst. Wat de brandweer zelf vraagt en nodig heeft is een functionele tweetaligheid van het personeel. Dit is een kwestie van zeer elementair gezond verstand. Het is onzinnig om zich voor een taalkader te baseren op het aantal interventies in deze of gene taal. In het verleden gebruikte men deze techniek trouwens om de cijfers te vervalsen en de statistieken in het voordeel van de Franstaligen te doen overhellen. Door de aard van de dienstverlening is het nu eenmaal nodig dat bij iedere interventie de hulpverleners tweetalig zijn.

Vlaams Belang hoopt dan ook dat het gezond verstand, dat wil dat de brandweer volledig tweetalig zou zijn, in dit dossier zou zegevieren. Of dienen wij er ons definitief bij neer te leggen dat wie dringende hulp nodig heeft in dit hoofdstedelijk gewest, beter eerst dringend Frans leert ?

Dominiek Lootens

Fractievoorzitter Vlaams Belang

Bron: politics.be

dominatrix 26 januari 2010 09:28

De taaltoestanden in Brussel blijven maar bestaan...

Zwartengeel 26 januari 2010 09:32

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door dominatrix (Bericht 4563876)
De taaltoestanden in Brussel blijven maar bestaan...

Zelfs de SP.a begint zich nu ook al te roeren:

http://forum.politics.be/showthread.php?t=134050

dominatrix 26 januari 2010 09:50

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel (Bericht 4563881)
Zelfs de SP.a begint zich nu ook al te roeren:

http://forum.politics.be/showthread.php?t=134050

Nu je't zegt...

Zwartengeel 26 januari 2010 09:55

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door dominatrix (Bericht 4563907)
Nu je't zegt...

Het zijn blijkbaar dan toch niet alleen maar verzuurde nationalisten die er een punt van maken dat wetten in dit land ook daadwerkelijk nageleefd worden?

dominatrix 26 januari 2010 10:08

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel (Bericht 4563913)
Het zijn blijkbaar dan toch niet alleen maar verzuurde nationalisten die er een punt van maken dat wetten in dit land ook daadwerkelijk nageleefd worden?


Laat ons hopen... Alhoewel ik de 'smet-boys' voor geen haar vertrouw. Cfr. het uithollen van de inspecties van Franstalige scholen in Vlaanderen.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:13.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be