Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Coronacrisis
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Coronacrisis het virus raast doorheen de wereld, met gevolgen voor interpersoonlijke relaties, mobiliteit, economie, gezondheid(sbeleid), ... Plaats hier de discussies over dit onderwerp.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 15 april 2021, 21:27   #1
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard In Brazilië stierven al 518 baby’s en peuters aan complicaties na corona.

Kan zoiets bij ons ook gebeuren?
Daar is veel minder kans toe.
Onze artsen en verpleegkundigen zijn top.
Behalve als die toevallig zich specialiseerden in zaken in en rond virussen en besmettingen.
Wappies geloven waarschijnlijk dat elke jaar er een zoektocht is naar de allerdomste student geneeskunde, bioingenieur, diergeneeskunde of biologie, om die dat te 'begeleiden' naar virologie, immunologie enz.

Idem dito natuurlijk voor statistici: die gaan naar de afdelingen gezondheidsstatistieken.

titel: In Brazilië stierven al 518 baby’s en peuters aan complicaties na corona: kan zoiets ook bij ons gebeuren?
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20210415_96426852


Citaat:
Over het algemeen verlopen de corona-infecties bij baby’s en kinderen milder dan bij volwassenen. Toch blijkt nu dat er in Brazilië, een van de zwaarst getroffen landen ter wereld, al honderden baby’s en kinderen stierven aan complicaties als gevolg van het virus. Niet aan Covid, wel aan de zeldzame aandoening PIMS-TD, die ook gelinkt wordt aan het virus. Ook bij ons kwamen kinderen met deze infectie van de hartspier op intensieve zorg terecht. Gelukkig met een betere afloop.

Het verhaal van de Braziliaanse leerkracht Jessika Ricarte is schrijnend: haar kind was kerngezond en levenslustig. Maar plots werd Lucas (1 jaar) ziek. Doodziek. Uiteindelijk stierf hij. Het was hun eerste kindje. Een infectie op de hartspier als gevolg van corona, klonk het.

LEES OOK. Het nieuwe coronagevaar komt uit India en is al in ons land opgedoken

Mama Jessika en papa Israel hebben nu hun verhaal verteld aan de BBC. Om aandacht te vestigen op het probleem en andere kinderen te redden. Want ook bij ons werden al een paar honderd kinderen getroffen door MIS-C of PIMS-TD, dat de immuniteit aantast.

“Er bestaat een misvatting dat kinderen geen risico lopen”, zegt dr. Fatima Marinho, die senior adviseur is van de internationale gezondheids-ngo Vital Strategies. Uit Marinho’s onderzoek in Brazilië is gebleken dat een schrikbarend hoog aantal kinderen en baby’s is getroffen door het virus. Vaak met fatale gevolgen. Al is het niet Covid-19 zelf dat zo gevaarlijk is, wel de complicaties die nadien kunnen optreden.

Volgens cijfers van het Braziliaanse ministerie van Volksgezondheid heeft Covid-19 tussen februari 2020 en 15 maart 2021 minstens 852 van de Braziliaanse kinderen tot negen jaar gedood , waaronder 518 jonger dan één jaar.

Toch blijft de overheid weigeren om strenge maatregelen te nemen om het virus in te dijken.

“Meestal iets oudere kinderen”

Professor Gerlant Van Berlaer van de dienst intensieve zorgen van het kinderafdeling in UZ Brussel benadrukt dat er weinig bekend is over sterfgevallen bij baby’s en peuters. “Want het zijn eerder iets oudere kinderen die getroffen worden.”

In UZ Brussel hebben ze intussen een 40-tal gevallen binnengekregen die allemaal behandeld en genezen zijn. Over gans het land zijn het tussen een paar honderd gevallen, schatten artsen. Maar geen enkel sterfgeval. Toch niet bij baby’s. In Gent stierf wel een 12-jarige meisje nog voor ze in het ziekenhuis belandde. In Nederland en in de VS stierf wel een baby aan de gevolgen van MIS-C of PIMS-TD.

