Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak
Godsdienstvrijheid kan eigenlijk niet afgeschaft worden.
Want het zal altijd perfect blijven vallen onder de vrije meningsuiting, de vrijheid van vereniging en wellicht nog een paar zaken.
En dat is maar goed ook.
Ik ben wel voorstander om de scheiding van kerk en staat meer uit te diepen. Tot op de bodem dus.
- geen erkenning van godsdiensten, en geen betaling van hun bedienaren
- waardevolle historische kerken kunnen overgenomen/gekocht worden, en door de staat uitgebaat als musea; de rest mogen de religieuzen zelf uitbaten en zelf bekostigen.
- het katholiek onderwijs wordt "opgeslorpt" door het gemeenschapsonderwijs, en alle lessen godsdienst worden afgeschaft. Ouders die zo'n lessen wensen voor zichzelf of voor hun kinderen, kunnen deze zelf betalen, rechtstreeks aan pastoor, imam, of wie dan ook.
- nog iets ... ??
|
Dat is geen "uitdieping" van de scheiding van Kerk en Staat, maar het beperken van de grondwettelijke vrijheden. Het dwangmatig laten opgaan van confessioneel onderwijs in het gemeenschapsonderwijs gaat voluit in tegen het initiatiefrecht, tegen het recht op vrije vereniging, tegen de godsdienstvrijheid en tegen de vrijheid van onderwijs.
In België zijn er heel veel historische kerken. Het lijkt me beter om deze te laten gebruiken door een religieuze gemeenschap in overeenstemming met het doel waarmee die gebouwen zijn gezet. Gebouwen in gebruik doen het beter, dan ze leeg staan.