Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 31 januari 2010, 20:20   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Spa : Een kuur voor Kuregem!

Yamila Idrissi en Renaat Landuytpleiten voor een bijzondere veiligheidskuur in Brussel.‘Tongeren’ kan ‘Anderlecht’ helpen.



De feiten deze week logen er niet om.

Anderlecht: Politiemensen trekken zich terug wanneer gemaskerde jongeren wapens vertonen. Een school sluit (tijdelijk?) zijn deuren in Kuregem om in een veiliger buurt les te geven

De politie heeft 3 verdachten opgepakt. Eén meerderjarige is gisteren aangehouden, de twee minderjarigen zijn door plaatsgebrek in jeugdinstellingen weer vrijgelaten.

Tongeren:

Terwijl elders in ons land jeugdinstellingen overbevolkt zijn, telt de jeugdgevangenis van Tongeren 60 cipiers voor 4 tot 8 gevangenen.

Er is dus ruimte voor jongeren. Wellicht minstens 34 plaatsen, klassiek zelfs 70 cellen.

Cynischer kan het niet: in Brussel worden minderjarige jongeren die in een gesloten jeugdinstelling horen, vrijgelaten. In Tongeren trekt men aan de alarmbel omdat ze plaatsoverschot hebben!

En de bevoegde ministers doen niets.

Minister van Binnenlandse zaken Turtelboom zegt dat ze al genoeg federale politie ter beschikking stelt in Brussel.

Minister van Justitie De Klerck zegt “… we wachten op een signaal van Anderlecht zelf” (Alsof de verhuis van een school geen signaal is.)

Yamila Idrissi en Renaat Landuyt vragen dan ook dat de bevoegde instanties hun verantwoordelijkheid nemen en samen werken aan een veiligheidskuur voor Kuregem en de rest van Brussel, Europese hoofdstad.

De beschikbaarheid van de jeugdgevangenis van Tongeren is een uitgelezen kans om een zero-tolerantie toe te passen.

Het argument dat er geen plaats is om de jongeren op te pakken is geen argument meer.

Ook de afstand tussen Tongeren en Anderlecht is geen punt dat opweegt tegen de geweldige opportuniteit die zich nu voordoet.

Yamila Idrissi roept de minister van Welzijn, Renaat landuyt de minister van justitie op om alsnog concrete stappen te ondernemen zodat de’ jeugdinstelling’ Tongeren de deuren openzet voor die Brusselse jongeren waarvoor nooit plaats is in een gesloten instelling.

Yamilla Idrissi gaat hiervoor de minister Vandeurzen interpelleren in het Vlaams Parlement. Renaat Landuyt zal de ministers van binnenlandse zaken en de minister van justitie hierover in het Belgisch parlement interpelleren.



Yamila Idrissi (sp.a, Vlaams parlement) Renaat Landuyt (sp.a Belgisch parlement)

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 januari 2010, 22:14   #2
daiwa
Secretaris-Generaal VN
 
daiwa's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 augustus 2004
Berichten: 47.811
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Politics.be Bekijk bericht
Yamila Idrissi en Renaat Landuytpleiten voor een bijzondere veiligheidskuur in Brussel.‘Tongeren’ kan ‘Anderlecht’ helpen.

Eerst de ellende veroorzaken en dan hun handen gelijk Pontius Pilatus in onschuld komen wassen, typisch links hypocriet gedrag.
daiwa is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 januari 2010, 22:23   #3
Nynorsk
Secretaris-Generaal VN
 
Nynorsk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juni 2003
Berichten: 24.102
Standaard

Tongeren is een wangedrocht.
Tegen de tijd dat ze eruit zijn of het qua bevoegdheden wel mogelijk is om Brusselse jongeren onder te brengen in Tongeren zijn die jongeren al lang bejaard en begraven.
__________________
Nynorsk is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:06.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be