Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 13 februari 2008, 15:10   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard CD&V: Wetsvoorstel tot invoering solidariteitstaks op vliegtuigtickets

Voor Kamerlid Roel Deseyn moet België dringend initiatieven nemen om te voldoen aan de Millenniumdoelstellingen voor 2015.
*
“Als we niet onmiddellijk de nodige initiatieven inzake financiering van ontwikkelingssamenwerking nemen, krijgen we het de komende jaren heel erg moeilijk om ons engagement van 0,7% na te komen”, zo stellen de volksvertegenwoordigers Roel DESEYN en Raf TERWINGEN in de rand van het door hen ingediende wetsvoorstel tot “Invoering van een solidariteitstaks op vliegtuigtickets”.
De toestand van de Belgische schatkist is niet bepaald rooskleurig, dus moet men werk maken van nieuwe inkomstenbronnen. De solidariteitstaks op vliegtuigtickets is een eenvoudig, economisch neutraal en evenredig verdeeld middel.* Het systeem is makkelijk in te voeren en de heffing is verwaarloosbaar in vergelijking met de totale kostprijs van een ticket.* De motivatie voor deze heffing is bovendien erg eenvoudig en maatschappelijk verantwoord.*
Het luchtvervoer van passagiers is een sector die* onmiddellijk vruchten plukt uit de mondialisering.* Een zeer beperkte financiële bijdrage ten behoeve van de mensen die deze voordelen niet ondervinden, is dan ook zeker verantwoord.* De bijdrage voor passagiers die economyclass vliegen is beperkt tot een vast bedrag tussen de 1 en de 4 euro, voor businessclass verplaatsingen ligt de taks iets hoger.*
*
DESEYN is van mening dat dit alternatief systeem een goede bijdrage kan leveren in de structurele aanzuivering van de ontwikkelingsfondsen. Kortom: Een kleine individuele bijdrage met grote maatschappelijke winst !
De inoverwegingneming van dit voorstel gebeurt tijdens de plenaire vergadering van de Kamer op 14 februari 2008.
Bijgevoegd het integrale wetsvoorstel.


Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:56.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be