Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Israëlisch-Palestijns conflict
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Israëlisch-Palestijns conflict Oktober 2023 was het begin van een nieuw conflict. Hamas strijders vielen Israël binnen waarop het Israëlische leger reageerde met bombardementen. Alle discussies over dit conflict en het verdere verloop ervan, horen thuis in dit (sub)forum.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 17 juli 2025, 18:03   #2741
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 113.491
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
u verwacht dat de Palestijnen dat wel doen !
We verwachten enkel maar ambras van Palestijnen he. Het is hier totaal geen kwestie van wie nu welke "eerlijke" rechten zou hebben.

Aanvankelijk was er een grondgebied dat bezet was. Dan stelde de bezetter voor om dat in twee stukken om te zetten, een voor de lokale moslim geitenhoeders die men nadien Palestijnen is gaan noemen, en een voor de vermaledijde Joden die in Europa niet afgemaakt waren en andere Joden die ginder al waren.
Dat is door de Arabische liga afgewezen, die de rode draad getrokken heeft tot aan de Iraanse attitude: gene vuile Jood zal meester zijn in wat ooit makakkengrond was onder het Ottomaanse Rijk !
Zo een attitude was toen bijzonder dom, en is dat nog steeds, want de grootste stok was toen al, en is nog altijd, in de handen van de Joden daar, die zich maar niet laten opsmoren en afmaken, en die telkens een hard pak rammel uitdelen telkens de antisemitische moslim gemeenschap weer eens onhandig probeert om Joden te smoren he. Ze krijgen nu al bijna 80 jaar van die stok, en toch komen ze altijd maar terug.
Want OOIT denken ze dat Allah hen zal toelachen en die vermaledijde Joden zal helpen uitroeien. Dus proberen, motten krijgen, proberen, motten krijgen, proberen, motten krijgen...
En bleiten dat het niet eerlijk is

Mochten die mensen niet gedreven zijn door hun fundamenteel antisemitisme, zoals den Dolf, dan zouden ze de weg bewandelen naar het minste ambras. Maar dat zit er niet in. Ge schrijft dat hier zelfs. Nikske proberen minder motten te krijgen: proberen en proberen en proberen ! En motten krijgen, motten krijgen, motten krijgen. Gaat daarmee naar den oorlog he

Laatst gewijzigd door patrickve : 17 juli 2025 om 18:05.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juli 2025, 18:09   #2742
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 113.491
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Als het een criminele staat is die machtiger is heeft dat zeker ernstige gevolgen , dus dan moet men daar maar voor blijven wijken ?
Dat "crimineel" is een gekleurde uitdrukking he. Als ge een machtige staat tegen de ballen stampt, is dat niet slim. Meer valt er niet te zeggen he.

Er is niks krimineels aan het opsmoren van vijanden. Krimineel is enkel ten aanzien van eigen volk he.

Natuurlijk is er voor Palestijnen ook niks krimineels aan het opsmoren van Joden. Maar ge moet dan wel beseffen dat ge tegen den beer zijn ballen stampt en dat het pak rammel gaat volgen he. Dus als ge rammel krijgt moet ge niet komen jammeren, ge wist het, ge vroeg erom, en ge hebt het gekregen.

Als ge nadien denkt dat ge de situatie verbeterd hebt om proberen iets te bekomen, is het trouwens nog veel dommer.

De twee-staten oplossing lag aanvankelijk op de tafel en is afgewezen door de moslim gemeenschap. Nadien heeft die geprobeerd en probeert nog altijd met alle macht tot een 1 staat oplossing te komen zonder Joden. Ge moet dan niet verwonderd zijn dat men aan de andere kant alle moslims wil opsmoren he. De twee staten oplossing is allang naar de verdoemenis, nu rest er enkel nog het uitroeien van de moslims he, vermits na 80 jaar die het omgekeerde geprobeerd hebben en dat niet gelukt is.

Nu om een twee staten oplossing vragen is een beetje alsof in april 1945 Duitsland zou voorstellen om tot een oplossing te komen waar een deel van Duitsland puur nazi land zou worden. Jaja, we gaan dat zekers toezeggen.