Infectie op hartspier

“Het gaat in feite om een overdreven immuunrespons op Covid-19. Het risico is groot dat de infectie zich op hartspier zet maar kan zich evengoed andere organen aantasten. Enkel de longen blijken gespaard te blijven. In het begin van de coronacrisis hebben we moeten zoeken naar wat het exact was. Kinderen waren ziek, hadden koorts maar vertoonden soms ook symptomen van een blindedarmonsteking. Vaak hebben ze ook bloedrode ogen. Nu herkennen we die symptomen onmiddellijk en met de juiste medicatie gaan ze, bij wijze van spreken, 48 uur later naar huis”, zegt professor Van Berlaer.

De meest gekende patiënt in ongetwijfeld de kleine Kaïs, het 4-jarige jongetje uit Vilvoorde haalde vorige herfst alle media. Zijn vader verspreidde toen zelf foto’s van het zieke kind om iedereen te waarschuwen voor de gevolgen van corona. Kaïs en al die andere kinderen die na corona geveld werden door PIMS, zijn nadien allemaal genezen”, zegt professor Van Berlaer.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 april 2021, 21:33   #2
quercus
Secretaris-Generaal VN
 
quercus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 maart 2009
Locatie: De Verenigde Nederlanden
Berichten: 42.998
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Kan zoiets bij ons ook gebeuren?
Daar is veel minder kans toe.
Onze artsen en verpleegkundigen zijn top.
Behalve als die toevallig zich specialiseerden in zaken in en rond virussen en besmettingen.
Wappies geloven waarschijnlijk dat elke jaar er een zoektocht is naar de allerdomste student geneeskunde, bioingenieur, diergeneeskunde of biologie, om die dat te 'begeleiden' naar virologie, immunologie enz.

Idem dito natuurlijk voor statistici: die gaan naar de afdelingen gezondheidsstatistieken.

titel: In Brazilië stierven al 518 baby’s en peuters aan complicaties na corona: kan zoiets ook bij ons gebeuren?
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20210415_96426852
Schrijnend verhaal. Bolsonaro is ook een van die aanhangers van de "laat maar waaien" strategie t.a.v. de Covid 19. De sanitaire resultaten in Brazilië zijn er dan ook naar.
__________________
Weet nu dan dat uw stem door niemand wordt aanhoord
Zolang gij stamelend bidt of bedelt bij de poort.
quercus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 april 2021, 23:15   #3
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.250
Standaard

Lijkt me crap, die kinderen zijn gewoon met corona gestorven door de slechte zorg. Anders zou Brazilie 500 keer meer dode peuters hebben dan heel de wereld samen, does not compute.
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 05:51   #4
denkimi
Banneling
 
 
Geregistreerd: 24 juni 2020
Berichten: 3.700
Standaard

Ah, het volgend valse doembericht. Als er in België geen fake news meer te maken valt om de bevolking bang te maken, dan halen we het wel uit het buitenland.
denkimi is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 06:06   #5
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 113.605
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus Bekijk bericht
Schrijnend verhaal. Bolsonaro is ook een van die aanhangers van de "laat maar waaien" strategie t.a.v. de Covid 19. De sanitaire resultaten in Brazilië zijn er dan ook naar.
En die zijn vergelijkbaar met hier he. De trukken van de foor zijn natuurlijk om absolute cijfers te vergelijken tussen een land met 200 miljoen inwoners en een met 11 miljoen inwoners.

518 peuters ginder = 30 bij ons he.

Dus zelfs al is het waar, het stelt niks voor. "schoolbus in ravijn gevallen".

Indien het gemaatregel zo spectaculair zou gewerkt hebben, moeten ze in zo een landen toch 10 keer meer slachtoffers hebben op zijn minst, nee ? Je gaat mij toch niet zeggen dat het gemaatregel, en de kapotte maatschappij, daar was voor 2 of 3 keer minder doden ? Toch minstens 10 keer minder zou men hopen ?

Welnee. Vergelijkbaar.

