Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc
Dat is mogelijk alleen niet met een redelijk niveau van bepantsering. België vervangt haar C130's met A400 die een groter laadvermogen hebben. Op onderstaande site zie je twee filmpjes van een 90MM kanon op Piranha I en 105MM kanon op PiranhaIII. Nu voorneemste probleem dat ik heb met deze discussie is de obsessie met het kanon daar waar een wapensysteem beoordeeld moet worden op verschillende elementen waarvan vuurkracht slechts één.
http://www.cmigroupe.com/vpage.php?id=75
|
Die discussie 90mm vs 105mm kanon is dikke onzin, gewoon een Vlaams argument om Walen te pesten: genoeg tanks in WO2 en later die met 70, 75 of 90mm kanon uitgerust waren. de Bradley komt met een 25mm!
Dit zijn geen tanks, maar infanterieondersteuningsvoertuigen. Het caliber heeft minder belang dan het soort munitie dat gebruikt wordt. Dit voertuig uitrusten met een te zwaar kanon maakt het topzwaar, onwendbaar en waarschijnlijk vlugger versleten.