Laatst gewijzigd door patrickve : 17 juli 2025 om 18:14.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juli 2025, 18:22   #2743
maddox
Secretaris-Generaal VN
 
maddox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 september 2002
Locatie: vilvoorde
Berichten: 69.733
Stuur een bericht via MSN naar maddox
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Ook weer heel anders als Gaza en de Westbank welke geen onderdeel van Israël zijn.
Hangt er van af wie wint.
Citaat:
U bent hiermee ook fel tegenstander van internationaal recht.
Ik ben geen tegenstander van het enige recht dat telt.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen.
maddox is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juli 2025, 18:39   #2744
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.244
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Ook weer heel anders als gaza en de westbank welke geen onderdeel van Israel zijn.
Binnenkort wel hè, net zoals het Zuiden van Syrië. Israël zal een heel betrouwbare bevolking binnenhalen en een heel mooi stukje land.

Of heb je liever dat die uitgemoord worden voor de goede zaak?
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juli 2025, 22:22   #2745
Pandareus
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 24 maart 2014
Berichten: 77.889
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Ook weer heel anders als gaza en de westbank welke geen onderdeel van Israel zijn.

Reality check. Gaza is uiteraard geen onderdeel van Israël, en wat hun staatkundige status is, is geen probleem van Israël.

Westbank is de-facto Israël, wat omwille van wat diplomatiek-politieke liflafjes nog niet is omgezet in een formele annexatie. Maar behalve wat mongolen zal iedereen toch wel beseffen dat Israël dat gebied definitief annexeerde, net zoals bv de Golan.
...
[/quote]
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel Bekijk bericht
...De Wever is een klootzak, en dit op meerdere vlakken. O.a. wat betreft zijn Blokhaat en zijn walgelijke kontenkruiperij in het stronthol van de partijen die hem een mes in de rug staken...
Pandareus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juli 2025, 23:19   #2746
cato
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 5 november 2013
Berichten: 15.098
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door maddox Bekijk bericht
Hangt er van af wie wint.

Ik ben geen tegenstander van het enige recht dat telt.
Slovenië is het enige EU land dat weet wat mensenrechten zijn.
De andere landen lappen het recht aan hun laars , als het om Israel gaat.

citaat NRC

De Sloveense regering heeft donderdag twee extreemrechtse Israëlische ministers de toegang tot het land ontzegd. Itamar Ben-Gvir, minister van Nationale Veiligheid, en Bezalel Smotrich, minister van Financiën, zijn tot persona non grata verklaard vanwege hun betrokkenheid bij het grootschalige Israëlische geweld tegen Palestijnen. Dat melden verschillende Sloveense media.

Slovenië, dat binnen Europa als Israëlkritisch bekendstaat, is daarmee het eerste EU-land dat dergelijke maatregelen neemt tegen leden van de Israëlische regering van premier Benjamin Netanyahu. Volgens de Sloveense minister van Buitenlandse Zaken Tanja Fajon dragen de twee met hun „genocidale uitspraken” bij aan extreem geweld en flagrante schendingen van de mensenrechten van Palestijnen.

„Met deze sanctie willen we een duidelijke boodschap afgeven: het doden van onschuldige burgers in Gaza moet stoppen,” zegt Fajon. Ze benadrukt dat Slovenië met de maatregel druk wil uitoefenen op de Israëlische regering om de humanitaire situatie in de zwaar getroffen Gazastrook te verbeteren.


https://www.nrc.nl/nieuws/2025/07/17...tzegt-a4900597

Laatst gewijzigd door cato : 17 juli 2025 om 23:45.
cato is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 03:22   #2747
maddox
Secretaris-Generaal VN
 
maddox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 september 2002
Locatie: vilvoorde
Berichten: 69.733
Stuur een bericht via MSN naar maddox
Standaard

En onder de indruk dat de wereld is, van die standvastige Sloveense politici. Plots zingen we allemaal kumbaya.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen.
maddox is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 10:20   #2748
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.244
Standaard

Een interessant gesprek met Dr. Einat Wilf over waarom de palestijnen de enige groep zijn die een soort eeuwig vluchtelingen statuut krijgen.

