Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 29 mei 2008, 23:45   #1
BitterSweet
Minister-President
 
BitterSweet's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 december 2004
Berichten: 4.290
Standaard pijnlijk

Vlaams Belang heeft bewijs van fraude in 6 sociale fondsen
Het Vlaams Belang heeft bewijzen over fraude in zes sociale fondsen. Zo blijkt uit een overzicht dat de partij opmaakte. Tijdens het vragenuurtje in Kamer en Senaat kreeg de partij vandaag enkel ontwijkende antwoorden over de valse fiscale attesten en de inspectie bij het Fonds van de houthandel. "We zetten ons graafwerk voort", luidde het in de wandelgangen.

Senator Jurgen Ceder vroeg aan de ministers van Sociale Zaken en van Werk naar de resultaten van de inspecties bij het Fonds voor Bestaanszekerheid van de houthandel. De ministers schermden bij monde van staatssecretaris Wathelet met het beroepsgeheim van de inspectiediensten. Bovendien moet nog uitgemaakt worden of of er wel bijdragen betaald moeten worden op de premies, luidde het nog tot grote verontwaardiging van Ceder.

Fiscale attesten
In de Kamer ving ook Guy D'haeseleer bot met zijn vraag aan minister van Werk Joëlle Milquet over het afleveren van valse fiscale attesten. De minister stelde dat het afleveren van valse fiscale attesten strafbaar is, maar voor een concreet antwoord verwees ze naar de minister van Financiën Didier Reynders, die terzake bevoegd is.

Wat de problematiek ten gronde betreft, ontdekte het Vlaams Belang fraude door zes fondsen van bestaanszekerheid. De informatie werd onder meer verkregen door het uitpluizen van de jaarrekeningen van de fondsen en door verklaringen van partijleden, die wegens hun lidmaatschappij van het Vlaams Belang uit de vakbond gezet werden, aldus Marie-Rose Morel, coördinator van de vakbondscel.

Premie mislopen
Bij het Waarborg- en Sociaal Fonds voor de Zeevisserij lopen niet-gesyndiceerden de eindejaarspremie van 300 euro mis. Aangezien er naar schatting honderd benadeelden zijn, gaat het om 30.000 euro per jaar.

Het Fonds voor Bestaanszekerheid Bouw houdt bij niet-gesyndiceerden 12 procent 'administratiekosten' af op de getrouwheidspremie, de promotievergoeding, het brugpensioen en het vakantiegeld. Een van de twee Vlaams Belangleden die naar de rechter stapten, werd intussen uitbetaald. De totale fraude bij dit fonds, één van de belangrijkste van het land, wordt door het Vlaams Belang geraamd op 788.000 euro per jaar. Bij duizend benadeelde bruggepensioneerden loopt de fraude immers al op tot 360.000 euro per jaar.

Onwettig
Het Fonds Schoonmaak houdt 'administratieve kosten' af bij alle uitkeringen aan niet-gesyndiceerden. Aangezien de sector kampt met een lage syndicalisatiegraad, zou het om 200.000 euro per jaar gaan. De bevoegde minister erkende in 1986 dat de afhoudingen onwettig zijn. Sindsdien werd 4,4 miljoen onterecht niet uitbetaald, berekende het Vlaams Belang.

Het Fonds Metaal houdt 15 procent af op alle premies van niet-gesyndiceerden, terwijl dezen valse fiscale attesten afgeleverd krijgen, zodat de niet-gesyndiceerde werknemer belasting betaalt op een bedrag dat hij niet gekregen heeft. Bij 2.000 benadeelden per jaar aan 100 euro gaat het jaarlijks om 200.000 euro.

Vakantietoelage
In het Fonds Houthandel wordt op de eindejaarspremie geen RSZ betaald. Volgens Trends loopt de fraude op tot Trends: 4 miljoen euro. Het Fonds voor Bestaanszekerheid van de bewaking doet een inhouding op de buitengewone vakantietoelage bij niet-gesyndiceerden. Op dit ogenblik heeft het Vlaams Belang enkel bewijs van een afhouding 5 euro per niet-gesyndiceerde. Bij 2.000 benadeelden komt dit neer op 10.000 euro per jaar.

Topje van ijsberg
De vastgestelde fraude (afhouden van gelden ten nadele van niet-gesyndiceerden en afleveren van foute fiscale attesten) bij zes fondsen, is voor het Vlaams Belang slechts het topje van de ijsberg.

