Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Partijpolitiek en stromingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Partijpolitiek en stromingen In dit forum kun je discussiëren over (standpunten van) politieke partijen. en (standpunten van) politieke stromingen, al dan niet vertegenwoordigd door een (niet-partijpolitieke) organisatie.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 16 april 2008, 14:52   #1
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard De Nederlandse SP: lichtend voorbeeld voor (klein-)links in Vlaanderen?

Als spin-off van een andere draad ben ik eens gaan kijken naar het programma van de SP van Marijnissen. Gepercipieerd als zeer links en voor velen hier in Vlaanderen een voorbeeld van hoe links zou moeten zijn. Of op z'n minst wordt er hard voor gesupporterd. is dit terecht?

Het volledige programma kan je hier vinden: http://www.sp.nl/2006/programma/

Maar hier een paar zaken die ik er uithaal:


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door programma SP
Voorbereidingen worden getroffen voor de invoering van een correctief referendum, dat kan worden aangevraagd in een volksinitiatief.

Een ‘terugroepreferendum’ moet mogelijk worden. Daarmee kunnen kiezers vervroegde verkiezingen afdwingen op het moment dat de regering het vertrouwen van de bevolking kwijt is.
maw, directe democratie, geen socialistische raad of zoiets dat beslist.
ik moet toegeven dat ik niet echt voor referenda ben, teveel voer voor populisten, vragen waar je enkel met ja of neen op moet antwoorden zijn niet te vertrouwen in complexe zaken. maar toch markant, ik vraag me af of hier veel linkse partijen voor zijn?


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door programma SP
De Europese bureaucratie verminderen
De afgelopen decennia heeft Nederland te veel bevoegdheden overgedragen aan de Europese Unie. Het massale ‘nee’ van de Nederlandse bevolking tegen de Europese Grondwet maakte duidelijk dat de politiek ook hier niet heeft gedaan wat de burgers wensten. De komende jaren moeten burgers meer vertrouwen krijgen in Europese samenwerking. Daarvoor is het noodzakelijk dat niet langer wordt toegestaan dat de Europese Unie haar bevoegdheden overschrijdt en steeds verder uitbreidt. Voortaan dient strikt gehandeld te worden volgens de beginselen van subsidiariteit en proportionaliteit. Dit houdt in dat Nederland doet wat zij zelf het beste kan en de Europese Unie pas actief wordt als zaken nationaal niet afdoende kunnen worden aangepakt. We hebben geen behoefte aan nog meer Brusselse bedilzucht. De grootheidswaan van Brussel heeft veel burgers van de Europese Unie vervreemd en de wildgroei aan Europese regelgeving is niet meer van deze tijd. Het Europees Parlement zou de Europese politiek dichter bij de burgers moeten brengen. Daarom horen ‘dubbelmandaten’ mogelijk te worden, zodat nationale parlementsleden zitting kunnen nemen in het Europees Parlement.
klein-links is ook hier duidelijk tegen de EU, maar er zit volgens mij een verschil in de benadering. de SP heeft hier toch een vrij nationalistisch discours, van samenwerken over de grenzen heen zullen ze wel niet gruwelen, maar echt daar ten volle voor gaan, doen ze ook niet echt.

ik ben tegen de wilde liberalisering van de EU, maar meer samenwerken zou toch moeten.


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door programma SP
Kleine en startende ondernemers krijgen meer ondersteuning. De kleinschaligheidsaftrek voor zelfstandigen in de eerste 2 schijven wordt met 50 procent verhoogd. De kleinschaligheidsaftrek voor starters (vennootschappen en zelfstandigen) wordt verdubbeld. Het doorbetalen van ziek personeel door kleine ondernemers met minder dan 20 werknemers wordt na 1 jaar collectief gefinancierd
zo zijn er nog een paar regels te vinden waar de kleine ondernemer beschermd wordt, waar maw privé-initiatief duidelijk ondersteund wordt. ik kan dit enkel toejuichen.


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door programma SP
De capaciteit voor opsporing, vervolging en berechting wordt verhoogd. De politie hoort alle aangiften van strafbare feiten in behandeling te nemen. Het doen van aangifte moet makkelijker worden.

Meer investeringen zijn nodig in het voorkomen van criminaliteit. De wachtlijsten bij de jeugdzorg, hulpverlenende instellingen, de crisisopvang en Meldpunten Kindermishandeling worden weggewerkt en ouders wordt goede opvoedingsondersteuning geboden. Zo nodig onder ‘drang en dwang’, in combinatie met een taak- of leerstraf voor kinderen.
in het programma wordt natuurlijk veel aandacht geschonken aan preventie, maar ze maken toch ook duidelijk dat er harder moet opgetreden worden tegen criminaliteit met duidelijke en vooral snelle straffen. Volledig mee akkoord trouwens, preventie en repressie gaan hand in hand bij de bestrijding van criminaliteit.


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door programma SP"
Migranten met een taal- en kennisachterstand horen die achterstand in te halen. Naast het volgen van cursussen kunnen radio, tv en internet daarbij een rol spelen.[/quote]

zeg dit in België en je wordt uitgescholden als racist, het Nederlands verplichten aan migranten, stel je voor! het betreft hier dus echt wel een verplichting.
volledig mee akkoord, kennis van de Nederlandse taal is gewoon te belangrijk in Vlaanderen, integratie is veel te belangrijk.


[quote="programma SP
Wie een uitkering ontvangt als werkloze of arbeidsongeschikte en door achterstand in taal en opleiding minder kans heeft op de arbeidsmarkt, kan worden verplicht zich bij te scholen. Mensen die ouder zijn dan 55 jaar worden van deze verplichting vrijgesteld.
vertaald in het "Vlaams": activering van werklozen! jawel, voor de SP de normaalste zaak van de wereld, hier voert de SPa dat in en ze worden beschuldigd van een "jacht op werklozen" en moeten alle spitsroede lopen op een congres.


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door programma SP
De inkomenseis voor mensen die hun partner uit het buitenland naar Nederland willen halen wordt gesteld op 100 procent van het minimum.

een bijzonder sociale maatregel vind ik. ik geef toe dat ik niet weet hoe het hier in België is? Je moet dus kunnen aantonen dat je voor je partner kunt zorgen als je hem/haar naar hierbrengt.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door programma SP
Werk wordt gemaakt van de invoering van een belasting op flitskapitaal. In navolging van België wordt wettelijk vastgelegd dat Nederland een dergelijke belasting invoert zodra alle andere landen in de eurozone hieraan meewerken.
de Tobintaks dus. Het probleem is natuurlijk dat nooit alle landen in de eurozone hier gaan met meewerken. Kan je dit enkel in Nederland en België opleggen? de SP vindt in ieder geval van niet. Spijtig natuurlijk, maar het zal een utopie blijven?

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door programma SP
Mensen die aan het werk gaan voor een inkomen op of net boven het minimumloon, krijgen een werkbonus, om te voorkomen dat ze in een armoedeval terecht komen als ze vanuit een uitkering een baan accepteren.
uiteraard een goed voorstel.

Voor de rest uiteraard veel zaken over toplonen (in de publieke sector een maximaal loon), fiscaliteit die erg herkenbaar zijn (geen belastingsverlagingen) maar geen gedram over theorieën, geen sprake van een socialistisch land.

Met dit programma en een charismatisch iemand kan een partij in Vlaanderen ook een succes worden.
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:49.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be