Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 27 januari 2015, 17:10   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard N-VA onmiddellijke oprichting crisiscel landbouw

West-Vlaanderen / Brugge - N-VA West-Vlaanderen wenst bij monde van provincieraadslid Peter De Roo (Brugge) te reageren op de communicatie van de provincie West-Vlaanderen betreffende het beleggen van een vergadering voor de noodlijdende varkensboeren. N-VA wil een onmiddellijke oprichting van een crisiscel landbouw door de provincie West-Vlaanderen.

Provincieraadslid Peter De Roo (Brugge): “Wij wensen als oppositiefractie te reageren op de communicatie van de provincie West-Vlaanderen over het beleggen van een vergadering voor de noodlijdende varkensboeren. Naar aanleiding van mijn mondelinge vraagstelling van donderdag 22 januari aan de bevoegd gedeputeerde Bart Naeyaert (CD&V) over landbouwers in nood, blijkt dat de provincie actie zal ondernemen naar een specifieke doelgroep van de landbouw, namelijk de varkenslandbouwers.”



“Volgens de laatste gegevens is het aantal landbouwbedrijven in Vlaanderen gedaald van 24.884 in 2013 naar 23.877 in 2014. Dit is een verlies van 1.062 gezinsbedrijven op één jaar tijd, wat neerkomt op een sluiting van 3 gezinsbedrijven per dag in Vlaanderen. Gemiddeld 2 West-Vlaamse varkenslandbouwers per dag stoppen er mee.” Peter De Roo wil dat de Provincie West-Vlaanderen in deze uitgelezen provinciale bevoegdheid die landbouw is, meer vecht voor het overleven van haar landbouw, en daarbij haar familiale landbouwers voldoende en meer resoluut omkadert. “Wij pleiten met N-VA voor de onmiddellijke oprichting van een crisiscel met vertegenwoordigers uit de verschillende sectoren (ABS, Boerenbond, Boeren op een Kruispunt, Inagro, ...) die een gedetailleerd en integraal plan van aanpak uittekent, niet alleen voor de varkensboeren, maar van de land- en tuinbouw in het algemeen (aardappeltelers, groenten- en fruittelers, …). Dit moet resulteren in een mogelijke heroriëntering van de West-Vlaamse landbouw en ervoor zorgen dat vooral de familiale bedrijven versterkt uit deze crisis komen. Er is geen tijd te verliezen.”

http://www.focus-wtv.be/nieuws/provi...-varkensboeren

Auteur: Peter De Roo, provincieraadslid N-VA West-Vlaanderen

e-mail: [email protected]

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 januari 2015, 22:09   #2
werkman
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 5 december 2014
Berichten: 6.830
Standaard

Geen tijd te verliezen?
Men heeft reeds een zee van tijd gehad om de problemen te zien of om ze te zien aankomen. En plotsklaps is er geen tijd te verliezen.
Dit is nog erger dan vroeger. Toen beweerde Polle Pens dat de problemen zouden worden aangepakt als ze zich aandienden. Wat toen wel een diplomatisch antwoord was om te vermijden dat zijn onkunde zou aangetoond worden als men verder sprak over die
problemen. Want daar wist hij meestendeels geen bal van af.
Maar nu gaan roepen dat alles dringend is als er reeds verrotting is lijkt mij geen uiting van voorafgaand goed bestuur. Het is integendeel een bewijs van verwaarlozing.
Maar kom; het zal wel weer de schuld van Europa zijn zeker!
werkman is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 januari 2015, 22:47   #3
Xenophon
Secretaris-Generaal VN
 
Xenophon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 september 2009
Berichten: 101.391
Standaard

We richten nog wat steunpunten en crisiscellen op, daarna gaan we lunchen en brengen onze bonnetjes binnen.
__________________
Citaat:
Ta gueule!
Xenophon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 februari 2015, 06:43   #4
Scherven A. Mok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 21 april 2008
Berichten: 12.832
Standaard

Zitpenningen. Joepie. Verkavelingen. Ole. Subsidies uitdelen. Wat zijn we toch sterk bezig.
Scherven A. Mok is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:50.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be