De gemuilkorfde |
17 november 2011 00:18 |
Sveer ies koet mais enfin tok weer niet...
Een paar uur geleden kopte de Standaard nog dat het nieuwe Di Rupo voorstel op het eerste zicht positief onthaald werd, is de sfeer weeral gekeerd.
Wat nu ?
Hoe lang nog met die grijnzende Italiaan, die wel mooi kan glimlachen maar voor de rest geen millimeter vooruitgaat ?
http://www.standaard.be/artikel/deta...MF20111116_061
Hier een paar stukjes uit het artikel :
Citaat:
Nieuw voorstel Di Rupo slecht onthaald door OpenVLD en CDH
De verschillende partijen gingen de nacht in met de bespreking vaneen nieuwe nota van formateur Di Rupo. De Vlaamse liberalen vinden dat voorstel ruim onvoldoende, volgens het CDH is het onvolledig.
....
In het nieuwe voorstel van de formateur zijn sommige nieuwe inkomsten en initiatieven van het vorige voorstel geschrapt, aldus Radio 1. Er zouden ook meer besparingen in opgenomen zijn. Dat zou echter nog lang niet volstaan om de gezochte 11,3 miljard bijeen te krijgen.
Structurele maatregelen voor de pensioenen, werkloosheidsuitkeringen en de index werden niet opgenomen in het voorstel.
Onevenwicht
Voor OpenVLD is er nog steeds een te groot onevenwicht tussen de besparingen en de nieuwe belastingen in het nieuwe voorstel. Bij de MR luidt het dan weer dat de voorstellen teveel de werkende middenklasse treffen. De liberalen dringen ook aan op nieuwe voorstellen van de formateur over de structurele hervormingen. Die zijn immers nodig om de begroting in een goed perspectief te kunnen plaatsen.
Ook het cdH vindt de begrotingstabel onvolledig, die blij was met de nieuwe nota, maar stelde dat verfijning nodig is. Het cdH zal zich naar eigen zeggen blijven inzetten voor de werkgelegenheid, dienstencheques en de belastingsvrije som.
|
|