![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst | Markeer forums als gelezen |
Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite. Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Redactie
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
|
![]() Vrijstelling sociale bijdragen zelfstandigen: de zoveelste verborgen transfer Zelfstandigen die in financiële problemen zitten, kunnen aan de Commissie voor Vrijstelling van Bijdragen een (tijdelijke) vrijstelling vragen voor de betaling van hun sociale bijdragen. De Commissie kan dat volledig, gedeeltelijk of helemaal niet goedkeuren. Deze Commissie valt onder de Federale Overheidsdienst Sociale Zekerheid, en zoals bij alles wat federaal is, werkt dit systeem vooral in het voordeel van de Franstaligen.
Dit laatste blijkt alvast nog maar eens ten overvloede uit het antwoord op een vraag die senator Anke Van dermeersch aan minister Laruelle stelde over de verdeling over de taalgroepen van de vrijstellingen inzake sociale bijdragen die van 2007 tot 2010 werden toegekend aan zelfstandigen. Voor de genoemde vier jaar samen waren er 25 520 aanvragen in het Nederlands tegenover niet minder dan 73 239 in het Frans – dus bijna drie keer zoveel. Een gelijkaardige verhouding kan worden vastgesteld voor wat de vrijgestelde bedragen betreft. De Nederlandstalige aanvragers kregen tussen 2007 en 2010 vrijstellingen voor 46 263 225 euro; voor de Franstalige aanvragers bedroeg dit maar liefst 126 369 957 euro. Oppervlakkig gezien dus ook bijna drie keer meer. Het wordt echter nog krasser wanneer men rekening houdt met de relatieve cijfers. Als men uitgaat van het bevolkingsaandeel 60N/40F dan krijgen de Franstaligen naar verhouding zelfs vrijstellingen voor een bedrag dat het viervoudige is van het bedrag voor de Nederlandstaligen. De verhouding tussen het aantal Nederlandstalige en Franstalige zelfstandigen was in die periode overigens ook 60N/40F. De minister schrijft deze verschillen toe aan het feit dat “de economische situatie in de verschillende landsdelen zeer verschillend is”. Ze wijst erop dat de Commissie naar verhouding niet meer vrijstellingen verleent in Franstalige dan in Nederlandstalige dossiers, en dat klopt. De scheeftrekking zit niet in percentages goedgekeurde dossiers, maar wel in de buitensporig grote aantallen dossiers die door Franstaligen worden ingediend. In de bedoelde periode werden er per duizend Nederlandstalige zelfstandigen jaarlijks 11 tot 12 dossiers behandeld. Per duizend Franstalige zelfstandigen waren dat er 50 tot 58. Als de Franstaligen op dezelfde manier van het systeem gebruikt hadden gemaakt als de Nederlandstaligen, terwijl alle andere factoren gelijk blijven, dan zou dat tussen 2007 en 2010 een bezuiniging van zo’n 98 miljoen euro hebben opgeleverd. Dat is 78% van het totale bedrag dat als vrijstellingen aan de Franstaligen werd toegekend. Dat de Franstaligen naar evenredigheid vier keer meer krijgen dan de Nederlandstaligen kan in alle geval niet worden weggerelativeerd met de dooddoener dat het in Vlaanderen nu eenmaal beter gaat dan in Wallonië. Dat het in Vlaanderen namelijk vier keer beter zou gaan dan in Wallonië, is immers helemaal niet geloofwaardig. Een zo groot verschil kan dan ook niet anders dan wijzen op ernstige misbruiken, waarschijnlijk zowel bij de aanvragers van die vrijstellingen, als bij de Commissie die deze aanvragen zou moeten controleren. Deze onthutsende cijfers vragen in alle geval om een duidelijke uitleg van de minister en het Vlaams Belang zal die dan ook vragen. Anke Van dermeersch Fractievoorzitter Senaat Bron: politics.be
__________________
Politics.be - Jouw politieke portaalsite |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Banneling
Geregistreerd: 8 februari 2011
Locatie: Marrakech aan 't Scheldt
Berichten: 9.999
|
![]() Waarom maken ze er hier niet wat meer reclame voor bij jonge zelfstandigen? Komop! met z'n allen vrijstelling van sociale bijdragen aanvragen! Als het land failliet is dan heb je er tenminste nog iets uit kunnen halen!
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 18 november 2007
Locatie: 2100 Meneghem
Berichten: 9.288
|
![]() Citaat:
gewoonlijk kent men de mogelijkheden niet en wordt men voorgelicht door een of andere sociale assistent in dienst van een mutualiteit of middenstandsorganisatie (Unizo enz..) Het zijn dus duidelijk deze organisaties die in gebreke blijven om hun behoeftige leden bij te staan ! Mogelijk zijn er ook nederlandstalige, tweetalige vlamingen-brusselaars die hun aanvraag liever in het frans doen, omdat ze zich weinig gesteund vinden door de nederlandstalige evenknie van de franstalige organisaties. Het heeft allemaal eigenlijk niets te maken met het "failliet van België" of het failliet van de euzozone enz.. Sociale zekerheid is een zaak die door de mensen zelf betaald wordt ! Nu hoor ik wel eens door kwatongen beweren dat de "vlaamse" zelfstandigenkassen (mutualiteiten e.a.) hun winkel inderdaad als "zelfstandigen" beheren dwz : hun cliënten ontmoedigen om uitkeringen aan te vragen...
