Los bericht bekijken
Oud 26 januari 2021, 20:52   #83
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 115.911
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rudy Bekijk bericht
We hebben ondertussen geleerd hoe we voorzichtig kunnen zijn. De basisregels respecteren. Ouderen en andere risicogroepen dubbel voorzichtig.
Voor wie niet kan thuiswerken bestaan er op de werkvloer maatregelen. Als ze niet kunnen gerespecteerd worden dan is het naar huis.
In bepaalde werkomgevingen wordt er sowieso regelmatig getest, bij wie in contact komt met ouderen bv.
Kijk, voorzichtig zijn is prima als functie van uw eigen risico. Maar je moet enkel maar voorzichtig zijn met die "middelen" die uw leven niet zodanig verzuren dat ziek zijn eigenlijk minder erg is he.

Wat idioot is aan "contacten vermijden" is dat veruit de meeste vermeden contacten geen besmettingscontacten waren. Je hebt die dus VOOR NIKS vermeden. Dat is ook het probleem met die maatregelen: die verbieden 1000 ONBESMETTE contacten, om 1 besmet contact willen tegen te houden.

OMDAT WE NIET WETEN WAAR DAT ZIT.

Maar dat verandert niks aan het totaal inefficiente. Het is als sterven van de honger naast een grote berg pizza's, omdat er in 1 van die pizza's wel eens gif zou kunnen zitten. Maar in de meeste dus niet ! Het is idioot van dood te gaan van de honger als je naast vele goeie pizza's ligt !

We doen 1000 dingen nutteloos kapot, omdat daar 1 "giftig" ding tussen zou zitten.

Welnu, met testen weten we dat wel, he. Dan moeten we die 1000 dingen niet laten liggen, want we weten waar de 999 goeie, en die ene slechte zitten.

Citaat:
Binnen de huiselijke kring. Als er een positief test is de kans groot dat de rest van het gezin ook positief test. En dan ? Het eten aan huis laten leveren ?
Ik ben er zeker van dat er in de supermarkt veel positieven rondlopen die wel of niet getest zijn.
Ten eerste is dat niet eens waar. In tegenstelling wat men zou denken, ken ik verschillende mensen, waar 1 of 2 leden van het gezin besmet waren, en de anderen niet.

Maar ten tweede, het is helemaal geen probleem om, deftig uitgerust, en positief, gaan te winkelen (tenminste voor wat eten of zo).

Aan de andere kant, JA DAT IS TYPISCH EEN DIENST DIE DE OVERHEID ZOU KUNNEN VOORZIEN. In plaats van tientallen miljarden schade te veroorzaken, en mensen 1000 goeie dingen te verbieden waar geen enkel probleem bij is, zouden ze inderdaad kunnen voorzien dat je gebruik kan maken van een dienst om uw boodschappen in uw plaats te doen, ja.

Maar weeral: daarvoor zou de overheid eens iets moeten doen, wat ze niet gewoon zijn.

Besef goed dat als je besmetten die positief zijn, in de watten legt, en al hun probleempjes oplost, dat het dan echt geen probleem is om als besmette positieve even afstand te nemen. Ik denk dat veruit de meeste mensen dat zouden doen.

En als men dat in het algemeen doet, en als men massief test (gans de bevolking minstens 1 keer per week, met eenvoudige zelftesten), dan is gaan er ook maar weinig gevallen ZIJN he. Omdat er weinig besmettingen gaan gebeuren.

En dan is de rest van de maatschappij een gezonde maatschappij waar bijzonder weinig besmettelijken rondlopen.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden