Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Partijpolitiek en stromingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Partijpolitiek en stromingen In dit forum kun je discussiëren over (standpunten van) politieke partijen. en (standpunten van) politieke stromingen, al dan niet vertegenwoordigd door een (niet-partijpolitieke) organisatie.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 14 februari 2008, 14:42   #1
Brugge Veilig en Leefbaar
Minister-President
 
Brugge Veilig en Leefbaar's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 november 2002
Locatie: Op den buiten
Berichten: 4.653
Standaard Hoe het VB zijn zonen opvreet...

Hoe het VB zijn zonen opvreet !

Het valt te betwijfelen of Bart Debie echt gelukkig is met zijn nieuw verworven martelaarstatus. Achter de geëtaleerde camaraderie, de ronkende persmededelingen en de gulle beloftes gaat immers een verhaal van misbruik en opportunisme schuil

Tom Cochez krijgt bijna medelijden met Bart Debie
Tom Cochez is freelancejournalist van deze krant.

Het blijft een gezellige vriendenclub, daar bij het Vlaams Belang. Een plaats waar een woord nog een woord is en een belofte nooit loos wordt gedaan. Neem nu Philip Dewinter. Die is bereid om zomaar uit eigen zak een loontje voor de veroordeelde crimineel Bart Debie op te hoesten.

De VB-voorman was dan ook bijzonder verbolgen over nog maar eens een nieuw politiek proces. Deze keer niet tegen zijn partij, maar tegen een partijgenoot die tot vier jaar cel veroordeeld werd. Gewoon omdat hij allochtonen afranselde, een computer ontvreemdde, pv's vervalste en nog een stuk of wat andere zaken mispeuterde.

In deze krant gaf Dewinter een beetje mokkend toe dat Debie misschien wel even buiten de lijntjes van de wet had gekleurd, maar wie een moeilijke buurt wil schoonmaken mag nu eenmaal geen mietje zijn. Dus ja, een trap links of een smak tegen de radiator rechts, daar tilt het VB niet te zwaar aan.

Integendeel, de gespierde aanpak heet zoiets, en de buitenwacht zal het geweten hebben. De woorden van de rechter waren nog niet koud of de partij spoedde zich haast pavloviaans in de richting van haar vertrouwde slachtofferpositie, om er te blijven liggen tot lang nadat alle rek uit de zaak-Debie verdwenen zal zijn. Cassatie, desnoods Straatsburg. Zolang de camera's draaien zal het VB zijn nieuwe martelaar opvoeren.

De veroordeling kwam voor het VB dan ook geen seconde te vroeg. In de officiële reacties is het allemaal een geweldig groot schandaal, maar in werkelijkheid kikkerde de partijtop helemaal op bij de gedachte om na maanden vol stilte nog eens lekker loos te gaan.

Het is te betwijfelen of ook Bart Debie echt gelukkig is met zijn nieuw verworven martelaarstatus. Achter de geëtaleerde camaraderie, de ronkende persmededelingen en de gulle beloftes gaat immers een verhaal schuil dat bol staat van misbruik en opportunisme. Niet dat Debie op veel medelijden moet rekenen, maar de wijze waarop zijn eigen partij hem blijvend misbruikt, maakt duidelijk hoe het VB zijn mensen inkapselt, leegzuigt en opvreet.

Bekijk even het politieke parcours van Debie. Als beloning voor zijn carrière als levend Antwerps politielek werd hij bedacht met een verhuizing van Deurne naar Borgerhout, waar het voor het VB allemaal begon. 8 oktober 2006 maakte duidelijk dat Borgerhout een bijzonder giftig geschenk was. Het VB kreeg er onder leiding van Debie een flink pak voor de broek. Wie de positieve evolutie die het Antwerpse district de voorbije jaren heeft doorgemaakt kent, ook de VB-top dus, kon die afgang vooraf perfect voorspellen.

De verbanning naar Borgerhout nam Debie voor lief met het oog op een verkiesbare plaats bij de federale verkiezingen van 10 juni 2007. Beloftes werden gedaan en Debie toonde zich de ideale partijsoldaat. Vanuit zijn vertrouwde positie als levend lek stookte hij in de media volop mee tegen het duo Vanhecke-Morel. Tussendoor slikte hij braafjes wanneer de partijtop hem berispte na enkele 'al te liberale' uitspraken over homo's.

Voor die nooit aflatende inzet werd Debie door zijn opdrachtgevers Annemans en Dewinter feestelijk beloond met de onverkiesbare tiende plaats op de lijst. Beloftes of niet, nieuwlichters zoals ex-VVB-voorzitter Rita De Bont en de vaste vriendjes van Annemans en Dewinter kregen voorrang.

Maar voor elk probleem is er een oplossing. Debie kreeg te horen dat zijn broodje toch gebakken was: hij zou gecoöpteerd worden als senator. Gerustgesteld liep hij alweer blijmoedig het vuur uit zijn sloffen. Hij toonde zich ijverig in het aanhalen van de banden met bevriende buitenlandse groepen en hij stampte achter de schermen de 'steden tegen islamisering' mee uit de grond.

Verblind door de zoveelste belofte zag Debie niet dat Dewinter achter zijn rug al lang een deal beklonken had met Freddy Van Gaever. Niet Debie maar Van Gaever zou worden gecoöpteerd. Van Gaever had in de aanloop naar de verkiezingen wat te veel met de pers gepraat en hij beloofde in de toekomst zijn mond te houden als hij en niet Bart Debie in de Senaat mocht gaan zitten. Niet dat Van Gaever, een man met geld, campagne had gevoerd in de aanloop naar 10 juni. Neen, terwijl Debie Borgerhout vol affiches plakte, zat Van Gaever rustig in Bordeaux, met het senaatszitje al lang op zak.

Een verbanning naar Borgerhout, een gemankeerde Kamerzetel, openlijk de oren gewassen na uitspraken over homofilie en uiteindelijk dus ook geen gecoöpteerd senaatszitje voor Bart Debie. Wel de fijne status van martelaar en een zeer voorwaardelijke job als partijmedewerker. Als de ex-commissaris straks zijn burgerrechten verliest, hangt ook die job eraan en rest enkel nog de comfortabele zekerheid van Dewinters chequeboek. Veel onafhankelijker kan een martelaar niet zijn.

Publicatie: De Morgen

Niet mis hé ?
Brugge Veilig en Leefbaar is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 14:55   #2
Metternich
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Metternich's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 mei 2006
Locatie: Dietsland-Europa Ideologie: Solidarisme en corporatisme
Berichten: 10.620
Standaard

Tom Cochez....

'nuff said
__________________


Metternich is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 16:25   #3
lantjes
Eur. Commissievoorzitter
 
lantjes's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 augustus 2006
Berichten: 9.593
Standaard

Bron " De Morgen" .....qua geloofwaardigheid en objectiviteit kan dat tellen....
lantjes is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 16:31   #4
duveltje382
Secretaris-Generaal VN
 
duveltje382's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 oktober 2005
Locatie: geel 2440
Berichten: 27.815
Standaard

Hoe kan iemand die het VB in zijn hart droeg nu het Vb zo verketteren
__________________
In alles zit er wel wat waarheid ,je moet er enkel maar naar willen luisteren
duveltje382 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 16:44   #5
daiwa
Secretaris-Generaal VN
 
daiwa's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 augustus 2004
Berichten: 47.806
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Hoe kan iemand die het VB in zijn hart droeg nu het Vb zo verketteren

Never argue with an idiot. He will take you down to his level and beat you by experience.
daiwa is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 16:46   #6
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Hoe kan iemand die het VB in zijn hart droeg nu het Vb zo verketteren
Pure frustratie, zo kennen we immers frietenbakker Decoorne. En alles wat de man in zijn handen krijgt, ontaardt en verziekt; zijn projecten gaan ten gronde want bij alles staat slechts zijn eigen persoon centraal.
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 17:04   #7
Dr. Strangelove
Minister
 
Dr. Strangelove's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 juni 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.288
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe Bekijk bericht
Pure frustratie, zo kennen we immers frietenbakker Decoorne. En alles wat de man in zijn handen krijgt, ontaardt en verziekt; zijn projecten gaan ten gronde want bij alles staat slechts zijn eigen persoon centraal.
ipv van op de man te spelen, Jan, zou je misschien ook eens kunnen verduidelijken wat er niet klopt aan de analyse in de openingspost?
__________________
Be an independent thinker. There is no other kind.
Dr. Strangelove is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 17:05   #8
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dr. Strangelove Bekijk bericht
ipv van op de man te spelen, Jan, zou je misschien ook eens kunnen verduidelijken wat er niet klopt aan de analyse in de openingspost?
En wat moet daar volgens u dan in becommentarieerd worden?
Jan van den Berghe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 17:10   #9
Dr. Strangelove
Minister
 
Dr. Strangelove's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 juni 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.288
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe Bekijk bericht
En wat moet daar volgens u dan in becommentarieerd worden?
Geen idee, zeg jij het maar.

Maar ik vind het feit dat Decoorne (die ik trouwens absoluut niet steun, en ik heb hem dat ook al zelf gezegd) nu al dan niet een 'frietenbakker' is, nogal naast de kwestie.
__________________
Be an independent thinker. There is no other kind.
Dr. Strangelove is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 18:53   #10
Brugge Veilig en Leefbaar
Minister-President
 
Brugge Veilig en Leefbaar's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 november 2002
Locatie: Op den buiten
Berichten: 4.653
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dr. Strangelove Bekijk bericht
Geen idee, zeg jij het maar.

Maar ik vind het feit dat Decoorne (die ik trouwens absoluut niet steun, en ik heb hem dat ook al zelf gezegd) nu al dan niet een 'frietenbakker' is, nogal naast de kwestie.
Doe geen moeite, dat is het enig (oerdomme) antwoord dat ze in staat zijn te geven.
Brugge Veilig en Leefbaar is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 19:25   #11
Stratcat
Eur. Commissievoorzitter
 
Stratcat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 november 2002
Berichten: 9.686
Standaard

Dit is wat ik een tendentieus artikel noem.
De eerste zin zegt al genoeg.
Tom Cochez is trouwens ook de man die het complot tussen het VB en Menzo heeft blootgelegd.
__________________
One World, One Dream, One Everything
Stratcat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 19:28   #12
Burkide
Europees Commissaris
 
Burkide's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 augustus 2007
Locatie: Achter Gods rug
Berichten: 6.255
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Stratcat Bekijk bericht
Dit is wat ik een tendentieus artikel noem.
't Is dan ook geen gewoon artikel, maar een opiniebijdrage/analyse.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kallikles Bekijk bericht
Het racisme van MR-FDF tegen de volkwijken en de "allochtonen" die er zich in bevinden is hetzelfde oude racisme van MR-FDF tegen de "sales flamands". Dàt is de sociologische realiteit in Brussel. Het wordt tijd dat we ons allemaal verenigen tegen deze onuitstaanbare, misprijzende bourgeoisie i.p.v. ons steeds opnieuw te laten verdelen.
Burkide is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 19:52   #13
Stratcat
Eur. Commissievoorzitter
 
Stratcat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 november 2002
Berichten: 9.686
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Burkide Bekijk bericht
't Is dan ook geen gewoon artikel, maar een opiniebijdrage/analyse.
Is dat zo? OK. Ik kon dat niet afleiden uit de openingspost.
__________________
One World, One Dream, One Everything
Stratcat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 19:55   #14
Burkide
Europees Commissaris
 
