Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 19 maart 2011, 14:30   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Groen! : Voldoende vervangcapaciteit voor Doel 1, Doel 2 en Tihange 1 tegen 2015‏

De drie oudste kerncentrales Doel 1, Doel 2 en Tihange 1 zijn samen goed voor 14 129 Gwh stroomproductie per jaar. De alternatieve investeringen, voornamelijk windmolenparken, gascentrales en biomassa-installaties, zouden een jaarlijks elektriciteitsproductie betekenen van meer dan 23 039 GWh, bijna 63% meer elektriciteitsproductie dan de 3 oudste kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse die Groen! en Ecolo hebben opgemaakt en die zal bezorgd worden aan Energieminister Magnette en de energieregulator CREG

“Ondanks de onzekerheid over de wet op de kernuitstap, zullen er dus voldoende alternatieven zijn om de drie oudste kerncentrales Doel 1, Doel 2 en Tihange 1 te sluiten in 2015. De bijkomende gerealiseerde en geplande elektriciteitsproductie volstaat om deze te vervangen”, zegt Groen!-Kamerlid Kristof Calvo.

Voor de analyse baseerden Groen! en Ecolo zich op de jaarverslagen van de CREG, publicaties van Elia, vergunningen van regionale of federale overheden en de informatie van de projectontwikkelaars zelf. “De inschatting van de nieuwe capaciteit is bewust erg conservatief voor het geval er investeringen wegvallen. Zo worden aangekondigde projecten niet opgenomen. Ook de verwachte stijging van de elektriciteitsvraag zal geen probleem vormen”, zegt Calvo.

Voor 2015 is de vervanging voor de drie oudste kerncentrales dus verzekerd. “Laten we dit niet te grabbel gooien door de onduidelijkheid over de kernuitstap te bestendigen. Vooruit kijken is de boodschap. De uitdaging is om onze energie-efficiëntie verder te verhogen en om voldoende bijkomende investeringen mogelijk te maken om ook een andere energievoorziening in 2025 te garanderen”, besluit Calvo.

Deleuze en Calvo zullen de simulatie per brief bezorgen aan Energieminister Magnette en de CREG.



Kristof Calvo - federaal parlementslid:
persdienst Groen!
Inge Jooris persverantwoordelijke
Sergeant De Bruynestraat 78-82 | 1070 Brussel

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 maart 2011, 19:59   #2
bgf324
Secretaris-Generaal VN
 
bgf324's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 december 2008
Locatie: Rijks-Vlaanderen
Berichten: 21.724
Standaard

Beginnen ze nu hun eigen leugens ook al te geloven?
bgf324 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 maart 2011, 01:42   #3
daiwa
Secretaris-Generaal VN
 
daiwa's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 augustus 2004
Berichten: 47.803
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door bgf324 Bekijk bericht
Beginnen ze nu hun eigen leugens ook al te geloven?
Niet beginnen, dat hebben ze altijd al gedaan.
daiwa is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 maart 2011, 01:54   #4
Ars_Nova
Minister
 
Ars_Nova's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 december 2006
Berichten: 3.167
Standaard

Simpel: het gaat erop neerkomen dat het gros van de energie door gascentrales geleverd zal worden, ergo prijs gaat gevoelig omhoog gaan EN de CO2-uitstoot gaat netto stijgen, i.p.v. dalen.
Ars_Nova is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 maart 2011, 11:48   #5
alberto
Minister-President
 
alberto's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 december 2005
Locatie: Planeet Mars
Berichten: 4.510
Standaard

Net zoals met de dioxinecrisis ziet groen nu weer een opportunitiet om stemmen binnen te halen, maar wanneer ze mee regeren gaat het niet meer en worden ze daarna genadeloos afgestraft, gewoon laten doen, gaat wel weer vanzelf over.
alberto is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 maart 2011, 12:58   #6
ViveLaBelgique
Secretaris-Generaal VN
 
ViveLaBelgique's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.319
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ars_Nova Bekijk bericht
Simpel: het gaat erop neerkomen dat het gros van de energie door gascentrales geleverd zal worden, ergo prijs gaat gevoelig omhoog gaan EN de CO2-uitstoot gaat netto stijgen, i.p.v. dalen.
Ik maakte me exact dezelfde bedenking. Het feit alleen al dat ze gascentrales opnemen in het lijstje met alternatieven.

Niet echt een groen alternatief...

Op den duur gaat Groen! nog pleiten voor nieuwe moderne koolcentrales voor als de gasleidingen geblokkeerd worden. Dit zou nog niet eens een slecht idée zijn, maar in mijn ogen dan best als aanvulling op de huidige kerncentrales en nieuwe kerncentrales.

De tijd dat Groen! pleitte voor Anders Gaan Leven is lang voorbij. Als ze echt willen pleiten tegen kernenergie moeten ze zelf een voorbeeld geven en leven zonder elektriciteitsverbruik.
ViveLaBelgique is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 maart 2011, 14:42   #7
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 115.012
Standaard

Groen! komt tot de ontdekking dat je met gas en steenkool centrales, elke kerncentrale kan vervangen
Dat wisten we ook wel...

Kernenergie is niet onvervangbaar, met voldoende gas en steenkool kan dat zonder problemen.

Had ik al een paar jaar geleden geschreven:

http://kernenergie.van-esch.org/inde...mid=60&lang=en

Laatst gewijzigd door patrickve : 20 maart 2011 om 14:43.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 maart 2011, 14:52   #8
kelt
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 29 juli 2004
Berichten: 35.667
Standaard

Een of ander groen sujet was in de zevende dag vandaag bezig over "het feit" dat het in Spanje al voorgevallen is dat men op sommige dagen (ik neem aan,zonnige en winderige dagen) niet alle "groene energie" kwijt kan "omdat" men de kerncentrales niet even kan stilleggen .

De enormiteit van wat hij beweerde ontging hem blijkbaar volledig...
kelt is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:04.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be