De paar honderdduizend vluchtelingen (nu 6 miljoen) van na de eerste oorlog tegen Israël zijn na generaties nog steeds vluchtelingen, generatie na generatie. Ze krijgen van de UN zelfs een eigen organisatie aangewezen die dit in stand houdt zonder eind datum.

Alsof er een organisatie is om de Joden terug naar Egypte, Jordanie en Iran te krijgen. Of Hindu terug naar pakistan, of Noord Koreanen terug naar noord Korea, of vluchtelingen binnen Joegoslavië, enzovoort

Why 5.9 Million “Refugees” Aren’t Actually Refugees
https://www.youtube.com/watch?v=bFOCOpUh0TA
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 12:08   #2749
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 113.491
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door cato Bekijk bericht
Slovenië is het enige EU land dat weet wat mensenrechten zijn.
Mensenrechten moeten er zijn voor Europeanen en hun bondgenoten he. Voor anderen zie ik niet goed in waar dat in ons voordeel is.

Citaat:
[i]De Sloveense regering heeft donderdag twee extreemrechtse Israëlische ministers de toegang tot het land ontzegd. Itamar Ben-Gvir, minister van Nationale Veiligheid, en Bezalel Smotrich, minister van Financiën, zijn tot persona non grata verklaard vanwege hun betrokkenheid bij het grootschalige Israëlische geweld tegen Palestijnen. Dat melden verschillende Sloveense media.
Welke bedreigingen uitten die mensen jegens Slovenie, of Europa ? Wat hebben die ons misdaan ? Die ruimen makak op, we zouden hen dankbaar moeten zijn.

Of zijn Slovenen moslim liefhebbers misschien ? Meeheulen met vijandige volkeren ?

Zou Slovenie niet uit de EU moeten gegooid worden omwille van meeheulen met moslims en verraad van eigen belangen ?
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 12:28   #2750
cato
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 5 november 2013
Berichten: 15.098
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve Bekijk bericht
Mensenrechten moeten er zijn voor Europeanen en hun bondgenoten he. Voor anderen zie ik niet goed in waar dat in ons voordeel is.



Welke bedreigingen uitten die mensen jegens Slovenie, of Europa ? Wat hebben die ons misdaan ? Die ruimen makak op, we zouden hen dankbaar moeten zijn.

Of zijn Slovenen moslim liefhebbers misschien ? Meeheulen met vijandige volkeren ?

Zou Slovenie niet uit de EU moeten gegooid worden omwille van meeheulen met moslims en verraad van eigen belangen ?
Waarom niet voor Israel ? dat is toch een bondgenoot.
cato is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 12:30   #2751
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 113.491
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door cato Bekijk bericht
Waarom niet voor Israel ? dat is toch een bondgenoot.
Israel is inderdaad een bondgenoot. Europeanen EN HUN BONDGENOTEN.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 16:07   #2752
Piero
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Piero's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 februari 2010
Locatie: Nederland
Berichten: 16.082
Standaard Bondgenoten van de NATO?

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve Bekijk bericht
Israel is inderdaad een bondgenoot. Europeanen EN HUN BONDGENOTEN.
Van Europa? Wat is dat? Israël is geen bondgenoot van de NATO.

Mocht Israël een bondgenoot zijn van een ander land, zoals van de VS van Amerika, dan verplicht dat de NATO niet om Israël te steunen.
Dus steun van de NATO aan Israël met geld en wapens is in strijd met de statuten van de NATO. Lidstaten van de NATO kunnen hooguit zelfstandig aan Israël steun verlenen. Maar dat mag niet met eigendommen van de NATO, of gaan ten koste van de veiligheid van de NATO. De lidstaten van de EU en de NATO moeten oppassen en Europa niet betrekken in het Israëlisch - Palestijns conflict, want dat kan Europa ontwrichten.
Piero is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 17:31   #2753
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.244
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Piero Bekijk bericht
Van Europa? Wat is dat? Israël is geen bondgenoot van de NATO.

