Los bericht bekijken
Oud 22 april 2007, 08:18   #91
system
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 oktober 2006
Berichten: 40.545
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dave Brocatus Bekijk bericht
Aangezien Jezus Christus voor niet-christenen enkel de zoon was van een doodgewone timmerman, is het m.i. niet verwonderlijk dat er maar weinig niet-christelijken zijn die hem zo kort na zijn dood en verrijzenis vermelden.

Jezus wordt door heel wat verschillende schrijvers uit de oudheid vermeld. Het feit dat ze wel of niet christelijk zijn, mag er niet toe doen. Wordt Caesar bvb. veel vermeld door niet-Romeinse schrijvers?
Neen men speekt niet over Jezus, men spreekt over de christenen, chrestos, christus. Niet over Jezus van Nazareth. Ik heb het nu over de niet christelijke bronnen. Van de andere kant is Paulus een zeer vroege bron is van het christendom (de vroegste). Hij had ons iets kunnen zeggen over de historische Jezus. Hij zegt niets. De evangelies zijn laat geschreven en zijn op zijn minst twijfelachtige bronnen en ik bedoel dan hier 'historische bronnen'. Evangelies zijn stichtelijke geschriften, geen geschiedenisboeken.

Laatst gewijzigd door system : 22 april 2007 om 08:27.
system is offline   Met citaat antwoorden