Los bericht bekijken
Oud 6 mei 2008, 14:27   #42
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
Beste kameraad: u ziet regelmatig door de bomen het bos niet !

Natuurlijk staan er in het generatiepact niet ENKEL negatieve punten. Maar een globaal liberale politiek wordt er opgesmukt door het toevoegen van enkele caramels tussen de keutels.

Begrijp je nu niet dat socialisten streven naar een maatschappij waarin niet de uitbuiting, de winst van de groten centraal staat, waarvoor arbeiders zo hard en goedkoop mogelijk moeten werken. Zo lang mogelijk. Onder zo min mogelijk kostende sociale lasten?
Snap je niet dat het generatiepact het doet voorkomen alsof we geen geld genoeg hebben, nu en in de toekomst om de vergrijzing tegen te gaan, en dat we DUS maar moeten slikken wat oompje kapitalist ons voorschrijft?
Dat het baarlijke leugens zijn dat we niet toekomen: we hebben TEVEEL productie!
Maar.... ze wordt niet goed verdeeld!
We werken hard genoeg maar de opbrengst wordt niet goed verdeeld, wordt niet genoeg gebruikt om de toekomst veilig te stellen: het leeuwendeel ervan gaat, en gaat steeds meer naar een kaste die allang te rijk is!


Het generatiepact is een neo-liberale draak. Die weer de mensen bang maakt door hen toekomstbeelden en wereldbeelden voor te schotelen die niet kloppen en dan remedies aan te bieden die ENKEL de kapitaal bezitters goed uitkomen en die regelrecht ingaan tegen de sociale economie, tegen het begrip solidariteit en alles te maken hebben met concurentie, met het handhaven van de verschillen tussen arm en rijk, coute que coute?

Het is een manier om de wereld te zien die leugenachtig is, niet oprecht en enkel maar de gevestigde (wan)orde wil behouden, terwijl deze juist dringend dient te worden veranderd omdat we anders stikken in ons vuil, bakken in ons klimaat en steeds maar harder en ongezonder moeten werken en leven.

Dit is geen oplossing: het is het behouden van een probleem.
Het is een bijbel voor neo-liberalen, een vloek voor iemand die sociale economie, socialisme en welvaart voor iedereen nastreeft.
Eric, wat ik hier heb opgesomd, is naast het verminderen van het brugpensioen, het gehele Generatiepact.

je kan me nog altijd niet uitleggen, behalve het steeds herhalen dat het kapitalisme weg moet, waarom dit pact zo neo-liberaal is.

Sociaal-democraten zijn trouwens geen socialisten hé....
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden