Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 12 juli 2008, 17:50   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Cd&v: Geen Examens Meer Voor Vlaamse Kinesisten

Sinds een 3-tal jaar zijn afgestudeerde kinesisten verplicht deel te nemen aan een bijkomend examen na hun studies en diplomering om een riziv-erkenningsnummer te kunnen verwerven en zich zodoende als zelfstandig kinesist te vestigen.
In totaal kunnen er per jaar 450 kinesisten starten op zelfstandige basis (met een riziv-nummer),* 270 in Vlaanderen, 180 in Wallonië.*** Gezien er in Wallonië jaarlijks géén 180 kinesisten afstuderen, dienen zij dan ook géén bijkomend examen af te leggen.
In Vlaanderen studeren jaarlijks ongeveer 370 kinesisten af en dient er een examen afgelegd te worden.* De 270 best geklasseerden krijgen dan een riziv-nummer.
Deze maatregel wekt reeds jaren een grote ontevredenheid bij vooreerst de afgestudeerden zelf maar ook bij de ouders die investeerden in deze studie.** Daarbij stelt men ook vast dat dit examen niets te maken had met inhoudelijk werk als kinesist maar dat het voornamelijk handelde over wetgeving …
CD&V-volksvertegenwoordiger Luc Goutry bestrijdt reeds jaren het feit dat gediplomeerde kinesisten dan nogmaals hun bekwaamheid moeten bewijzen en bovendien de toegang tot hun beroep kunnen ontzegd worden als ze niet bij de 270 best geklasseerden zijn in het examen.* Wie op het einde van zijn studies zijn diploma behaald moet effectief ook zijn beroep kunnen aanvatten.* Via vele parlementaire tussenkomsten wees Luc Goutry de vorige en huidige Minister van Volksgezondheid op het feit dat de toekomst zou uitwijzen dat er zelfs een tekort zal ontstaan aan kinesisten.* Inmiddels heeft de Planningscommissie deze stelling bevestigd.******************* Momenteel is er géén overschot meer aan kinesisten en in de nabije toekomst zal er een groot tekort zijn.
Tijdens de plenaire zitting van de Kamer van Volksvertegenwoordigers van donderdag 10 juli vroeg Luc Goutry aan de Minister Onkelinx welk standpunt ze nu zou innemen.****************************************** *** De Minister gaf toe dat er voor de toekomst een tekort dreigt en dat het daarom géén zin meer heeft om afgestudeerden via een examen te elimineren.
Luc Goutry verheugt zich in deze beslissing.* “Wat we jarenlang reeds voorspelden komt nu uit.* Ik ben blij voor de gezinnen van al de Vlaamse kinesisten die nu de nodige investeringen kunnen doen om zich te* vestigen”.
*

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:19.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be