![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst | Markeer forums als gelezen |
Milieu Hier kunnen alle discussies woden gevoerd over milieu, kernenergie, klimaatswijziging, .... |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Parlementsvoorzitter
Geregistreerd: 25 december 2008
Berichten: 2.150
|
![]() Er is een groot superrijk bedrijf genaamd Electrabel. Dat bedrijf investeert in gevaarlijke kernenergie. Ze liegen met dure reclamecampagnes dat ze groen zijn. Ze maken megawinsten op kap van de consument, omdat de kosten van kerncentrales afgeschreven zijn. Ze hebben hun kerncentrales niet laten verzekeren tegen ongevallen, want dat vinden ze te duur. En ze weigeren te investeren in de veiligheid van de centrales, wegens te duur. Electrabel is dus egoïstisch en brengt andere mensen in gevaar omdat ze eigen winsten laat primeren.
Daarnaast heb je één enkeling die bezorgd is voor de veiligheid en de gezondheid van mensen en de natuur. Ze onderneemt actie zonder iets te beschadigen, zonder leven te bedreigen, zonder geweld. Ze liegt niet en wat ze doet, doet ze niet voor zichzelf, maar voor anderen. Ze is niet superrijk en wil niet nog meer winst maken. Die enkeling moet nu een boete betalen en een aantal maanden celstraf ondergaan, omwille van haar altruïstische acties. Er is een waardevol stuk natuur in de buurt van Brugge. Een groot superrijk bedrijf Fabricom wil nog rijker worden door dat waardevol bos te kappen. Er zijn arme mensen die die waardevolle natuur willen beschermen. Ze doen dat niet voor zichzelf. Ze willen geen geweld gebruiken. Fabricom wil die arme mensen daar weg en de politie gebruikte daarbij wel geweld. Boven de hoofden van die arme mensen die al niet veel hebben, hangt nu een dwangsom. De supperijke Fabricom wil dus niet alleen nog rijker worden door waardevol leven te vernietigen, maar ook door altruistische arme mensen die die natuur willen beschermen nog armer te maken door die hun weinige geld af te pakken. En dan is de vraag: wie staat er op de morele hogere grond? Electrabel of Anja Hermans? Fabricom of de Lappersfortbos activisten? |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 15 februari 2006
Berichten: 11.670
|
![]() O, wat zijn we weer objectief.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |||
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Citaat:
Citaat:
Maar als U echt twijfels heeft, dan stel ik voor dat U de veiligheidsinspekties mee gaat doen. Het is een onafhankelijke firma- die verdorie Europese premies krijgt als ze inbreuken of fouten kan vinden- die de veiligheid controleerd. Ook zijn het gespecialiseerde firma's die de controles uitvoeren, en de "echte" waardes, die wettelijk vastgelegd zijn op zeer strikte eisen, optekenen. Ieder die de moeite doet kan die gegevens inkijken. Greenpeace heeft een vinger aan de pols op die manier. Citaat:
Maar ondertussen heeft dat arm kind meer metaal in haar gezicht heeft laten hangen dan een doorsnee middeleeuws harnas. Weet ze wel hoeveel energie ze daarmee verspild heeft?
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Minister
Geregistreerd: 3 december 2008
Locatie: In mijn zwembad.
Berichten: 3.164
|
![]() Als het van mij afhangt bouwen we nog 5 kerncentrales bij. Al die groene rakkertjes die zagen over kernenergie, maar niet beseffen dat er op dit ogenblik geen andere technologie IS die kan voldoen aan de energievraag zonder miljoenen tonnen CO2 in de atmosfeer te pompen. Het is ook nooit goed voor de groentjes...
__________________
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Banneling
Geregistreerd: 2 september 2008
Berichten: 3.629
|
![]() Van dit soort valse dilemma's krijg ik zin om iets in brand te steken.
