Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 14 augustus 2008, 16:10   #1
PollyCorrect
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
PollyCorrect's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 april 2004
Berichten: 11.718
Standaard België (in de vorm van de PS) schittert weer eens in het Buitenland

Probeer tot het einde te kijken.
Hoewel veel Franstaligen zullen zeggen dat de Vlaamse pers het expres uitsmeert, zijn ook de Franstaligen niet trots op hun Minister van Sport.


http://www.standaard.be/video/videoP...?videoId=13429

Daerden verstoort Spelen: 'Nabaldian haalde niet uit naar Daerden'
belga

DossierPeking 2008
Tafeltennisser Jean-Michel Saive ontkent dat de Argentijnse tennisser David Nalbandian tijdens de Olympische tenniswedstrijd in het dubbel tussen België en Argentinië uitgehaald zou hebben naar minister van Sport van de Franse gemeenschap Michel Daerden.

Volgens berichten in de pers zou Nabaldian zich in de wedstrijd tegen Rochus en Darcis afgelopen maandag gestoord hebben aan Daerden. "Hé jij daar, jij kent duidelijk de regels van het tennis niet", zou de Argentijn hem hebben toegeroepen.

Saive zat tijdens de wedstrijd achter de minister in de tribune. "Er is helemaal niets gebeurd. Ik begrijp de ophef niet", zegt Saive. "Nalbandian heeft zich aan een toeschouwer gestoord, die twee maal had geapplaudisseerd tussen een eerste en tweede opslag. Maar dat was Daerden niet. Die heeft niets gezegd of gedaan", zegt Saive. "Ik begrijp ook niet waarom dat verhaal nu pas opduikt, terwijl de match afgelopen maandag was".

De woordvoerster van de minster ontkent de feiten: 'De minister kan onmogelijk in de kennelijke staat geweest zijn waarin hij is beschreven', klinkt het vanuit Peking.

'Iedereen weet het'

'Michel Daerden heeft een echt drankprobleem, dat weet iedereen', reageert Vlaams minister van Sport Bert Anciaux donderdag in Het Laatste Nieuws. 'Maar hij is niet de enige. Anderen houden het verborgen, maar er wordt nog altijd zwaar gezopen in de politiek. Het ergert me dat al die overdadige alcohol zo vlot gebanaliseerd en zo makkelijk aanvaard wordt.'

Dat de minister tijdens die match zat zou zijn geweest, wordt dan weer elders ontkend. De minister had ’s morgens een vergadering met Europese ministers van Sport. Daarna ging hij samen met André Stein, voorzitter van de Franstalige tennisfederatie AFT naar de wedstrijd kijken. "Aangezien het heel warm was, hebben we veel water gedronken. We hebben de tribune alleen maar verlaten om flesjes water te halen", zegt Stein. vdy
PollyCorrect is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 16:50   #2
born2bewild
Banneling
 
 
Geregistreerd: 18 februari 2006
Locatie: 2000
Berichten: 21.703
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door PollyCorrect Bekijk bericht
'De minister kan onmogelijk in de kennelijke staat geweest zijn waarin hij is beschreven',
dat denken wij ook elke keer
born2bewild is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 17:13   #3
LastMohican
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 mei 2008
Locatie: Republiek Vlaanderen
Berichten: 1.524
Standaard

Als HIJ dat mag:

http://www.youtube.com/watch?v=6icNu70hx9o

Dan wil IK DRONKOERS FOR PRESIDENT
LastMohican is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 17:26   #4
garfield
Europees Commissaris
 
garfield's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 5 januari 2005
Locatie: Utopia of/en Hellhole
Berichten: 6.224
Standaard

La Belgique
__________________
Let's make sure that history never forgets... the name... Enterprise
garfield is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 17:29   #5
Zwartengeel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2005
Berichten: 34.995
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door PollyCorrect Bekijk bericht
Probeer tot het einde te kijken.
OMG...
Zwartengeel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 18:19   #6
MORPHEUS
Minister-President
 
MORPHEUS's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 januari 2008
Locatie: ZION DE STAD DER VERLOSTEN
Berichten: 5.230
Standaard

De Olympische spelen werden ooit eens door JM Dedecker, het hoofdexamen genoemd voor het topsport beleid van de regerende minister van sport en cultuur. Lees duidelijk de splitsing tussen cultuur en sport alsook de splitsing tussen sport en topsport.

Even toelichten. Voor sport is er geen Belgische minister meer, geen Belgisch kader. Alles is Waals ( ADEPS) en Vlaams ( BLOSO). Elk heeft zijn bevoegde minister.
De wet verplicht een Vlaamse en Waals kader binnen elke sporttak elke sportfederatie om subsidie te krijgen.

