Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 9 november 2011, 13:50   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard WVS : loonkosten in België minder snel gestegen...

" In tegenstelling met wat eerder gemeld was, zijn de loonkosten in België in 2011 minder snel gestegen dan in de buurlanden, maar in 2012 zullen ze daarentegen sneller stijgen. Dat blijkt uit het rapport van de Centrale Raad voor het Bedrijfsleven (CRB). Voor de periode 2011-2012 verwacht de CRB een stijging van de loonkosten in de buurlanden met 6 procent, tegenover 6,3 procent voor ons land. Onderverdeeld gaat het om 2,6 procent in 2011 (0,4 procentpunt lager dan de buurlanden) en 3,6 procent in 2012 (0,7 procentpunt meer dan de buurlanden). Vooral sinds 2005 stijgen de loonkosten tegenover de buurlanden.

Dat is een gevolg van het beleid van loonmatiging in Duitsland, en van de stijgende inflatie. Zo is van de 6,3 procent loonkostenstijging in België voor de periode 2011-2012 5,5 procent voor rekening van de indexering van de lonen als gevolg van de inflatie, terwijl 3,9 procent was verwacht.
Index ter discussie

De ondernemersorganisaties Unizo, Agoria en VBO hekelen de loonkostenhandicap met de buurlanden en ze vragen de regeringsonderhandelaars om het indexmechanisme te hervormen.
De vakbonden ACV en ABVV reageren even eensgezind. Het zijn de energieprijzen die de belangrijkste oorzaak zijn van de inflatie, en dus moeten worden aangepakt. Een aanval op het indexmechanisme is voor de bonden onaanvaardbaar.
Voor de vakbonden is de loonkostenhandicap overigens 1,5 procent kleiner dan in het CRB-rapport, omdat hierin geen rekening wordt gehouden met de loonkostsubsidies. Ook de hogere productiviteit van de Belgische werknemers wordt niet in rekening gebracht, merken ze op.



Bron: VRT 08/11/141

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:11.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be