Discussie: De TAALGRENS
Los bericht bekijken
Oud 18 oktober 2014, 20:48   #1190
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Het Oosten Bekijk bericht
Zegt Van Velthem hoe de troepen van Gwijde van Namen samengesteld waren? Of geeft hij alleen het aantal paarden of het aantal bewapende mannen in de troepenmacht van de graaf van Namen? Wat zegt hij letterlijk. Vertel het ons. U schijnt het geschrift van Van Velthem goed te kennen.
Enkele jaren geleden heb ik het inderdaad heel grondig doorgenomen, maar u zult het me niet kwalijk nemen dat ik niet zomaar uit het hoofd de details op kan opzeggen.

Mijn aanvoelen is het dat u trouwens met een foutief beeld zit opgescheept. Gewijde van Namen droeg niet de titel van graaf van Namen, wel zijn broer. Hij was graaf van Zeeland. In Kortrijk stond hij aan het hoofd van de troepen uit het Brugse Vrije. Van Namenaars is er geen sprake.
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden