Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 12 december 2014, 16:40   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Provincie Antwerpen : Geen helihaven in Lint

De deputatie van de provincie Antwerpen weigerde op 11 december 2014 de milieuvergunningsaanvraag van nv Heliventure FTO voor de exploitatie van een permanente helihaven in Lint. “De provincie Antwerpen is niet overtuigt dat de aangevraagde activiteiten complementair zijn aan de bedrijfsactiviteiten van het bedrijventerrein. Het is niet duidelijkheid welke vluchten voor welke partner(s) uitgevoerd zullen worden. Het is in dit geval geen complementaire activiteit die het toestaan van de helihaven in deze zone zou verantwoorden We volgen hiermee onder meer het negatieve advies van het schepencollege van Lint. Met de weigering geven we ook gehoor aan de vele bezwaarindieners (2235 in Lint en 1510 in Kontich).”, aldus gedeputeerde Rik Röttger, bevoegd voor Leefmilieu en Milieuvergunningen.

De deputatie van de provincie Antwerpen weigerde op 11 december 2014 de milieuvergunningsaanvraag van nv Heliventure FTO. De aangevraagde activiteiten zijn volgens de deputatie niet complementair aan de bedrijfsactiviteiten van de bedrijven die gevestigd zijn op het industrieterrein te Lint. Screening van de omliggende bedrijven toont aan dat deze bedrijven geen nood hebben aan een commerciële helihaven. Bij complementaire industriële activiteit, zoals hier door nv Heliventure aangevraagd wordt, is het noodzakelijk dat de nood aangetoond kan worden.

“Naast de milieutechnische en ruimtelijke aspecten kunnen er ook kritische bemerkingen gemaakt worden omtrent de duurzame aspecten van het inplanten van een commerciële helihaven in een dichtbevolkte omgeving als deze in Lint. De vele bezwaren tonen aan dat er absoluut geen draagvlak is voor de inplanting van een commerciële helihaven op 200 van woningen en een kinderopvangcentrum. Ook de impact op het open ruimte gebied ten zuiden van Antwerpen en de effecten op biodiversiteit en natuur werden in het besluitvormingsproces meegenomen. Deze locatie maakt immers deel uit van een van de weinige groene en open ruimte gebieden die onze provincie nog rijk is. Daarnaast kan men zich ook de vraag stellen of een dergelijke commerciële exploitatie, die heel wat hinder met zich mee brengt, niet eerder thuis hoort op de luchthaven van Deurne, op een boogscheut van Lint.”, aldus gedeputeerde Röttger, bevoegd voor Leefmilieu en Milieuvergunningen.


Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:58.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be