Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Staatsinrichting
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Staatsinrichting Vlaanderen versus Wallonië? Een unitaire, federale, confederale staat of meteen Vlaanderen onafhankelijk. Dit is het forum bij uitstek voor discussies over de Belgische staatsinrichting.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 20 december 2007, 13:19   #1
DebianFox
Minister
 
DebianFox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 oktober 2005
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 3.458
Standaard uitbreiding Brussel, dat nooit!

Er mag nooit een uitbreiding van het Brussels Gewest komen, het zou ook allesbehalve de verfransing tegenhouden!

Belgie bestaat nu eenmaal, en het moet verdedigd worden omdat het nu eenmaal bestaat! Ook al heeft het geen politieke bestaansrecht Samenwerking tussen 2 volkeren is een enorme rijkdom maar Nederland moet gemeden worden. Enfin, dankzij Belgie bestaat er zoiets als het Brussels Gewest.

"Vlaamse" Belgicisten weigeren om in te zien dat ze gevangen zitten in een gevaarlijk taalracistisch land die gedomineerd word door de imperialistische Francophone Brusselse elite. En de Brusselse bourgeoise zal - indien het Brussels Gewest ooit uitgebreid mocht worden met Linkebeek, Drogenbos, Kraainem, Wezembeek en Sint-Genesius-Rode - zeker niet zwijgen, maar zich beginnen focussen op Overijse, Dilbeek, Beersel Tervuren, Halle, Zaventem, Meise, Grimbergen, Strombeek ... en daarna misschien op Roosdaal, Herne, Bever en Tollembeek ... kortom bij een eventuele uitbreiding van het Brussels Gewest zou je in een vicieuze cirkel terechtkomen, een kankergezwel en een cyclus die nooit zou ophouden en zich zou willen blijven uitbreiden. Nu valt bv. volgens Francophonen gemeenten zoals Kraainem en Wezembeek onder de invloed van Brussel, maar bij een Groot-Brussel zal ook Leuven onder de invloed van Brussel vallen. Daarom spreek ik over een vicieuze cirkel, kankergezwel en een cyclus. Bij hun manieren van redenen kan je het dus blijven uitbreiden ...

Als we nu een uitbreiding van Brussel toelaten zullen hen verdere claims nooit ophouden, een uitbreiding van Brussel valt te vergelijken met een kanker die wordt uitgezaaid over het hele lichaam. Vermijden, dus! Het Vlaamse volk mag zich niet laten chanteren, geen uitbreiding van Brussel ... zelfs niet in ruil voor onafhankelijkheid!

Trouwens Belgicisten, geven jullie eens toe dat Brussel vandaag een Nederlandstalige stad ging geweest zijn als Belgie nooit had bestaan?




Stap 1: de uitbreiding van Brussel met de faciliteitengemeenten. (Linkebeek, Drogenbos, Sint-Genesius-Rode, Wemmel, Kraainem en Wezembeek) De Vlamingen hebben toegegeven en de Franstaligen ruiken meer, opnieuw vinden er massale volksverhuizingen plaats naar de 'vernieuwde Vlaamse Rand'. Ondertussen wordt de dubbele meerderheid van de Vlamingen afgeschaft in Brussel en de Nederlandstalige aangelegenheden blijven dalen.



Stap 2: De Franstaligen palmen nu ook massaal Zaventem, Halle, Strombeek en Dilbeek in. De luchthaven van Zaventem bestaat niet meer, en wordt officieel aéroport du Bruxelles. Ze beginnen nu al met een loerig oogje te kijken naar Leuven, de provinciegrens met Antwerpen en Oost-Vlaanderen is ook al vlakbij.

Evil he ...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verder zie ik ook niet de logica in van sommige Franstaligen. Waarom moet een economisch zwakke regio per se uitgebreid worden met enkele gemeenten van een economisch betere regio? Kunnen we niet beter deze zwakke regio (Brussel) laten integreren in de rijke regio?

Hun uitvlucht dat steden zich uitbreiden is ook dikke zever. Steden breiden zich uit: er is sprake van verstedelijking! Nochtans is er in sommige rustige dorpen in de Rand rond Brussel toch maar weinig sprake van urbanisatie.

Eerder had ik ook gelezen dat bij een Groot-Brussel de Vlamingen ook eens een belangrijk deel zouden uitmaken van de Brusselse bevolking, wel als ze dan toch met ons lot in Brussel inzitten ... Waarom willen ze dan de dubbele meerderheid van de Vlamingen in Brussel afschaffen?

Neen, het FDF is Vlaamshatend en Francophoon-imperialistisch. Net zoals de eerste en nog vele huidige Belgicisten dus

__________________
Atmosphere quote .... zichzelf en valt door de mand als dubbelaccount:

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Het ernstige van uw schrijven is dat velen in Israel er echt zo over denken

Laatst gewijzigd door DebianFox : 20 december 2007 om 13:25.
DebianFox is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 13:25   #2
roger verhiest
Eur. Commissievoorzitter
 
roger verhiest's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 november 2007
Locatie: 2100 Meneghem
Berichten: 9.288
Standaard

Ik stel voor Antwerpen te promoten tot Stadsgewest en Brussel hierin op te slorpen.
__________________


Tempo toleras
sed vero aperas
roger verhiest is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 13:35   #3
Jazeker
Secretaris-Generaal VN
 
Jazeker's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 66.000
Stuur een bericht via MSN naar Jazeker
Standaard

Bedankt voor je verhelderende analyse, 1hand.
__________________
The oncoming storm







Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Flanelcondoom Bekijk bericht
*KNIP* Deze opmerking lijkt mij persoonlijk en onnodig grievend.
Nelle Pastorale Nelle Jazeker Nelle

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Duupje Bekijk bericht
Jep, heil Jazeker.
Jazeker is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 14:03   #4
Geert C
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 29 november 2007
Berichten: 15.670
Standaard

Citaat:
geven jullie eens toe dat Brussel vandaag een Nederlandstalige stad ging geweest zijn als Belgie nooit had bestaan?
Brussel was al uiterst verfranst onder het Nederlandse regime.

Ik ben het wel eens met de stelling dat er van de uitbreiding van Brussel geen sprake kan zijn.

Op socio-economisch vlak sluit de Rand gewoon veel beter aan bij Vlaams-Brabant.
__________________
Het ogenblik nadert, waarop grote beslissingen moeten worden genomen. Tegenover Europa staat een monsterverbond van sleur, onwetendheid, zelfzucht, verouderd nationalisme en volgzaamheid aan buitenlandse instructies.
De tegenstanders maken zich klaar voor de strijd. Sommigen kunnen wij overtuigen, anderen moeten wij verslaan; dat is het, waartoe wij mannen en vrouwen van onze volken oproepen.
Tezamen zullen wij overwinnen.

Laatst gewijzigd door Geert C : 20 december 2007 om 14:04.
Geert C is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 14:14   #5
DebianFox
Minister
 
DebianFox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 oktober 2005
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 3.458
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Geert C Bekijk bericht

Ik ben het wel eens met de stelling dat er van de uitbreiding van Brussel geen sprake kan zijn. .
We zijn het eens!

De vernederlandsing van Vlaanderen heeft tot de verfransing van Brussel geleid, alle Franstalige Vlaamse elite en andere Franstaligen vluchtten na de vernederlandsing van Vlaanderen richting Brussel. Het hoge statuut van de Franse taal en de massale toestroom van Franstaligen heeft ervoor gezorgd dat meer mensen overschakelen naar het Frans in Brussel. Echter, ik ben ervan overtuigd dat dit binnen de Nederlanden nooit was gebeurd. Akkoord, het zou afgehangen hebben van de taalpolitiek van de opvolger(s) van Willem I.

Brussel is inderdaad al lang overwegend Franssprekend, maar vroeger was Maastricht dat ook en vandaag de dag is Maastricht een echte Nederlandse stad. Was dus vroeger kon in Maastricht had zeker ook gekunnen - en het kan nog - in Brussel. Ik blijf erbij dat Brussel vandaag de dag Nederlandstalig was geweest indien België nooit was opgericht. Het ging gewoon opnieuw 'vernederlandst' worden, zoals Maastricht dus.

En nu terug on topic graag.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jazeker Bekijk bericht
Bedankt voor je verhelderende analyse, 1hand.
Dankuwel
__________________
Atmosphere quote .... zichzelf en valt door de mand als dubbelaccount:

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Het ernstige van uw schrijven is dat velen in Israel er echt zo over denken

Laatst gewijzigd door DebianFox : 20 december 2007 om 14:16.
DebianFox is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 14:16   #6
Bhairav
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Bhairav's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juli 2004
Berichten: 18.955
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DebianFox Bekijk bericht
We zijn het eens!

De vernederlandsing van Vlaanderen heeft tot de verfransing van Brussel geleid, alle Franstalige Vlaamse elite en andere Franstaligen vluchtten na de vernederlandsing van Vlaanderen richting Brussel. Het hoge statuut van de Franse taal en de massale toestroom van Franstalige heeft ervoor gezorgd dat meer mensen overschakelen naar het Frans in Brussel. Echter, ik ben ervan overtuigd dat dit binnen de Nederlanden nooit was gebeurd. Akkoord, het zou afgehangen hebben van de taalpolitiek van de opvolger(s) van Willem I.

Brussel is inderdaad al lang overwegend Franssprekend, maar vroeger was Maastricht dat ook en vandaag de dag is Maastricht een echte Nederlandse stad. Was dus vroeger kon in Maastricht had zeker ook gekunnen - en het kan nog - in Brussel. Ik blijf erbij dat Brussel vandaag de dag Nederlandstalig was geweest indien België nooit was opgericht. Het ging gewoon opnieuw 'vernederlandst' worden, zoals Maastricht dus.

En nu terug on topic graag.



Dankuwel
De Nederlanden, DAT waren nog eens tijden zeg!
Bhairav is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 14:18   #7
Kazan
Minister-President
 
Kazan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 december 2006
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.730
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DebianFox Bekijk bericht

Trouwens Belgicisten, geven jullie eens toe dat Brussel vandaag een Nederlandstalige stad ging geweest zijn als Belgie nooit had bestaan?

De verfransing begon al onder de Oostenrijkers. Begin 18e eeuw dus.
Voor de rest ben ik het met u eens.

Laatst gewijzigd door Kazan : 20 december 2007 om 14:19.
Kazan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 14:36   #8
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Geert C Bekijk bericht
Brussel was al uiterst verfranst onder het Nederlandse regime.
Totaal fout.

Als het over Brussel-Stad gaat, moet men in deze materie een onderscheid maken tussen de boven- en benedenstad. De bovenstad is traditioneel - sedert de Bourgondische tijd - de residentie van de machthebbers, de heersende klasse. De benedenstad was bevolkt door het gewone volk. Welnu, in de Nederlandse tijd was de enige dominante taal in de benedenstad het Nederlands. En in de bovenstad was dan wel de omgangstaal hoofdzakelijk het Frans, het Nederlands bleef een prominente rol spelen. Zo was de Brusselse Gilde er al onmiddellijk bij om bij het begin van het Nederlands bewind de vernederlandsing van de stadsadministratie aan te vragen. Ook verschenen er kort erna een vijftal Brusselse stadskranten die allemaal in het Nederlands publiceerden. En die kranten werden heus niet gelezen door de bevolking uit de benedenstad, maar waren weldegelijk bestemd voor de Brusselse burgerij en betere klasse.
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 14:39   #9
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kazan Bekijk bericht
De verfransing begon al onder de Oostenrijkers. Begin 18e eeuw dus.
Voor de rest ben ik het met u eens.
Die verfransing betrof helemaal niet de Brusselse bevolking, maar wel de toplaag alsook het hoogste niveau van de administratie (doordat de correspondentie tussen het centraal gezag in Wenen en de hoogste geledingen in de Nederlanden in het Frans gebeurde). Voor het overige was de dominerende taal het Nederlands. Meer zelfs, de Oostenrijkers (meer bepaalde Maria-Theresia) stimuleerden de Nederlandse literatuur: zo konden de rederijkers op financiële steun rekeren en werd onder het Oostenrijks bewind een Nederlandse Academie opgericht.
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 14:50   #10
DebianFox
Minister
 
DebianFox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 oktober 2005
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 3.458
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe Bekijk bericht
Die verfransing betrof helemaal niet de Brusselse bevolking, maar wel de toplaag alsook het hoogste niveau van de administratie (doordat de correspondentie tussen het centraal gezag in Wenen en de hoogste geledingen in de Nederlanden in het Frans gebeurde). Voor het overige was de dominerende taal het Nederlands. Meer zelfs, de Oostenrijkers (meer bepaalde Maria-Theresia) stimuleerden de Nederlandse literatuur: zo konden de rederijkers op financiële steun rekeren en werd onder het Oostenrijks bewind een Nederlandse Academie opgericht.
Zoals altijd zeker heeft JVDB weer gelijk, zelfs nog na de oprichting van Belgie had Brussel nog een Nederlandstalige meerderheid.