Op gebied van topsport bestaat er wel nog een BOIC ( Belgisch Olympisch Inter-federaal Comité). Deze doet vooral administratief werk om nog onder de Belgische vlag naar EK, WK , OS te gaan en zorgt voor verdeling van de financiële middelen. Een administratie die voor het werk die ze leveren veel geld kost. Er zijn veel postjes te verdelen die mooi betaald worden , maar contraproductief werken.
JM Dedecker zei ooit, als u het evangelie wil verkondigen dan moet je op het minst mee geweest zijn met Jezus of de apostelen.
Het BOIC is een “ivoren toren” systeem met veel bureaucratie personeel die de klokken horen luiden maar de klepel niet weten hangen.

Zowel ADEPS, BLOSO, BOIC worden voor een belangrijk deel financieel onderhouden door de winst van LOTTO en andere kansspelen.

Dit ter info.

Goed, nu de dronken Daerden ( Wallonië) en onze nuchtere Anciaux ( Vlaanderen ).
Zoals reeds gemeld , de Olympische spelen is het hoofdexamen van de minsister van sport inzake topsportbeleid.

In Belgie zijn wat inwoners betreft +-
60% Vlamingen
10 % Brussel
30 % Walen

Selectie van de atleten op de OS 2008
82% Vlamingen
10% Brussel
8% Walen.
Hier scoort Brussel volgens inwoners, Vlaanderen meer en Wallonië erg zwak.
Dus de kwantiteit is niet goed in Wallonië.
Waarom? Even het beleid van Daerden ( marionet van de PS) er transparant tegen houden.

Wel, ik heb het genoegen om mee te draaien in de topsport als trainer. Ik verzorg ook trainingen over de taalgrens. Het bedrag dat Wallonië krijgt voor topsport van lotto = aan die van Vlaanderen. Logisch, een atleet maken in Vlaanderen kost even veel als in Wallonië en heeft niets te maken met het aantal inwoners.
En toch scoren et Walen minder.
Verklaring : in Vlaanderen gaat het geld naar topsportscholen en trainers. In Wallonië wordt dit geld gebruikt om “werkgelegenheid” te scheppen. In Vlaanderen worden met dat geld trainers betaald. In Wallonië wordt het geld (mis)gebruik om plaatselijk stemmen te rapen voor de PS. Men werft met het topsportgeld onderhoudspersoneel aan om de gebouwen van topsport ADEPS te onderhouden. Eén persoon , mocht er een lamp springen. Eén persoon mocht er een kraan lekken. En dan nog enkele poetsdames. Deze mensen worden betaald met het topsportgeld om zich te vervelen en te kaarten. Zo zorgt de PS ervoor dat ze zelf de mensen bepalen die van het ADEPS geld kunnen genieten. Een lidkaart bij de Socialistische vakbond is een must om vacante vacature in te vullen. Mocht dit geld naar topsportatleten moeten gaan, daar heeft de PS geen controle over. En waar de PS niet kan over heersen, daar investeert men niet. In Wallonië bestaat er een topsport beleid volgens Daerden. Maar tik eens in in Google “Lecole topsport gymnastiek/ judo/atletiek….. noppes. Het meeste geld gaat naar – door de PS te bepalen – onderhoudspersoneel.

Dit beleid is anders in Vlaanderen. Vlaanderen behaald wel goede kwantiteit. Het geld gaat naar de atleten en trainers. Het beleid is beter dan in Walloniê. Maar dit is geen belangrijk referentie punt. Op de OS is niet de kwantiteit die telt ( deelnemen is belangrijker ..) maar medailles halen. Voor de geselecteerde misschien wel, maar voor een minister geen excuses. Ik vrees dat Vlaanderen weinig of zelfs geen medaille zal halen. En dat telt in topsport op de OS. Om het met de woorden van JM Dedecker te zeggen “ deelnemen is belachelijker dan winnen” voor een minister van sport. En om gebied van kwaliteit is het beleid van Bert Enciaux niet geslaagd voor het examen.