Laatst gewijzigd door patrickve : 16 april 2021 om 06:09.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 06:15   #6
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 113.605
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Wappies geloven waarschijnlijk dat elke jaar er een zoektocht is naar de allerdomste student geneeskunde, bioingenieur, diergeneeskunde of biologie, om die dat te 'begeleiden' naar virologie, immunologie enz.
Wel, gelijk wie met gelijk welk diploma kan een zeveraar worden he als er andere dingen op het spel staan. Kijk naar uzelf, gij waart geen idioot voor ge hysterisch geworden zijt.

Citaat:
Idem dito natuurlijk voor statistici: die gaan naar de afdelingen gezondheidsstatistieken.
In Frankrijk is dat waar. In het zesde jaar geneeskunde is er een wedstrijd voor de specialisaties. De moeilijkste specialisatie, die die genomen wordt door de hoogst geklasseerden, is esthetische chirurgie, de allerlaagste is niet "algemene geneeskunde" zoals men zou denken (dus huisarts), maar is "openbare geneeskunde", ttz, biostatistiek en epidemiologie. Dat, en bedrijfsgeneeskunde.

Je moet in Frankrijk een beetje je best doen om huisarts mogen te worden, zoniet word je epidemioloog.

Maar het punt is niet of die mensen goed of slecht zijn. Het punt is dat die gedaan hebben alsof ze wisten wat ze moesten doen tegen een epidemie, met methoden die nooit gebruikt werden maar die ze uit hun duim gezogen hebben, en modelletjes die goed werken op boerderijen. Ze hebben gewoon gedaan alsof ze wisten wat er moest gebeuren en hebben vastgesteld dat ze het eigenlijk niet wisten. Dat niet weten is geen probleem. Niemand weet hoe een epidemie tegen te houden, dat was nog nooit gedaan. De kwakzalverij zat hem in te beweren dat men het wel wist. En als ge vaststelt dat ge mis zijt, voortdoen.

Qua virologen is er toch wel een groter probleem, want daar werden echt zotte dingen verteld, zoals denken dat een virus niet gaat evolueren, en beweren dat ge geen natuurlijke immuniteit hebt, maar dat de oplossing in een vaccin zit. Dat was echt wel totaal van de pot gerukt.

Laatst gewijzigd door patrickve : 16 april 2021 om 06:17.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 07:27   #7
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.250
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve Bekijk bericht
En die zijn vergelijkbaar met hier he. De trukken van de foor zijn natuurlijk om absolute cijfers te vergelijken tussen een land met 200 miljoen inwoners en een met 11 miljoen inwoners.

518 peuters ginder = 30 bij ons he.

Dus zelfs al is het waar, het stelt niks voor. "schoolbus in ravijn gevallen".

Indien het gemaatregel zo spectaculair zou gewerkt hebben, moeten ze in zo een landen toch 10 keer meer slachtoffers hebben op zijn minst, nee ? Je gaat mij toch niet zeggen dat het gemaatregel, en de kapotte maatschappij, daar was voor 2 of 3 keer minder doden ? Toch minstens 10 keer minder zou men hopen ?

Welnee. Vergelijkbaar.
Zelfs 30 is extreem veel, dat zou 30 keer meer zijn dan de huidige situatie. Er zijn maar 10 mensen onder de 25 gestorven aan corona in België.
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 09:12   #8
Walvader
Parlementslid
 
Geregistreerd: 22 juli 2020
Berichten: 1.683
Standaard

Brazilië met 260 miljoen inwoners heeft nog altijd minder doden dan België. De rest wat in de kranten verschijnt over graffitti en zo tegen Bolsonaro is gewoon framing.
Walvader is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 10:00   #9
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 113.605
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hoofdstraat Bekijk bericht
Zelfs 30 is extreem veel, dat zou 30 keer meer zijn dan de huidige situatie. Er zijn maar 10 mensen onder de 25 gestorven aan corona in België.
Wij hebben wel hun golf nog niet gehad he. Die is voor binnen enkele maanden, hier.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 10:02   #10
Jan Janssen
Minister-President
 
Geregistreerd: 10 december 2016
Berichten: 5.180
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve Bekijk bericht
Wij hebben wel hun golf nog niet gehad he. Die is voor binnen enkele maanden, hier.
Ik moet normaal in Oktober naar Brazilië voor het werk. Als het dan hier begint dan weet je hoe het komt.
Jan Janssen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 10:21   #11
Rudy
Secretaris-Generaal VN
 
