Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door pajoske
Hoor wie het zegt? De flaminganten die er een fulltime job van gemaakt hebben een wig te drijven tussen de Belgen. Die alles in het werk stellen om bevolkingsgroepen tegen elkaar op te zetten.
Nederlandstaligen? Met mijn 'Nederlandse?' moedertaal zou ik in het Nederlandstalige deel van België niet ver geraken. Ik heb dus evenveel gemeen met Franstaligen als met Nederlandstaligen in België. Jullie Flaminganten hebben mij geen lessen te geven over eenheid van bevolkingsgroepen.
|
Het spijtige voor mensen als jou is dat je met jouw stelling zo goed als alleen staat en tegen windmolens aan het vechten bent. Met hetgeen jij jouw 'moedertaal' noemt raak jij wellicht zelfs met moeite tien kilometer ver. En ik ben er zeker van dat er veel mensen zijn in Limburg die er precies zo over denken. Dat negentiende-eeuwse kerktorenprovincialisme dat jij hier belijdt is niet meer van deze tijd, leer er mee leven.