__________________
Atmosphere quote .... zichzelf en valt door de mand als dubbelaccount:

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Het ernstige van uw schrijven is dat velen in Israel er echt zo over denken
DebianFox is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 14:55   #11
Geert C
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 29 november 2007
Berichten: 15.670
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DebianFox Bekijk bericht
We zijn het eens!
Inderdaad. Angstaanjagend, he.
__________________
Het ogenblik nadert, waarop grote beslissingen moeten worden genomen. Tegenover Europa staat een monsterverbond van sleur, onwetendheid, zelfzucht, verouderd nationalisme en volgzaamheid aan buitenlandse instructies.
De tegenstanders maken zich klaar voor de strijd. Sommigen kunnen wij overtuigen, anderen moeten wij verslaan; dat is het, waartoe wij mannen en vrouwen van onze volken oproepen.
Tezamen zullen wij overwinnen.
Geert C is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 14:56   #12
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DebianFox Bekijk bericht
Zoals altijd zeker heeft JVDB weer gelijk, zelfs nog na de oprichting van Belgie had Brussel nog een Nederlandstalige meerderheid.
Interessante grafiek!

Daarenboven toont de schoolpolitiek van Willem I heel duidelijk aan dat de meerderheid van de Brusselse bevolking als eerste taal het Nederlands sprak: daarom ook voorzag hij in de omschakeling dat Brussel bij het Nederlandstalig gebied kwam voor de schoolopbouw, niet bij het Franstalig arrondissement Nijvel (dat hij in dat verband had losgemaakt van de andere twee Brabantse arrondissementen).
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 15:02   #13
DebianFox
Minister
 
DebianFox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 oktober 2005
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 3.458
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe Bekijk bericht
Interessante grafiek!

Daarenboven toont de schoolpolitiek van Willem I heel duidelijk aan dat de meerderheid van de Brusselse bevolking als eerste taal het Nederlands sprak: daarom ook voorzag hij in de omschakeling dat Brussel bij het Nederlandstalig gebied kwam voor de schoolopbouw, niet bij het Franstalig arrondissement Nijvel (dat hij in dat verband had losgemaakt van de andere twee Brabantse arrondissementen).
Inderdaad.

Deelt u mijn mening dat Brussel vandaag een Nederlandssprekende stad was geworden als België nooit was opgericht?

En verder, hoe staat u tegenover een uitbreiding van Brussel, gaat u akkoord met mijn "vicieuze cirkel"-redenering in post #1 m.a.w. de Franstalige Brusselse elite zal zich nooit tevreden stellen?
__________________
Atmosphere quote .... zichzelf en valt door de mand als dubbelaccount:

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Het ernstige van uw schrijven is dat velen in Israel er echt zo over denken
DebianFox is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 15:29   #14
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Wie zal het zeggen. Het zou interessant zijn om de evolutie tussen 1800 en 1830 te zien.

Moest (en een deen van) de 400.000 Vlamingen in plaats van elke dag naar Brussel te pendelen in Brussel zouden wonen dan lagen de taal en economische verhoudingen ook compleet anders. Pendelen is echter een politiek dat onder invloed van de katholieke kerk en de christen-democratie werd aangemoedigd om de brave katholieke Vlamingen te beschermen tegen het goddeloze communisme/socialisme. In Wallonië was verhuizen naar de stad een minder groot probleem. Tweede factor is immigratie na de 2de wereldoorlog. Welke taal hadden migranten als 1ste of 2de taal geadopteerd in een tweetalige stad. De wereldtaal Frans of toch de dominante taal in Brussel op dat moment?
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 16:43   #15
Nyquist
Minister-President
 
Nyquist's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 september 2006
Berichten: 4.437
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc Bekijk bericht
Moest (en een deen van) de 400.000 Vlamingen in plaats van elke dag naar Brussel te pendelen in Brussel zouden wonen dan lagen de taal en economische verhoudingen ook compleet anders.
Ik denk helemaal niet dat die verhouding anders zou liggen. Stel je gelijk welke wereldstad voor waar overdag een hoeveelheid 'anderstaligen' gelijk aan 40% van haar totale bevolking binnenstroomt (of daar woont/werkt). De middenstand zou zich nogal eens haasten om zich aan te passen. Enkel Brussel slaagt erin om deze enorme groep mensen te negeren of te minimalizeren. Dat heeft alles met instelling te maken.

