![]() |
Confederalisme is een laf debat
De Morgen van 17/06 opiniestuk van Bart Eeckhout
http://www.demorgen.be/dm/nl/2462/St...af-debat.dhtml Citaat:
|
N-VA plafonneert op een zeer hoog niveau, als je het argument "samen met hun 3 halen ze wel nog meer hé" moet gebruiken, zegt dat ook veel. Waarom haal je dan de resultaten van het VB er niet bij?
N-VA streeft naar een onafhankelijk Vlaanderen, hoeveel keren moet dat nu in feite nog gezegd worden? en hoeveel keren moet er nog gezegd worden dat de N-VA dat, in tegenstelling tot het VB, via evolutie wilt bereiken, stap voor stap. De volgende stap is confederalisme, of een meer verregaand federalisme, zoals je het kind wilt noemen. De vraag is niet hoe je het juist noemt, de vraag is hoe je de staatsstructuur gaat verbeteren ten dienste van alle Belgen. Ik snap ook niet dat er steeds het argument gebruikt wordt dat nergens in wereld een goed werkend confederalisme bestaat. Bestaat er dan ergens ter wereld een systeem zoals we nu in België hebben? en waarom zou dat hier niet kunnen werken, iemand moet de eerste zijn om iets goed te laten werken. Vooral omdat er ook gesteld wordt dat een confederatie op termijn naar meer federalisme kan gaan, is toch een argument pro-confederalisme? |
Ze kunnen ook met 90% vlaamse stemmen naar de onderhandelingstafel gaan, CONfederalisme kan niet aan Wallonie opgelegd worden. Met alle gevolgen natuurlijk.
|
Citaat:
|
Citaat:
Denkt u nu écht dat dit Belgisch verhaaltje zomaar kan blijven duren? We geven de francofonen nog één maal een kans om la Belgique te laten voortbestaan. Maar dan op voorwaarde dat ze een échte, grondige hervorming van deze staat aanvaarden, zoals de Vlamingen dat willen. Of dat nu "confederalisme" of "doorgedreven federalisme" heet heeft niet het minste belang. Het enige dat voor de meerderheid van de Vlamingen telt is een zéér grote beleidsbevoegdheid in eigen handen krijgen. Die Vlaamse meerderheid is niet meer bereid het huidige linkse francofoon-Belgisch beleid nog verder te ondergaan. De francofonen lijken het nog steeds niet te geloven dat het menens is. Als ze in hun hautain afwijzende houding blijven volharden, dan tekenen zij het Belgisch doodsvonnis. Dan wordt het inderdaad "separatisme". Ik stel vast dat het opinie-artikel van de Morgen niet alleen haat tegenover N-VA maar evenzeer paniek uitstraalt. Het is duidelijk dat ze gehoopt hadden op een daling van N-VA in die opiniepeiling. Quod non. |
pff, als de N-VA alle opiniestukken die over haar gaan, moet lezen en er rekening moet mee houden... Who cares over een opinietje meer of minder.
|
Citaat:
Sorry, maar dat verhaal is nu definitief ten einde. Als uw verhaal representatief is voor de francofone opinie, dan laten jullie het guillotine-mes vallen op de nek van la Belgique. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
De vorige keer was echter ook in De Morgen. |
Confederatie is vals, zinloos en nutteloos palaveren.
|
Citaat:
|
:cheer: de verkiezingscampagne is ingezet :cheer:
alle registers worden opengetrokken, elke nitwit met een anti-nva opinie krijgt een forum, het beloven spannende tijden te worden :cheer: |
"Het is ook een zinloos debat. Simpel: er bestaat vandaag nergens ter wereld een stabiele, werkzame confederale staat - dat wil zeggen: een verbond van zelfstandige landsdelen die samen één staat vormen. Confederalisme eindigt ofwel in (her)federalisering, zoals in Zwitserland gebeurd is, ofwel in de splitsing van het land."
Eindigen in een structuur op zijn Zwitsers (of een splitsing) zijn beide Win-Win situaties. De huidige particratie moet gewoon weg. Het is niet alsof wat we nu hebben wel werkt. Verre van. |
Citaat:
Erg zwak, zo mogelijk zal dit soort tekstjes nog meer mensen naar de NVA duwen, het begint erg doorzichtig te worden. |
Citaat:
|
België zal ophouden te bestaan wanneer Vlaanderen de kunstmatige hoge levensstandaard vd franstaligen niet meer kan of wil bijpassen.
Ik denk dat wij dit punt bereikt hebben want de geldschieter is zelf aan het verarmen. |
Citaat:
Gij zijt geen deel van de oplossing maar wel van het probleem. Jullie zijn met teveel. |
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:13. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be