Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 20 juli 2012, 10:20   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard DWM : BNP Paribas helpt Belgische vermogens ontsnappen aan de fiscus‏

BNP Paribas helpt Belgische vermogens ontsnappen aan de fiscus DeWereldMorgen.be kon interne documenten van BNP Paribas inkijken waaruit blijkt dat deze bank – waarvan de Belgische overheid de grootste aandeelhouder is – Belgische bemiddelde klanten helpt om onze fiscus op te lichten. Eén van de hoofdrolspelers in die fiscale vluchtconstructie is de Belg Jean Danckaert, die erekanselier is bij het Belgische consulaat in Monaco.

Volgens de Europese richtlijn moet er een bronbelasting worden geheven op de inkomsten uit kapitaal geboekt in landen met een bankgeheim zoals Luxemburg en Zwitserland. Die belasting werd geleidelijk verhoogd tot 35 procent. Daardoor is het voor Belgen niet langer aantrekkelijk hun vermogen te verstoppen in Luxemburg of Zwitserland. De fiscale spitstechnologen van BNP Paribas vonden halverwege de jaren 2000 een gaatje in die richtlijn.

Eén beleggingsproduct in Luxemburg, een oude sicav (beleggingsvennootschap met veranderlijk kapitaal) zonder Europees paspoort, bleek niet onderworpen te zijn aan de bronbelasting. De sicav werd wat aangepast en herdoopt tot Luxumbrella. Vermogenden uit landen als België en Frankrijk kunnen een mandaat geven aan BNP Paribas om hun geld te beheren. Dat geld wordt dan geïnvesteerd in die Luxumbrella. Zo helpt BNP Paribas vermogens in verschillende Europese landen ontsnappen aan de fiscus.

DeWereldMorgen.be ontdekte dat ook inwoners van ons land schuilden onder die fiscale paraplu. BNP Paribas, een bank waarvan de Belgische overheid de grootste aandeelhouder is, hielp dus de Belgische staatskas wat lichter te maken. Die operatie wordt dan ook nog eens mede geleid door de Belg Jean Danckaert, die erekanselier is bij het Belgische consulaat in Monaco. In november 2010 organiseerde Danckaert een concours onder zijn medewerkers van BNP Paribas in Monaco. Wie het vaakst de Luxumbrella kon aansmeren, kon rekenen op een fikse bonus. Minstens drie medewerkers van BNP Paribas in Monaco reisden regelmatig naar ons land om er contact te hebben met Belgische klanten die met hun vermogen wildden ontsnappen aan de belastingen.

In één van de interne documenten waarschuwt BNP Paribas om tijdens dergelijke reizen heel voorzichtig te zijn "om de risico's voor de cliënten en de bank te beperken".

Lees het volledige dossier op DeWereldMorgen.be: http://www.dewereldmorgen.be/artikel...iscale-paraplu

Contact:
Christophe Callewaert
[email protected]

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:48.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be