Het beste bewijs zijn de randgemeentes met 40%-50% franstaligen, daar bestaat net zoveel slechte wil als in Brussel-Stad.
Nyquist is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 16:46   #16
DebianFox
Minister
 
DebianFox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 oktober 2005
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 3.458
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Nyquist Bekijk bericht
Het beste bewijs zijn de randgemeentes met 40%-50% franstaligen, daar bestaat net zoveel slechte wil als in Brussel-Stad.

Euh, Linkebeek, Drogenboos, Wezembeek en Kraainem bestaat uit zo'n 80 % Franstalige inwoners. Althans, dat zijn de cijfers van het FDF. Talentellingen zijn verboden he
__________________
Atmosphere quote .... zichzelf en valt door de mand als dubbelaccount:

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door atmosphere Bekijk bericht
Het ernstige van uw schrijven is dat velen in Israel er echt zo over denken
DebianFox is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 17:04   #17
Zwitser
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 17 oktober 2007
Locatie: Helvetica
Berichten: 10.611
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc Bekijk bericht
Wie zal het zeggen. Het zou interessant zijn om de evolutie tussen 1800 en 1830 te zien.
Informatie over de evolutie van het taalgebruik in Brussel in vroegere tijden kan je oa hier vinden. Onder ansdere uit onderzoek van Hervé Hasquin (niet bepaald een flamingant) blijkt dat aan het einde van de 18de eeuw Brussel echt nog een Nederlandstalige stad was.
Zwitser is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 17:09   #18
Kortaf
Europees Commissaris
 
Kortaf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 mei 2007
Locatie: Op tijd weg
Berichten: 7.588
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Geert C Bekijk bericht
Brussel was al uiterst verfranst onder het Nederlandse regime.
Het is niet de eerste keer dat jij hier betrapt wordt op de grootste historische onzin. Hup, terug in je boeken, en kom ditmaal terug met het juiste percentage!
Kortaf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 17:14   #19
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Nyquist Bekijk bericht
Ik denk helemaal niet dat die verhouding anders zou liggen. Stel je gelijk welke wereldstad voor waar overdag een hoeveelheid 'anderstaligen' gelijk aan 40% van haar totale bevolking binnenstroomt (of daar woont/werkt). De middenstand zou zich nogal eens haasten om zich aan te passen. Enkel Brussel slaagt erin om deze enorme groep mensen te negeren of te minimalizeren. Dat heeft alles met instelling te maken.

Het beste bewijs zijn de randgemeentes met 40%-50% franstaligen, daar bestaat net zoveel slechte wil als in Brussel-Stad.
Mijn ervaring is dat die 400.000 Vlamingen niet al te veel opdoen bij die Brusselse middenstand en die laatsten dus niet al te veel fiscale stimuli hebben om een efforke te doen. Enfin volgens u zal dat wel de schuld van de Franstalige Brusselaars zijn dat pendelaars weinig spenderen in Brussel. Ik denk eerder dat dit nu eenmaal eigen is aan pendelaars.

Ik heb persoonlijk trouwens nooit last gehad van Brusselse middenstanders. Een zeer groot deel van die Brusselse middenstanders zijn trouwens migranten en die spreken vaak evengoed Frans als ik.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 20 december 2007, 17:17   #20
Geert C
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 29 november 2007
Berichten: 15.670
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kortaf Bekijk bericht
Het is niet de eerste keer dat jij hier betrapt wordt op de grootste historische onzin. Hup, terug in je boeken, en kom ditmaal terug met het juiste percentage!
Historische onzin? Lees dit topic nog eens na, nergens is er iemand in geslaagd aan te tonen dat Brussel Nederlandstalig was in 1830.
__________________
Het ogenblik nadert, waarop grote beslissingen moeten worden genomen. Tegenover Europa staat een monsterverbond van sleur, onwetendheid, zelfzucht, verouderd nationalisme en volgzaamheid aan buitenlandse instructies.
De tegenstanders maken zich klaar voor de strijd. Sommigen kunnen wij overtuigen, anderen moeten wij verslaan; dat is het, waartoe wij mannen en vrouwen van onze volken oproepen.
Tezamen zullen wij overwinnen.
Geert C is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:06.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be