Los bericht bekijken
Oud 8 juni 2008, 14:11   #6
Maes_P
Staatssecretaris
 
Maes_P's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 juni 2007
Berichten: 2.706
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Valkje Thomas Bekijk bericht
Somers wil vergrijzingsfonds oprichten




Tijdens het statutair congres van Open VLD lanceerde voorzitter Bart Somers vanmorgen het idee om een toekomstfonds voor de sociale zekerheid op te richten. Op die manier kan de vergrijzing vanaf 2015 beter opgevangen worden.

De ziekteverzekering groeit elk jaar met 4,5 procent. Somers stelt voor om een deel van die groeisom in een toekomstfonds voor de sociale zekerheid te stoppen.

'Een groei van 2,8 procent moet voldoende zijn om nieuwe uitdagingen aan te pakken', zegt Somers. Wanneer de rest van de voorziene som opzij gelegd wordt, zal er tegen 2015 op die manier bijna 3 miljard euro in het fonds zitten.

Aan dat geld zou pas geraakt mogen worden, wanneer de vergrijzing echt toeslaat.

Sociale zekerheid

Somers stelt dat zijn partij de sociale zekerheid wil beschermen. 'Maar ook binnen de sociale zekerheid moeten we aan de toekomst durven denken. Hierbij roept de uitgavengroei in de ziekteverzekering vragen op', luidt het.

Met het aanleggen van een fonds slaat ons land twee vliegen in een klap, besluit Somers. 'Enerzijds blijft de gezondheidszorg op die manier betaalbaar, anderzijns lever je een bijdrage aan het saneren van de financiën van de staat.'

Open Vld zal ook de vraag steunen om de minimumpensioenen en uitkeringen voor chronisch zieken te verhogen.

kld (belga, vrt)
toch één politicus die niet bij de pakken blijft zitten en denkt aan het algemeen belang en de sociale zekerheid
Ik snap er de ballen van:
Als de 'ziekteverzekering' groeit met 4.5% zijn dat toch kosten voor de overheid?
Maw: als je zegt dat de ziekteverezkering in 2009 met 4.5% zal stijgen, moet je toch die 4.5% ergens financieren? Dat is toch geen geld dat je opzij kunt leggen, anders zit je met een gat in de ziekteverzekering van 4.5%-2.8% = 1.7%

Ofwel mis ik hier iets fundamenteels (goed mogelijk) ofwel ben je Somers verkeerd aan het citeren, ofwel is Somers aan het missen...

Kan iemand, met wat meer economische achtergrond , mij dat uitleggen aub
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AdrianHealey Bekijk bericht
1 tip; ga niet beginnen zijken op typo's.
Maes_P is offline   Met citaat antwoorden