Mocht Israël een bondgenoot zijn van een ander land, zoals van de VS van Amerika, dan verplicht dat de NATO niet om Israël te steunen.
Dus steun van de NATO aan Israël met geld en wapens is in strijd met de statuten van de NATO. Lidstaten van de NATO kunnen hooguit zelfstandig aan Israël steun verlenen. Maar dat mag niet met eigendommen van de NATO, of gaan ten koste van de veiligheid van de NATO. De lidstaten van de EU en de NATO moeten oppassen en Europa niet betrekken in het Israëlisch - Palestijns conflict, want dat kan Europa ontwrichten.
Wat met Oekraïne dan?

2 seconden op google betreft Israël als bondgenoot van NATO:

Israel is a partner nation of NATO through the Mediterranean Dialogue, which was established in 1994. While not a member, Israel engages in various cooperative activities with the alliance, particularly in areas like science and technology, counter-terrorism, and civil preparedness.

Israel is one of seven countries participating in NATO's Mediterranean Dialogue, alongside Algeria, Egypt, Jordan, Mauritania, Morocco, and Tunisia.

Bilateral Relations:
Israel and NATO have strengthened their relationship over the years, with the first Israeli Ambassador to NATO presenting his credentials in 2016.

Areas of Cooperation
Israel and NATO collaborate on a range of issues, including:
Science and technology
Counter-terrorism
Civil preparedness
Countering weapons of mass destruction
Women, peace, and security
Cyber and hybrid threats
Naval interoperability

.

Laatst gewijzigd door Hoofdstraat : Gisteren om 17:36.
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 17:52   #2754
Piero
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Piero's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 februari 2010
Locatie: Nederland
Berichten: 16.082
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hoofdstraat Bekijk bericht
Wat met Oekraïne dan?

2 seconden op google betreft Israël als bondgenoot van NATO:

Israel is a partner nation of NATO through the Mediterranean Dialogue, which was established in 1994. While not a member, Israel engages in various cooperative activities with the alliance, particularly in areas like science and technology, counter-terrorism, and civil preparedness. [...]
Uw bericht bevestigt alleen maar dat de NATO er voor past om bondgenoot van Israël te zijn of te worden. Dat verhindert Europese lidstaten niet om op allerlei vlakken met Israël zaken te doen. Ik zie in uw bericht geen enkele reden om de NATO als bondgenoot van Israël te typeren.
Piero is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 17:59   #2755
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.244
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Piero Bekijk bericht
Uw bericht bevestigt alleen maar dat de NATO er voor past om bondgenoot van Israël te zijn of te worden. Dat verhindert Europese lidstaten niet om op allerlei vlakken met Israël zaken te doen. Ik zie in uw bericht geen enkele reden om de NATO als bondgenoot van Israël te typeren.
euh?
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud Gisteren, 18:10   #2756
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 113.491
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Piero Bekijk bericht
Van Europa? Wat is dat? Israël is geen bondgenoot van de NATO.
Euh, NATO heeft hier niks mee te zien he. Het is gewoon een bondgenoot in de strijd tegen onze vijanden, waaronder uiteraard de moslims. Het is zelfs een natie door Europese machten GEMAAKT. Het zijn Europese machten die beslist hebben dat Israel zou ontstaan. En het moest dienen om ons van de Joden in Europa te ontdoen voor een groot stuk, en als voorpost te dienen tegen onze millenia-oude vijand, de Moor.

Israel is geregeld uitgenodigd op Europese activiteiten bijvoorbeeld. Nu dat Europa politiek meer en meer ten prooi valt aan islamogauchisten die het blijkbaar verkeerd vinden dat er moslim door gejaagd wordt, wil men Israel bannen, maar je kan er niet onderuit dat er altijd bijzondere partner relaties geweest zijn met Israel.

Maar je hebt de discussie niet gevolgd. Mijn argument was om het concept van mensenrechten te beperken tot Europa en zijn bondgenoten. Want het is een dwaas idee om onze vijanden die beter afgeslacht zouden worden "mensenrechten" te geven. DAAROVER ging het "bondgenoten" idee. Niet NATO. Bondgenoten in de zin dat we ermee akkoord zouden gaan dat hun onderdanen mensenrechten mogen hebben een beetje zoals wij.

Laatst gewijzigd door patrickve : Gisteren om 18:13.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:27.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be