Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kallikles
En dan krijg je de oorlog van allen tegen allen.
|
Kom nu. Tis niet omdat ge in plaats van 1 monopolierechtbank betaald met belastingsgeld nu meerdere rechtbanken hebt betaald met vrijwillige transacties, dat iedereen plots iedereen de kop gaat inslaan he.
Zou je zelfs in zo een situatie een knuppel nemen en er op los beginnen kloppen? Zouden je vrienden en familie dat doen? Zou de meerderheid van de bevolking dat doen? Stel dat dat laatste het geval is en de meerderheid van de bevolking wil graag de koppen inslaan. Wat kan een overheid daar dan tegen doen? Helemaal niets he. Een overheid kan enkel iets betekenen als de overgrote meerderheid van de bevolking bereid is elkaar niet de kop in te slaan.
Dus laten we er maar vanuit gaan dat de meerderheid van de bevolking geen oorlog van allen tegen allen wil. Hoe gaan ze dit dan tegen? Das niet zo moeilijk. De oorlog van allen tegen allen transformeert zich in een oorlog van degenen die graag een oorlog van allen tegen allen willen en degenen die dat niet willen. Tis duidelijk dat zo een oorlog snel gewonnen zal zijn. Je kan nu eenmaal niet winnen van de overgrote meerderheid van de bevolking.
Maar natuurlijk zal zo een oorlog niet zo snel ontstaan in België omdat we hier bepaalde instituties hebben die geweld tegengaan. Het leger zou bijvoorbeeld af en toe is een stad kunnen plunderen. Daar zouden ze financieel baat bij hebben en ze hebben er ook de fysieke kracht voor. Toch doen ze dit niet. Vreemd he?