Liefst een waardevol natuurgebied. |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | |
Parlementsvoorzitter
Geregistreerd: 25 december 2008
Berichten: 2.150
|
![]() Citaat:
1) financieel: kernenergie is enorm duur (Electrabel maakt nu onrechtmatig winsten) 2) economisch: -concurrentievervalsing (groene stroom kan moeilijk concurreren tegen afbetaalde kerncentrales die men niet zomaar kan afzetten, dus windmolen moet van net ontkoppeld worden om overbelasting te voorkomen) -werkgelegenheid: kernenergie is kapitaalintensief, groene stroom is arbeidsintensief, dus beter voor jobs 3) ethisch: -discriminiatie van toekomstige generaties (honderden generaties na ons) die hoge kosten hebben voor het beveiligen, controleren, verwerken van het kernafval, terwijl ze niet konden genieten van de stroom. -veiligheidrisico's, zeker voor oudere centrales, en niet alleen van onveiligheid door kernrampen, maar ook bij diefstal van radioactief afval door terroristen,... -wantoestanden bij ontginning van uranium: grootschamlige schending van rechten van inheemse volkeren in Aystralie, Niger, Canada,... (bovengronds radioactief mijnafval, vervuiling drinkwater,...) 4) ecologisch: -niet duurzaam: slechts uranium voor enkele decennia over, en indien we nog meer kerncentrales bouwen, zal de uranium nog sneller uitgeput zijn. Het vervangen van fossiele brandstoffen in kernenergie is niet haalbaar -CO2-uitstoot: alles bij elkaar (ontginning uranium, bouw en ontmanteling centrales, verwerking en opslag afval) is er voor 1 kWh kernenergie een CO2 uitstoot die ongeveer 1/3 is van 1 kWh van een moderne STEG centrale. Volgens verschillende studies zijn er betere alternatieven (groene stroom en energie efficientie). Er zijn energie revolutie scenario's (op internationaal niveau) die zeggen dat het technisch/economisch haalbaar is om onze CO2 uitstoot drastisch te dalen en de wet op uitstap kernenergie te behouden, zonder verlies aan comfort. En verder denk ik dat we nog extra op veilig moeten spelen. Stel dat die rapporten fouten bevatten of die onderzoekers zich vergissen. Die kans blijft bestaan. Vandaar dat ik voorstel om ook drastisch minder electriciteit te verbruiken. Dus geen onnodige verlichting (kerstverlichting, reclameverlichting, lampjes buiten,...), energiesparen, weinig warm water gebruiken, geen droogkas, weinig en zuinige electrische apparaten gebruiken,... Mijn electriciteitsverbruik ligt veeel lager dan de gemiddelde belg, dus als ik dat kan, moet iedereen dat kunnen... |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | ||||||||||
Europees Commissaris
Geregistreerd: 22 januari 2003
Berichten: 7.292
|
![]() Citaat:
En in welke zin maakt electrabel onrechtmatig winsten? Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Bovendien zijn de kerncentrales in Belgie niet oud in de zin dat ze gevaarlijker zouden zijn dan nieuwere centrales. Onze centrales worden even goed "nieuw" gehouden door ze met regelmaat te onderhouden. De Amerikanen vliegen ook nog altijd met B52's rond die al zowat 50 jaar meegaan, ze willen die tot 2040 laten vliegen. Zolang je die dingen monitort en onderhoud is dat geen enkel probleem, het zelde gaat op voor kerncentrales. Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
||||||||||
![]() |
![]() |
![]() |
#8 |
Banneling
Geregistreerd: 8 februari 2009
Locatie: Lemuria
Berichten: 15.636
|
![]() Het zijn dezelfde losers die stuwdammen placeren.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#9 | |||||||||||||
Parlementsvoorzitter
Geregistreerd: 25 december 2008
Berichten: 2.150
|
![]() [quote=alpina;4014190]
Citaat:
Citaat:
Zoals Ecopower investeert in groene stroom, zouden die winsten van Electrabel ook moeten gaan naar groene stroom. Citaat:
Citaat:
Niet voor niets dat windenergie de snelst groeiende sector is, ware niet dat er wat getalmd wordt met vergunningen. En een groter probleem: over enkele jaren dreigen er conflicten te komen tussen de kernenergie en de windmolens. Want zoals ik zei: kernenergie kun je niet zomaar efkes afzetten, dus wat gedaan indien er hard gewaaid en de windmolens veel produceren wordt? Een overbelasting van het net? Citaat:
Citaat:
