Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 16 mei 2008, 12:40   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard CD&V: Bedrijven schuiven strenge regels private beveiliging steeds meer aan de kant

*
*
De private beveiliging is aan strenge regels onderworpen. Toch schuiven steeds meer bedrijven deze reglementering aan de kant. Het gaat om bedrijven waarvan het vermoeden bestaat dat ze niet over de juiste vergunning beschikken om bewakingswerk te doen. Doordat ze niet aan de voorgeschreven voorwaarden voldoen, kunnen ze werken aan dumpingprijzen. Hierdoor verdienen ze op enkele jaren tijd veel geld.
Ook zogenaamde multiservice-bedrijven bieden onderhoudsdiensten aan en daarnaast op een verdoken manier bewakingsdiensten. Dit is een schending van de wet, daar een onderneming die bewakingsdiensten aanbiedt, geen andere diensten mag verkopen.
Volgens de BVBO zijn er eveneens bewakingsbedrijven die zich niet houden aan de afgesproken CAO's, waardoor ze hun personeel niet de juiste verloning en opleiding geven en bovendien zouden ze knoeien met hun statuut. Men schat dat er een duizendtal schijnzelfstandigen werkzaam zijn binnen de sector. De oorzaak zou volgens de Beroepsvereniging voor Bewakingsondernemingen o.a. liggen aan de wetgeving rond private bewaking die achterhaald en ingewikkeld is. Ook zouden er te weinig controles op het terrein gebeuren.
*
Vandaag, donderdag 15 mei, ondervroeg CD&V-senator Hugo Vandenberghe daarover minister van Binnenlandse Zaken Dewael. Uit zijn antwoord blijkt dat er in 2007 bij 10 vergunde bewakingsfirma's werd vastgesteld dat zij activiteiten aanbieden waarvoor ze niet over de vereiste vergunning beschikken. Daarnaast werden er 111 vaststellingen gedaan van illegale bewaking door niet-vergunde ondernemingen. In 17 gevallen werd vastgesteld dat bewakingsondernemingen werkten voor overheidsdiensten zonder daarvoor de vereiste toestemming te hebben bekomen. De aard van de inbreuken was velerelei. Bij interne bewakingsdiensten ging het om inbreuken tijdens goederenbewaking, persooncontrole of de beiden tegelijk. Bij bewakingsondernemingen ging het om inbreuken op goederenbewaking, bescherming van personen, waardetransporten, beheer alarmcentrales, persooncontrole, verkeersbegeleiding enz.
Voor de 121 vorig jaar vastgestelde overtredingen werd in 45 gevallen een boete opgelegd van 12.500 euro, in 29 gevallen een minnelijke schikking voorgesteld van 6.250 euro en in 20 gevallen een waarschuwing gericht. In 27 gevallen werd nog geen definitieve beslissing genomen.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:48.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be