Ik kan nu één en ander toelichten over erg zwakke punten in het beleid van Bert, maar ongetwijfeld komt er nog een topic op dit forum over de Belgen die weinig medailles halen. Daar zal ik dan mijn mening ventileren. Weet alvast dit. Ik zie Ulla Werckbroek wekelijks. Dit is de gedroomde minsister voor Sport. Of die nu LDD, Spa, VLD, of groen! is, swat. Haar ervaring op het terrein en visie is prachtig. Niet alleen in de judo sport. Ze werkte vroeger in de topsporthal te Gent waar topsportscholen zoals roeien, atletiek ( korte nummers) turnen , trampoline waren. Ook het “huis van de sport “met alle Vlaamse sportfederaties viel onder haar taak. Dagelijks kon ze bijleren, opbouwende kritiek opnemen. Haar gevoelsprieten uitspreiden wat er gaande is op “ de werkvloer” binnen vele topsport takken. Mocht zij het beleid voeren. Geen miljoenen voor zangeres Laura Lynn en Kate Ryan zoals Bert deed omdat ze mooie benen hadden. Geen Vlaamse schilderij aankopen 3 maal boven de marktprijs, omdat hij persoonlijk er de tranen bij kreeg. Geen topsportstatuten intrekken van atleten die nu wel op de OS staan ( Veerle Dejeaghere – Koen Vandamme) met eigen financiële middelen .

Ook de nieuwe VZW wet bepaald door Bert, brengt sportclubs en vrijwilligers trainers in de criminele sfeer als ze op jaarbasis bruto meer verdienen dan 1170 € ( 47.000 BEF ). Dit is de doodsteek om basistrainers te vinden in topsport. De basis van het succes ligt in het succes van de basis. En deze trainers jaagt Bert uit de zaal met zijn nieuwe VZW wet. Dankzij deze wet, verzorg ik nu amper 4 uur training per week. Meer training verzorgen ( normaal vroeger 16 uur per week ) brengt mij in de criminele sfeer als belasting ontduiker. Of ik moet een zelfstandig beroep bijnemen en de eerste drie jaar een groter forfaitair bedrag betalen of ik verdien !!!!!!!!!!! Betalen om te mogen jeugd voorzien van sportopleiding. Dat is het beleid van Bert. Ik krijg 14 € bruto om twee uur training te verzorgen. Ben daarvoor 3.5 uur weg van huis en moet 50 km rijden aan 1.5 €/liter benzine. Daarboven op zou ik nog eens moeten bijbetalen voor een zelfstandig bijberoep als trainer. Ik heb gezegd in de topsport basisclub dat ik enkel nog training verzorg tot 1170€ per jaar. Ik wil niet voor het gerecht verschijnen als een crimineel.

Hopende op een topic over het Vlaamse topsport beleid van Bert Anciaux
Nu, om terug te keren naar Daerden. In Wallonië zit er ook een erg bekwame persoon klaar. Robert Vandewalle.
Mocht Robert en Ulla mogen Daerden en Anciaux vervangen. Het ziet er goed uit voor de OS van 2016 en 2020.
A votre santé
MORPHEUS is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 18:34   #7
PollyCorrect
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
PollyCorrect's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 april 2004
Berichten: 11.718
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel Bekijk bericht
OMG...
Deze is helemaal verschrikkelijk:

http://fr.youtube.com/watch?v=MkV4bY...eature=related

Maar dat hij zelfs de Olympische spelen komt verstoren met zijn gebral, zo érg dat een tennisser zijn spel onderbreekt
PollyCorrect is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 19:59   #8
stropkeuh
Parlementslid
 
stropkeuh's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 november 2005
Locatie: LIMBURG
Berichten: 1.774
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door PollyCorrect Bekijk bericht
Deze is helemaal verschrikkelijk:

http://fr.youtube.com/watch?v=MkV4bY...eature=related

Maar dat hij zelfs de Olympische spelen komt verstoren met zijn gebral, zo érg dat een tennisser zijn spel onderbreekt

En die zuipschuit moet mee een land besturen? Ze moesten die er acuut uitflikkeren en de zoon idem. Heb die twee bezig gezien in één van die filmkes. Wanneer is die gast nuchter? Echt een schande
Leve Vlaanderen, Belgie splitsen nu !!!!!!!!
__________________
Wie sjoen os Limburg is...
stropkeuh is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 20:00   #9
Den Ardennees
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Den Ardennees's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juli 2004
Locatie: aan lager wal
Berichten: 13.791
Standaard

zeer interessante bijdrage van Morpheus!
__________________
Citaat:
Ivan DeVadder in "De keien vd Wetstraat"14/09/07: vindt u zichzelf 1 van de keien van de Wetstraat?
-Louis Tobback: goh, dat is niet aan mij om dat uit te maken
-Ivan De Vadder: wij vinden alvast dat u één van die keien bent
Den Ardennees is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 20:02   #10
Zwartengeel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2005
Berichten: 34.995
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door stropkeuh Bekijk bericht
En die zuipschuit moet mee een land besturen? Ze moesten die er acuut uitflikkeren en de zoon idem. Heb die twee bezig gezien in één van die filmkes. Wanneer is die gast nuchter? Echt een schande
Leve Vlaanderen, Belgie splitsen nu !!!!!!!!
In afwachting wordt het in elk geval de hoogste tijd dat er eens een deontologische code voor ministers of andere gezagsdragers wordt uitgevaardigd.
Zwartengeel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 20:05   #11
Txiki
Secretaris-Generaal VN
 
