Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Archief > Partijdiscussies
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Partijdiscussies In dit forum kun je discussiëren over (standpunten van) politieke partijen. Plaats hier alles die specifiek te maken heeft met een bepaalde partij (of meerdere partijen).

 
 
Discussietools
Oud 17 maart 2005, 19:09   #1
Volksstormer
Minister-President
 
Volksstormer's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 februari 2003
Locatie: Dietsland-Europa
Berichten: 5.620
Standaard Vlaams Belang en kunst

Nu het Vlaams Belang - of meer bepaald Erik Arckens - het thema kunst en cultuur (her)ontdekt heeft, wil ik er toch fijntjes op wijzen dat de Conservatieve Revolutie uit het Interbellum niet alleen een politiek, maar ook een artistiek fenomeen was.
Arckens zelf is jarenlang medewerker geweest van het culturele tijdschrift TeKoS en een kenner van Ernst Jüngers werk. (Anciaux komt nog niet tot aan zijn enkels! )

Zo goed als alle grote stromingen van die tijd vonden hun inspiratie in de Nieuwe Orde: o.a. futurisme (Marinetti), surrealisme (Dali, Baes), vitalisme (Hemingway, Streuvels, D.H. Lawrence) en zelfs dadaïsme (Evola). De stromingen van het Interbellum hebben m.i. hun gelijke nog niet gevonden in de 21ste eeuw.

Later volgt voor de geïnteresseerden een lijst van kunstenaars die men tot de C.R. kan rekenen. Hier volgt al voorsmaakje:



Of zoals iemand al zei: "Fascisme is kunst".

Laatst gewijzigd door Volksstormer : 17 maart 2005 om 19:10.
Volksstormer is offline  
 


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:28.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be