Burkide's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 augustus 2007
Locatie: Achter Gods rug
Berichten: 6.255
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Stratcat Bekijk bericht
Is dat zo? OK. Ik kon dat niet afleiden uit de openingspost.
Ik wist het ook enkel maar omdat ik het vanochtend zelf in DM gelezen heb.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kallikles Bekijk bericht
Het racisme van MR-FDF tegen de volkwijken en de "allochtonen" die er zich in bevinden is hetzelfde oude racisme van MR-FDF tegen de "sales flamands". Dàt is de sociologische realiteit in Brussel. Het wordt tijd dat we ons allemaal verenigen tegen deze onuitstaanbare, misprijzende bourgeoisie i.p.v. ons steeds opnieuw te laten verdelen.
Burkide is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 20:11   #15
Stratcat
Eur. Commissievoorzitter
 
Stratcat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 november 2002
Berichten: 9.686
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Burkide Bekijk bericht
Ik wist het ook enkel maar omdat ik het vanochtend zelf in DM gelezen heb.
Het is een eeuwigheid geleden dat ik DM nog gekocht heb.
__________________
One World, One Dream, One Everything
Stratcat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 februari 2008, 21:25   #16
Burkide
Europees Commissaris
 
Burkide's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 augustus 2007
Locatie: Achter Gods rug
Berichten: 6.255
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Stratcat Bekijk bericht
Het is een eeuwigheid geleden dat ik DM nog gekocht heb.
Ik lees zelf doorgaans ook DS (DM werd me te grof qua knulligheid), maar als ik de trein moet zitten koop ik af en toe nog wel eens een los nummer. Vandaar.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kallikles Bekijk bericht
Het racisme van MR-FDF tegen de volkwijken en de "allochtonen" die er zich in bevinden is hetzelfde oude racisme van MR-FDF tegen de "sales flamands". Dàt is de sociologische realiteit in Brussel. Het wordt tijd dat we ons allemaal verenigen tegen deze onuitstaanbare, misprijzende bourgeoisie i.p.v. ons steeds opnieuw te laten verdelen.
Burkide is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 februari 2008, 09:11   #17
Beagle
Schepen
 
Geregistreerd: 24 mei 2004
Berichten: 405
Standaard

Dit heeft niets met journalistiek te maken, als je iets in zo'n vorm publiceerd, maar ja ... DeMorgen, zegt genoeg he.
Beagle is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 februari 2008, 09:15   #18
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

en nog altijd niemand die inhoudelijk kan reageren, er moet dus wel wat waarheid in dit opiniestukje zitten.

Dus, kan er me iemand uitleggen waarom Debie niets heeft gekregen wat hem beloofd is?
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 februari 2008, 09:28   #19
backfire
Minister-President
 
backfire's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juni 2007
Locatie: Thuis
Berichten: 5.172
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vlijmscherp Bekijk bericht
en nog altijd niemand die inhoudelijk kan reageren, er moet dus wel wat waarheid in dit opiniestukje zitten.

Dus, kan er me iemand uitleggen waarom Debie niets heeft gekregen wat hem beloofd is?
Wie zegt dat Debie al die zaken beloofd is geweest?
De journalist maakt op basis van veronderstellingen een analyse die deels juist is: Debie heeft nooit succes gehad als VB'er. Het VB dacht te kunnen profiteren van zijn 'harde aanpak' imago als flik, maar dat is anders gelopen.
Hij had beter bij de flikken gebleven, de jongen.
__________________
It all makes perfect sense, expressed in dollars and cents, pounds, shillings and pence.
backfire is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 februari 2008, 11:16   #20
Stratcat
Eur. Commissievoorzitter
 
Stratcat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 november 2002
Berichten: 9.686
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Burkide Bekijk bericht
(DM werd me te grof qua knulligheid)
__________________
One World, One Dream, One Everything
Stratcat is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:15.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be