Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 20 november 2015, 23:20   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Gezinsbond: Europese Commissie voor Europees Hof van Justitie gedaagd vanwege het uit

De Europese Commissie (EC) werd door Zweden voor de rechter gedaagd vanwege het uitblijven van criteria voor hormoonverstorende stoffen (EDCs) die noodzakelijk zijn om gepaste maatregelen te nemen om de blootstelling aan EDC's aan te pakken. Deze belangrijke rechtszitting vond dinsdag plaats in het Europese Hof van Justitie in Luxemburg. De Gezinsbond en Inter-Environnement Wallonie (IEW) vragen onmiddellijke maatregelen om de blootstelling aan EDC's te verminderen.

Zweden ondernam deze radicale stap omdat de EC zijn wettelijke deadline voor het opstellen van criteria voor het identificeren van EDCs ruim heeft gemist. Deze deadline was gesteld op December 2013. De Europese Raad, het hoogste orgaan binnen de EU, ondersteunt de rechtszaak. Het Europese Parlement en de regeringen van Denemarken, Frankrijk en Nederland ondersteunen Zweden individueel.

Het is hoog tijd dat de EC maatregelen neemt tegen EDCs. EDCs beschadigen het zeer gevoelige hormonale systeem van het lichaam. Uit onderzoek blijkt dat er een link is tussen borst- en prostaatkanker, overgewicht en diabetes. Zelfs kleine hoeveelheden kunnen sterke effecten hebben en vormen een risico voor ongeboren kinderen en zuigelingen. Blootstelling van mensen aan deze stoffen kost de Europese Unie € 157 miljard per jaar, aldus berekend door wetenschappers.

Momenteel voert de Europese Unie een impact assessment uit waar wordt gekeken naar de ecologische, economische en sociale gevolgen van verschillende beleidsopties. Naar verwachting zal dit een verdere vertraging veroorzaken, waardoor maatregelen tegen EDCs nog tot 2017 op zich laten wachten, mogelijk zelfs nog langer.

De Gezinsbond, Inter-Wallonie Environnement (IEW), HEAL en de leden van de EDC-Free Europe Coalition verwachten van het Hof een beslissing die de Europese Commissie oplegt om haar verplichtingen na te komen.

De Gezinsbond is van mening dat in de tussentijd zwangere vrouwen, zoals in Denemarken al het geval is, voorgelicht moeten worden. De brochure 'bescherm je baby, beperk hormoonverstoorders' is te vinden via deze link: www.gezinsbond.be/hormoonverstoorders. Ook de federale overheid kan maatregelen nemen door EDC's te verbieden in bepaalde producten. We dringen erop aan dat de chemische industrie EDC's zo snel mogelijk uitfaseert en mogelijke alternatieven toepast.


Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:10.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be