-We kunnen veel efficienter omgaan met energie (besparingspotentieel van bijna 50 %) -Een windmolennetwerk op de noordzee dekt reeds 13% van electriciteit van 7 Noordzeelanden (inclusief GB, Frankrijk en Duitsland). -Elk land kan inzetten op bronnen die ze goed kunnen leveren, en dan die groene stroom verhandelen. Bv in Spanje veel potentieel voor zonne-energie (thermische zonnekrachtcentrales). -WKK, biomassa, kleine waterkrachtcentrales,... En moest dat nog niet overtuigend zijn, dan gewoon minder energie verbruiken. Dat stel ik zelf sowieso voor, omwille van de zekerheid. Dus energie consuminderen, soberder leven. Volgens Greenpeace hoeft het niet, maar volgens mij kunnen we op extra veilig spelen door een verlies aan comfort (lees: luxe). Dus hernieuwbare energie, energie efficientie en energie sufficientie (consuminderen); als het dan nog niet haalbaar is... Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
En ik vergat nog een aantal risico's, zoals nucleaire proliferatie. Plutonium uit kweekreactoren... Citaat:
Citaat:
Citaat:
De eerste centrales moeten over 6 jaar dicht. Die capaciteit kunnen we vervangen, maar we mogen niet meer talmen. Door dat getalm zorg je voor meer risico's voor investeerders in hernieuwbare energie. Dus minder investeringen. Zo is het niet moeilijk om achteraf te verkondigen dat er geen alternatieven zijn, als dat getalm die investeringen tegenhoud. Wat ik niet snap is dit: waarom moeten we nu reeds weten of we kerncentrales na 2015/2025 nog gaan openhouden? Kunnen we de kernuitstapswet niet zo laten? en mocht blijken dat in 2014 (of 2024) er niet genoeg alternatieven zijn, ja, dan kunnen we dan nog terugkomen op die wet. |
|||||||||||||
![]() |
![]() |
![]() |
#10 | |
Banneling
Geregistreerd: 23 januari 2003
Berichten: 12.310
|
![]() Citaat:
Wat betreft dat laatste: ik heb daar geen zin. Jij kan dat in jouw beleving immoreel vinden, maar aangezien niets zo irrelevant is als jouw moraliteit, doet dat er eigenlijk helemaal niet toe. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#11 | ||||||||||||||
Europees Commissaris
Geregistreerd: 22 januari 2003
Berichten: 7.292
|
![]() Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Dat Electrabel niet objectief is over hun kerncentrales dat kan ik best geloven maar Greenpeace praat natuurlijk ook voor hun eigen winkel. Het is niet omdat zij niet uit zijn op winst dat zij daarom de waarheid en niets dan de waarheid declameren. In deze geef ik dus de voorkeur aan de academische wereld en daar stelt men dat onze kerncentrales niet verouderd zijn. Citaat:
Citaat:
-niet stuurbaar en onbetrouwbaar(dus backup(fossiel?) nodig) -relatief duur -beperkte mogelijkheden binnen Belgie Citaat:
Citaat:
|
||||||||||||||
![]() |
![]() |
![]() |
#12 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 17 oktober 2007
Locatie: Helvetica
Berichten: 10.611
|
![]() Citaat:
We zijn zo welvarend geworden als we zijn door juist minder arbeidsintensief te worden. Er was ooit een tijd dat de mens in Vlaanderen 14 uur per dag letterlijk in de grond wroette, en toch nog voortdurend honger had. Dat was pas arbeidsintensief. We moeten juist streven naar minder arbeidsintensieve en meer kapitaalsintensieve manieren om energie te produceren. Uiteindelijk is arbeid het meest schaarse goed, en door meer mensen dan nodig voor een bepaalde economische activiteit in te zetten ga je juist arbeid elders weghalen. En daar worden we uiteindelijk allemaal armer van. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#13 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 17 oktober 2007
Locatie: Helvetica
Berichten: 10.611
|
![]() Citaat:
Ik lees net over een nieuw reactor ontwerp dat met gewoon natuurlijk, onverrijkt uranium kan functioneren: De "Traveling Wave Reactor". Dit ontwerp is de eenvoud zelve: Gewoon Uranium uit de bodem halen, in een reactor stoppen. Die reactor kan dan een eeuw of twee draaien zonder dat er brandstof bij hoeft. Aan het einde laat je die nog een eeuw "afkoelen" en dan stop je de overschot weer onder de grond. heb je geen opwekkingsfabrieken meer nodig. De logistiek wordt doodsimpel. En je kan zonder problemen eeuwen in al je energie behoeften voldoen. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#14 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 17 oktober 2007
Locatie: Helvetica
Berichten: 10.611
|
![]() Citaat:
