Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Henri1
Slechts ongeveer 3% van ons ingevoerd gas komt uit Rusland.
Het merendeel uit Noorwegen.
Hebben de Noren er dan ook mee gedreigd de gaskraan toe te draaien ?
|
Dat is een andere discussie.
Retorisch: kunnen de Noren of de Nederlanders of andere van heel de wereld dan plots die 45 % meer leveren wat Europa verbruikte van Rusland en die we niet meer willen van Rusland?
Citaat:
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20220308_95515298
Belga
Dinsdag 8 maart 2022 om 16:16
De discussie over de plaats van gas (en kernenergie) in de Europese energiemix, de steeds maar stijgende prijzen als gevolg van de aantrekkende vraag in het post-coronatijdperk en nu ook de Russische inval in Oekraïne, die de hele energiemarkt in onzekerheid stort en de prijzen nog meer de pan doet uitswingen, maakten de nood aan een breed energiepakket hoog. “We moeten onafhankelijk worden van olie, steenkool en gas uit Rusland. We kunnen ons gewoon niet meer verlaten op een leverancier die ons expliciet bedreigt”, zegt Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
Het plan kreeg de naam REPowerEU mee. Volgens de Commissie moet het mogelijk zijn om tegen 2030 Europa helemaal te doen afkicken van Russische fossiele brandstoffen. In 2021 stond Rusland in voor 45% van de Europese gasimport. Olie wordt voor 27% uit Rusland ingevoerd, steenkool voor 46%. “Poetins oorlog” deed het besef indalen dat de EU nog sneller dan voorzien die import moet afbouwen, zei vicevoorzitter van de Commissie Frans Timmermans dinsdag.
|