![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst | Markeer forums als gelezen |
Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 20 februari 2010
Locatie: Nederland
Berichten: 16.100
|
![]() De huidige crisis heeft bejaarden in Nederland bereikt. Het aantal bejaarden dat naast AOW en pensioen nog bijstand moet krijgen is in tien jaar verdubbeld. Vooral allochtone Nederlanders met een onvolledige AOW hebben steun nodig. Zo zie je dat de regel dat het aantal jaren dat men in Nederland heeft doorgebracht de hoogte van de AOW bepaalt in de praktijk geen hout snijdt. Iedereen krijgt een bepaald minimum bedrag om van te leven.
Of vindt u dat de familie of kerk in die gevallen bijstand moet leveren? Citaat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | |
Banneling
Geregistreerd: 5 maart 2011
Berichten: 5.921
|
![]() Citaat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Minister
Geregistreerd: 12 oktober 2008
Berichten: 3.351
|
![]() 2012 komt dichter. De grote ommekeer zal wel plaats grijpen.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
|
![]() De stelling is volstrekt juist.
Veroorzaakt door de sterke prijsstijgingen, in het bijzonder die van de nutsbedrijven en woningcorporaties die buitenproportioneel gestegen zijn sinds 2002. Maar ook die van voedingsmiddelen. Dat de prijzen van consumentenproducten omlaag gegaan zijn zoals electronica regardeert deze sociale groep in het geheel niet. Laten we het dan nog maar niet hebben over de kosten van transport en openbaar vervoer. Al met al heel begrijpelijk dat een grote massa niet mee kan komen. Een andere veroorzaker van dit probleem is dat met name in de lagere regionen van de sociale zekerheid de pensioenen niet goed tot slecht geregeld zijn. Daaraan hebben de vakbonden zich nooit iets, of weinig, gelegen laten liggen. Veel politiek geschreeuw maar weinig uitgevoerde wol.
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert. Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe. |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 21 september 2006
Locatie: Maaskaant/Limburg/Europe
Berichten: 15.850
|
![]() Citaat:
Veel Belgen kunnen rondkomen met hun pensioen omdat ze een eigen woning bezitten die afbetaald is. Een groot aantal Nederlanders heeft te dure huizen gekocht omdat ze zich dat konden permitteren vanwege de lage maandelijkse kost die veelal enkel bestond uit intrest. Veel Nederlanders hebben dus tientallen jaren boven hun stand geleefd. Als ik het goed begrepen heb werden de afbetalingen in aandelen belegd. Hetgeen bij de beëindiging van de lening bij stijgende beurzen een mooie compensatie gaf. Maar sinds de daling op de beurs is die winst verdwenen. Als je op de leeftijd van 60+ nog een lening moet afbetalen, is het natuurlijk moeilijker rondkomen dan indien die zware last verleden tijd is. Verder: Als je als Belg rond de pensioenleeftijd een erfenis ontvangt van je ouders (verdeling opbrengst verkoop ouderlijke woning) kan je ook al weer verder. Iets wat in Nederland door dat systeem van leen/koop veel minder het geval is. Laatst gewijzigd door pajoske : 20 september 2011 om 14:06. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 2 januari 2006
Berichten: 11.569
|
![]() @ Pajoske
Ook dat klopt. Althans in een aantal gevallen. Maar de sociale groep waar Piero op doelt is een groep uit delage tot middenregionen - zeg maar gewoon Jan Modaal. En die heeft een laag pensieon, woont in een dure huurwoning (huren, g, w en l lopen vaak op tot de helft of over de helft van je inkomen (in de Jan Modaal groep). Met meer regel dan uitzondering heeft de Jan Modaal groep geen of maar een zeer gering pensioen, de rest is AOW. Wie denkt dat in NL alles goed geregeld is op sociaal vlak weet niet waar hij het over heeft. De PvdA al helemaal niet.
__________________
Brussel regeert, Brussel dicteert, de burger gireert. Ondertussen neemt de Euroscepsis hand over hand toe. |
![]() |
![]() |