Als we dus van de fosiele brandstoffen af willen, en we slagen er in, om het (naar mijn inschatting geheel onrealistische) doel van 50% energiebesparing te realiiseren, dan nog moeten we een manier vinden om minstens twee keer zoveel electriciteit te produceren. Straks rijden alle auto's op electriciteit. Waar ga je die vandaan halen? In Denemarken is na 20 jaar windmolens neerzetten nog niet een conventionele centrale gesloten. En in dat land dat vol staat met windmolens is windenergie toch slechts goed voor een 3% van het totale energieverbruik. Op dit moment slagen alternatieve vormen van electriciteits opwekking er niet eens in om de groei van de vraag bij te houden. Daarom dat er in Duitsland volop kolencentrales gepland worden... |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#15 | |
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Citaat:
Want uiteindelijk, schepen zoals de Preussen zijn nu terug economisch haalbaar. Geef dit soort schip een efficiente biodiesel hulpmotor, en je kan met de huidige technologie 70% van de bandstofkost besparen.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#16 | ||||
Banneling
Geregistreerd: 23 januari 2003
Berichten: 12.310
|
![]() Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
||||
![]() |
![]() |
![]() |
#17 | ||||
Parlementsvoorzitter
Geregistreerd: 25 december 2008
Berichten: 2.150
|
![]() Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
||||
![]() |
![]() |
![]() |
#18 |
Parlementsvoorzitter
Geregistreerd: 25 december 2008
Berichten: 2.150
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#19 |
Parlementsvoorzitter
Geregistreerd: 25 december 2008
Berichten: 2.150
|
![]() Uiteindelijk denk ik dat hier veel zinloze discussie is, omdat het gaat over verschillende studies. Dus iedereen verwijst naar bepaalde studies. De vraag is: hoe gaan we daarmee om?
Ik denk dat de stellingen die Electrabel verkondigd minder betrouwbaar zijn dan die van Greenpeace. De reden is simpel: zowel electrabel als greenpeace verwijzen naar wetenschappelijke studies en cijfertjes, of laten zelf dergelijke studies op vraag uitvoeren. Op dat vlak zijn ze even betrouwbaar, want de kans dat een wetenschapper zich vergist is even groot als de kans dat een wetenschapper zich vergist. Dus ja, het zou kunnen dat die rapporten van greenpeace fout zijn, omdat ze opgemaakt werden door wetenschappers, en zelf wetenschapper zijnde, weet ik dat we ons kunnen vergissen. Maar het volgende aspect is: wat doen ze met die wetenschappelijke studies enzo? De waarheid zeggen of liegen? Wel, de kans dat electrabel liegt is veel groter dan de kans dat greenpeace liegt (en met liegen bedoelen we ook: het ongewenste deel van de waarheid bewust achterhouden). Waarom Electrabel (en een aantal politici) minder te vertrouwen is? Omdat het een grote multinational is die streeft naar meer winsten (of omdat er belangen gemoeid zijn). Er zijn talrijke voorbeelden van winstzoekende bedrijven die de waarhgeid geweld aandeden (denk maar aan de tabaksproducenten die bewust verzwegen dat tabak schadelijk is). Greenpeace daarentegen heeft niet dergelijk zelfzuchtig motief. Voor GP is het belangrijk om kwetsbaar leven zo goed mogelijk te beschermen. En dus is voor Greenpeace de volledige waarheid belangrijk. Dus vandaar: 1) we moeten eerder Greenpeace geloven dan bv. Electrabel (of een aantal politici). 2) En we moeten zorgen voor een 'back up' voor het geval de wetenschappers in de GP-studies zich vergisten. Dat back up plan is: drastisch consuminderen. Dat is de enige valabele optie die ik zie, want het back up plan van Electrabel - meer kernenergie ofzo - is niet te vertrouwen, terwijl mijn back up plan wel te vertrouwen is: het is haalbaar (ik kan het) en het werkt zeker (als je minder verbruikt, is het duidelijk dat er bv minder afvalproductie is) |
![]() |
![]() |
![]() |
#20 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 17 februari 2005
Berichten: 8.177
|
![]() hi-la-risch, greenpeace "geloven". Feiten zijn niet zo belangrijk
greenpeace is ook een gigantische belangengroep, die net als elke andere mastodont in de eerste plaats zichzelf in stand tracht te houden
__________________
Bagle iabes . de bransg cordziz . a etharzi The measure of a man is in what he does for those who can do nothing for him in return. We give our consent every moment that we do not resist. Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away. |
![]() |
![]() |