Rudy's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2004
Locatie: Mechelen - Oostende
Berichten: 38.975
Standaard

Pure bangmakerij.
Doet mij denken aan deze discussie: https://forum.politics.be/showthread.php?t=258598
Rudy is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 10:27   #12
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.250
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Walvader Bekijk bericht
Brazilië met 260 miljoen inwoners heeft nog altijd minder doden dan België. De rest wat in de kranten verschijnt over graffitti en zo tegen Bolsonaro is gewoon framing.
Als je kijkt naar de effectieve sterftecijfers van 2020 krijg je een heel ander beeld, voor 2021 verwacht ik niet veel anders.

https://knoema.com/atlas/Brazil/topi...mber-of-deaths
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 10:39   #13
fox
Secretaris-Generaal VN
 
fox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 februari 2007
Berichten: 33.374
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus Bekijk bericht
Schrijnend verhaal. Bolsonaro is ook een van die aanhangers van de "laat maar waaien" strategie t.a.v. de Covid 19. De sanitaire resultaten in Brazilië zijn er dan ook naar.
De sanitaire resultaten zijn vergelijkbaar met Belgie. Zou kunnen dat die iets slechter worden op termijn omdat de gezondheidszorg simpelweg niet op hetzelfde niveau staat als Belgie. Maar puur virologisch maakt het weinig verschil. Wat wel een verschil maakt is dat een land als Brazilie er beter in slaagt om de burgerrechten te vrijwaren. Je zou denken dat dit een wake up call zou zijn voor mensen als jij, maar het tegendeel blijkt waar te zijn.
__________________
In de psychologie staat machiavellisme voor een bepaald soort persoonlijkheidsstoornissen. Niets in dit land is machiavellistischer dan de PS. Niets is zo asociaal als de PS-politiek. Grote armoede! Slecht onderwijs! Hollande achterna! Het verliezende kamp in de laatste verkiezingen!

Laatst gewijzigd door fox : 16 april 2021 om 10:39.
fox is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 10:47   #14
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 113.605
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door fox Bekijk bericht
De sanitaire resultaten zijn vergelijkbaar met Belgie. Zou kunnen dat die iets slechter worden op termijn omdat de gezondheidszorg simpelweg niet op hetzelfde niveau staat als Belgie. Maar puur virologisch maakt het weinig verschil. Wat wel een verschil maakt is dat een land als Brazilie er beter in slaagt om de burgerrechten te vrijwaren. Je zou denken dat dit een wake up call zou zijn voor mensen als jij, maar het tegendeel blijkt waar te zijn.
Inderdaad is dit zoals met Zweden he, gewoon het zichtbare bewijs van wat ook door complexere studies aangegeven wordt: namelijk dat al dat gemaatregel niet veel doet, behalve de maatschappij kapot maken. En dat is eigenlijk theoretisch zelfs verwacht.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 april 2021, 20:34   #15
Reverberation
Minister-President
 
Reverberation's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 maart 2013
Berichten: 4.600
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus Bekijk bericht
Schrijnend verhaal. Bolsonaro is ook een van die aanhangers van de "laat maar waaien" strategie t.a.v. de Covid 19. De sanitaire resultaten in Brazilië zijn er dan ook naar.
Heb je al effe nageken hoeveel Bolsonaro aan elke Braziliaan heeft uitgekeerd omdat de PT gouverneurs de staten op slot deden? En vergelijk dit effe met het minimumloon dat ze daar hebben.
Wat ken jij eigenlijk van Brazilie buiten de angstporno en framing van HLN en consoorten?
__________________
"They sell their debt, their privately made paper&ink, push the countries, the world into debt and what they want back are real, tangeble assets, and they won't stop till they own the whole thing. They don't want the debt paid off, just the interest, they want to keep this balanced till they have what they want, all of it." Central Banks

Laatst gewijzigd door Reverberation : 16 april 2021 om 20:34.
Reverberation is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:41.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be