Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Voltian
Het is daarom helemaal geen vaststaand feit dat economische groei van ontwikkelingslanden PER DEFINITIE gepaard gaat met toenemende CO2-emissies.
|
Zoveel is zelfs zeker. Zoals het geen vaststaand feit is dat de ontwikkeling van pre-agrarische culturen per definitie gepaard gaat met een hoge consumptie van silex.
Tenslotte is CO2 uitstoot enkel maar gebonden aan 1 enkele energie technologie: die van het opstoken van fossiele brandstoffen. Terwijl er vele alternatieven zijn, van paarden via kernenergie naar hernieuwbaren.
Maar het is nu wel zo dat we de laatste 2 eeuwen volop technologisch in de fossiele-brandstoffen technologie zitten/zaten, en dat uiteraard elke economie die zich *tijdens die periode* is gaan ontwikkelen, daar veel gebruik is van gaan maken.
Sinds de jaren 70 WAS er een heel goeie vervanger: kernenergie. Die is vakkundig door de "groenen" getorpedeerd. De volgende technologie, waarschijnlijk fotovoltaische, staat nog in zijn economische kinderschoenen.
Er is dus een enorme gap geweest die HAD INGEVULD KUNNEN WORDEN precies tijdens de grote "ontwikkelingsfase" van het gros van de wereld, door kernenergie. Maar door het torpederen daarvan, is men nog steeds blijven steken in het fossiele tijdperk,
PRECIES op het verkeerde moment, wanneer de grote wereldeconomieen zich zijn gaan ontwikkelen.
De Westerse bijdrage tot het klimaatsvraagstuk is historisch, maar minimaal. De ESSENTIELE bijdrage komt van de wereldeconomieen die zich nu ontwikkelen (dat is NIET het westen) en die technologisch dus nog fossiel zijn, omdat het enige alternatief dat grootschalig voor handen was, kernenergie, werd getorpedeerd en de Roze Eenhoorns van de alternatieve bronnen nog 60 jaar op zich lieten wachten.
Wetende dat energie-investeringen een levensduur hebben van verschillende decennia, is de essentie van het klimaatsprobleem dus te wijten aan het feit dat de grote wereldeconomieen (wat we "ontwikkelingslanden" pleegden te noemen en waar wij geen deel van uitmaken) zich ontwikkelen / ontwikkeld hebben in de "verlengingsperiode" van het fossiele brandstoffen tijdperk, omdat de vervanger ervan is afgeschoten (kernenergie) en de volgende in het rijtje (fotovoltaisch) te laat is gekomen om die ontwikkeling in te kaderen.