Los bericht bekijken
Oud 24 januari 2008, 19:13   #24
Rudy
Secretaris-Generaal VN
 
Rudy's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2004
Locatie: Mechelen - Oostende
Berichten: 38.975
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hellfigger Bekijk bericht
Dus voor een mening moet je de gevangenis in? En jij noemt jezelf democraat en verdraagzaam?
Dat zeg ik niet Hellfinger.

Een Jan Modaal die op de Grote Markt verkondigt dat we allen smeerlappen zijn wordt enkel eens scheef bekeken en als niet normaal beschouwd. Er wordt hoogstens een lijntje aandacht aan gewijd binnen de pers. Kan weinig schade aanrichten behalve roepen in de leegte en ieder lacht er dan nog mee.

Een politicus daarentegen. Die heeft veel macht, veel invloed. Maar heeft een pak verantwoordelijkheid tegenover de bevolking, ook tegenover wie hem of haar niet aan de macht heeft gebract door ervoor te kiezen.

Een politicus moet z'n verantwoordelijkheid opnemen voor het ganse land. Het land regeren, en geloofwaardig blijven, in het bijzonder tegenover de meerderheid. Niet enkel voor een clubje heethoofden die misschien binnen hun idealistische kronkels hun zin zullen krijgen, maar ondertussen iedere burger met een beetje gezond verstand en verantwoordelijkheid slachtoffer laten worden van hun populistisch gezwets.
Rudy is offline   Met citaat antwoorden