Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Edina
Maar schatje toch, ik heb mij in deze thread nog niets eens uitgesproken over het al dan niet bestaan van rassen. Daar is trouwens nog volop discussie over tussen wetenschappers aangezien zelfs over de definitie van ras nog geen eensgezindheid bestaat! In de biologie is er echter in ieder geval een vrij duidelijke consenus over het feit dat er geen mensenrassen bestaan.
Maar soit, dat is ook niet eens de essentie van deze thread wat mij betreft. Want het bestaan van rassen, maakt racisme nog niet normaal hé. En door naar de dierenwereld te verwijzen heeft de starter van deze topic zich dan ook totaal vergaloppeerd, want de natuur bewijst het tegendeel. Jouw boeiende observaties van "de kattenpopoluatie in de tuin" ten spijt, komen wetenschappers namelijk tot heel andere vaststellingen.
(om dan nog maar te zwijgen van het feit dat de kleur van de pels bij katten geen bal met ras te maken heeft...)
|
Er zijn evenveel mensenrassen als er hondenrassen, kattenrassen, parkietensoorten-rassen, paardenrassen en noem maar op rassen zijn.
Ieder weldenkend mens erkent dat.
Behalve mensenrassen, dat erkennen ze niet.
Dan hebben ze plots de wetenschap nodig, diezelfde die de dierenrassen erkent maar bij mensenrassen met andere maatstaven begint te wegen.
WHY?