"Het bedrag van de jaarlijkse fraude bij de zes fondsen ramen wij op dit ogenblik op minstens 1 miljoen euro per jaar", luidt het in de interne nota van het Vlaams Belang. "Deze fraude is al aan de gang sedert minstens 1986, toen het Hof van Cassatie deze praktijken duidelijk onwettig heeft genoemd; alleen al bij deze 6 Fondsen werd dan over 22 jaar minstens 22 miljoen euro te weinig uitbetaald aan duizenden werknemers (en daarna doorgesluisd naar de drie vakbonden)", stelt het Vlaams Belang nog. Er zijn in België naar verluidt meer dan 400 fondsen. (belga/ka)
29/05/08 16u54

net gelezen op de pagina van het laatste nieuws.
dit lijkt mij serieus te zijn,als dit waar is dan denk ik dat ze het deksel van een heel stinkend potje hebben opengedaan.
Natuurlijk zal zoiets bewezen moeten worden.
__________________
We zijn vrij tot op het moment dat we kiezen, van dan af controleert de keuze de kiezer
BitterSweet is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 mei 2008, 23:48   #2
HAMC
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
HAMC's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 februari 2007
Berichten: 19.593
Standaard

Als je daar al niet tegen kan.
__________________




Verschaeve
HAMC is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 mei 2008, 23:53   #3
Coekie
Provinciaal Gedeputeerde
 
Coekie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 oktober 2002
Berichten: 830
Standaard

Als ge bewijzen van fraude hebt kunt ge beter naar de politie of het parket gaan ipv naar het parlement.

Coekie
__________________
Every sperm is sacred.
Every sperm is good.
Every sperm is needed
In your neighbourhood.
Coekie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 mei 2008, 10:42   #4
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.418
Standaard

ja de politiek gaat dat niet recht krijgen,

rechtbank = juridisch rechte
politiek = scheve oplossing
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 mei 2008, 12:51   #5
MisterXYZ
Parlementsvoorzitter
 
Geregistreerd: 10 mei 2005
Berichten: 2.115
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Coekie Bekijk bericht
Als ge bewijzen van fraude hebt kunt ge beter naar de politie of het parket gaan ipv naar het parlement.

Coekie
Neen coekie-ke, eerst naar het parlement want het gerechtelijk apparaat wordt gestuurd door het parlement en de politiekers, dus.... eerst naar het ....!!!
__________________
Als ge een Cordon Sanitaire graaft voor een ander, val je er zelf in!
De rooien waren bezig een autoritair regime te vestigen!
Alles gratis maken kan niet, iemand zal het moeten betalen!
Voor smeergeld, corruptie, nepotisme en belastingen, stem op het socialisme!
We leven NIET in ’n democratie, maar in een particratie!
MisterXYZ is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 mei 2008, 17:05   #6
Sukkelaar13
Burger
 
Geregistreerd: 24 september 2006
Berichten: 138
Standaard Dikke proficiat

Voor Marie-Rose Morel en haar ganse ploeg.
Sukkelaar13 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 mei 2008, 17:19   #7
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

tja, hoe zeggen ze dat.. "They had it coming"?
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 mei 2008, 00:29   #8
willem1940NLD
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 4 november 2004
Berichten: 14.274
Standaard

Kweenie; in ieder geval in Nederland zijn niet alleen een paar zwak-vergelijkbare doch minstens zo grote schandalen hoofdzakelijk met woorden en wat schijnprocedures afgedaan, maar lopen eendere "technieken" waarschijnlijk ook nog vrolijk door. Bouwfraude, gifgroene stroom, gifslib, gemeentebegrotingen .....

http://www.metaseek.nl/cgi-bin/meta/...raude&where=nl

http://www.metaseek.nl/cgi-bin/meta/...=&mi=&cs=UTF-8

http://www.metaseek.nl/cgi-bin/meta/...=&mi=&cs=UTF-8

http://www.metaseek.nl/cgi-bin/meta/...=&mi=&cs=UTF-8
__________________
Als het regent in Limburg, kan het op Aarde best mooi weer zijn.
willem1940NLD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 mei 2008, 00:48   #9
Internaut
Banneling
 
 
Internaut's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 mei 2004
Locatie: VL
Berichten: 2.761
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Coekie Bekijk bericht
Als ge bewijzen van fraude hebt kunt ge beter naar de politie of het parket gaan ipv naar het parlement.

Coekie
Ja ook maar het publiek moet dit toch weten



Zijn de geruchten toch waar ?
Internaut is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 mei 2008, 04:04   #10
Crochettie
Banneling
 
 
Geregistreerd: 13 februari 2008
Berichten: 542
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Internaut Bekijk bericht
Ja ook maar het publiek moet dit toch weten



Zijn de geruchten toch waar ?
Morel is een trut
Zie maar eens wat ze rond haar nek heeft hangen - Parels over 3 rijen, waar iedereen 1 jaat moet voor werken
Jaja, dat verdedigt dan de kleine man
LACHEN GEBLAZEN

Laatst gewijzigd door Crochettie : 31 mei 2008 om 04:06.
Crochettie is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:03.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be