Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Desiderius
Keuze in Oost-Europa? Ik denk het niet; net d�*�*r (medio jaren '70, begin jaren '80) liggen net mijn libertarische roots. De dégout voor de gecollectiviseerde rotzooi is me daar -onder meer door de mensen er zo te zien sukkelen- heel stevig ingeprent.
|
Dat is het hem net. In het westen DENKT men dat men keuze heeft.
"Zou ik nu een bak Stella-Artois kopen of een bak Safir?", het is hetzelfde bier maar met een ander etiket. Dat is dus uw "vrije keuze".
Je kan kiezen tussen etiketten, maar de inhoud is bij allemaal hetzelfde, en je geld gaat naar dezelfde zakken.
Je schotelt de mensen 10x hetzelfde voor, maar met een ander labeltje. En dan noem je het "vrije keuze". In een socialistisch systeem heeft de gemeenschap tenminste inspraak in het productieproces.
En je verwijzingen naar de USSR beginnen stilaan afgezaagd te geraken. Ik ga toch ook niet altijd verwijzen naar Somalië om te bewijzen dat kapitalisme niet werkt??