__________________
Tempo toleras sed vero aperas |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Banneling
Geregistreerd: 4 augustus 2011
Locatie: België
Berichten: 1.878
|
![]() Anke Van dermeersch foefelde nochtans zelf ook met belastingaangiften. Als "we" niet 4 keer meer vrijstelling krijgen, dan maar zelf nemen?
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Minister-President
Geregistreerd: 8 september 2003
Locatie: Ardennen
Berichten: 5.579
|
![]() Een vrijstelling betekent dat men wel in orde is , maar die periode telt niet mee voor het berekenen van een pensioen. Bovendien kan die vrijstelling slechts toegekend worden voor een maximum periode ( ik dacht 1 jaar). De bijdragen voor zelfstandigen worden berekend op het inkomen van drie jaar geleden !! Zo kan men in slechte perioden een grote bijdrage moeten betalen , waarover men dan niet beschikt.
Het is zo dat men wel moet bijleggen als men te weinig betaald heeft ( na het berekenen van de inkomsten), maar dat men niet terugtrekt als men te veel heeft betaald. In het systeem lopen beginnelingen de kans tweemaal voor een goed jaar te betalen. een eerste keer voor het eerste jaar forfaitair, wordt nadien aangepast en een tweede maal drie jaar nadien, ook als het ondertussen slechter wordt. Veel zelfstandigen komen aldus in de miserie en een vrijstelling kan in dit geval eventjes ademruimte geven!! |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | |
Minister
Geregistreerd: 24 mei 2010
Berichten: 3.730
|
![]() Citaat:
Blijkbaar staat u daarboven?
__________________
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Minister-President
Geregistreerd: 24 augustus 2011
Locatie: Ternat
Berichten: 5.735
|
![]() Een vrijstelling van betaling van sociale bijdragen is wel geen kwijtschelding. Die mensen zullen dat later toch moeten betalen. Ik denk dat het te maken heeft met een verschil in informatie. Tijd voor nationale beroepsorganisaties en geen gesplitste (zoals UNIZO en UCM), zoals het vroeger was.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#8 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 18 november 2007
Locatie: 2100 Meneghem
Berichten: 9.288
|
![]() Citaat:
waarom is in België ongeveer alles gesplitst ? Het heeft ook wel met aantal te begeven mandaten te maken : één "nationale" organisatie : 15 bestuursleden; 3 aparte federaties Vlaanderen, Wallonië en Duitstalige = 30 mandaten ? Ook indien we de Lage Landen zouden willen verenigen krijgen we te maken met een weerstand tegen het verminderen van het totaal aantal mandaten - het scheppen van een grotere "entiteit" veroorzaakt duidelijk een vermindering/hogere specialisatie van mandaten. ergo indien men binnen Europa meer macht en bevoegdheden aan het EP geeft zou dit moeten betekenen dat de nationale parlementen verkleinen in evenredigheid met het verkleinen van de bevoegdheden. Ik maakte reeds dezelfde bedenking bij een eerder persbericht van de N-VA Mevr. Brepoels, die toejuichte dat de Europese Commissie een aantal bevoegdheden naar zich toe trok van de nationale overheden. Maare dit heeft vanzelfsprekend ook voor gevolg dat deze bevoegdheid niet van de federale belgische overheid naar de vlaamse kan gaan. Het zou eigenlijjk wel leuk zijn om te weten wat de N-VA onder het "verdampen" van het federale België verstaat & welke "federaal belgische bevoegdheden" er dan eigenlijk precies naar Vlaanderen of naar Europa zullen gaan in hun standpunt.. Het is nogal evident dat het Europa dat ontstaat er minstens een zal zijn met een grote diversiteit aan politieke inzichten en zeker niet uit homogene politieke territoria zal bestaan. Ook het voorbeeldland van de N-VA nl. de duitse deelstaat Beieren heeft een politiek regime dat meestal totaal niet overeenkomt met de bestaande duitse federale regering (de duitse federale regering heeft quasi nooit een meerderheid in Beieren).
__________________
Tempo toleras sed vero aperas |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#9 | |
Minister-President
Geregistreerd: 8 september 2003
Locatie: Ardennen
Berichten: 5.579
|
![]() Citaat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#10 |
Minister-President
Geregistreerd: 24 augustus 2011
Locatie: Ternat
Berichten: 5.735
|
![]() "De minister schrijft deze verschillen toe aan het feit dat “de economische situatie in de verschillende landsdelen zeer verschillend is”. Ze wijst erop dat de Commissie naar verhouding niet meer vrijstellingen verleent in Franstalige dan in Nederlandstalige dossiers, en dat klopt. De scheeftrekking zit niet in percentages goedgekeurde dossiers, maar wel in de buitensporig grote aantallen dossiers die door Franstaligen worden ingediend."
Zoals ik zei: een kwestie van informatie. |
![]() |
![]() |