Txiki's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 september 2007
Locatie: Killucan
Berichten: 57.743
Standaard

Leuk, die volkse zuipschuiten. Een land heeft toch maar de leiders die het verdient, zeggen ze altijd.
__________________
I have a total irreverence for anything connected with society except that which makes the roads safer, the beer stronger, the food cheaper and the old men and old women warmer in the winter and happier in the summer.
Txiki is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 20:17   #12
Den Ardennees
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Den Ardennees's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juli 2004
Locatie: aan lager wal
Berichten: 13.791
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel Bekijk bericht
In afwachting wordt het in elk geval de hoogste tijd dat er eens een deontologische code voor ministers of andere gezagsdragers wordt uitgevaardigd.
Maar die is er al: "zij mogen de waardigheid van hun ambt niet in het gedrang brengen". Mijns inziens is dit een regel waaraan Daerden zich constant bezondigt, maar blijkbaar reageert er niemand, en het ergste van al, zoals DeMorgen-journalist Hans Van de Weghe schrijft: ook de Franstalige pers zwijgt hierover in alle talen.

http://www.demorgen.be/dm/nl/1005/Me...-deel-12.dhtml
__________________
Citaat:
Ivan DeVadder in "De keien vd Wetstraat"14/09/07: vindt u zichzelf 1 van de keien van de Wetstraat?
-Louis Tobback: goh, dat is niet aan mij om dat uit te maken
-Ivan De Vadder: wij vinden alvast dat u één van die keien bent

Laatst gewijzigd door Den Ardennees : 14 augustus 2008 om 20:19.
Den Ardennees is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 20:33   #13
PollyCorrect
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
PollyCorrect's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 april 2004
Berichten: 11.718
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Den Ardennees Bekijk bericht
Maar die is er al: "zij mogen de waardigheid van hun ambt niet in het gedrang brengen". Mijns inziens is dit een regel waaraan Daerden zich constant bezondigt, maar blijkbaar reageert er niemand, en het ergste van al, zoals DeMorgen-journalist Hans Van de Weghe schrijft: ook de Franstalige pers zwijgt hierover in alle talen.

http://www.demorgen.be/dm/nl/1005/Me...-deel-12.dhtml
De laatste dagen merk ik constant dat België een vreemd land is, dat wel regeltjes en wetten heeft, maar er niet voor zorgt dat die ook gerespecteerd worden.

Bv: als je een woning huurt, dan ben je wettelijk verplicht een brandverzekering te nemen.
OK. Dat kost geld enz, maar je doet het. Verplicht. Nu is er een wet die de eigenaars sinds 2001 verplicht 'rookmelders' of brandalarm te installeren in elke verhuurde woning. De meesten doen dat niet. Ik sprak hierover met de verzekeraar (bv met het idee: als er brand komt en de eigenaar heeft geen melder gezet, wie is dan de klos??) en die speelt het sneaky spelletje mee: installeer dat toch zelf, zegt de verzekeraar.
PollyCorrect is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 20:34   #14
PollyCorrect
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
PollyCorrect's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 april 2004
Berichten: 11.718
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Den Ardennees Bekijk bericht
Maar die is er al: "zij mogen de waardigheid van hun ambt niet in het gedrang brengen". Mijns inziens is dit een regel waaraan Daerden zich constant bezondigt, maar blijkbaar reageert er niemand, en het ergste van al, zoals DeMorgen-journalist Hans Van de Weghe schrijft: ook de Franstalige pers zwijgt hierover in alle talen.

http://www.demorgen.be/dm/nl/1005/Me...-deel-12.dhtml
Er stond ook een flink artikel in de Franstalige pers hoor, weet niet of dat in Le Soir zo was, maar ik heb artikels gezien.
PollyCorrect is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 21:29   #15
stropkeuh
Parlementslid
 
stropkeuh's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 november 2005
Locatie: LIMBURG
Berichten: 1.774
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door PollyCorrect Bekijk bericht
De laatste dagen merk ik constant dat België een vreemd land is, dat wel regeltjes en wetten heeft, maar er niet voor zorgt dat die ook gerespecteerd worden.
De laatste dagen pas ??
Allé is uwe frank eindelijk gevallen...
__________________
Wie sjoen os Limburg is...
stropkeuh is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 21:43   #16
PollyCorrect
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
PollyCorrect's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 april 2004
Berichten: 11.718
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door stropkeuh Bekijk bericht
De laatste dagen pas ??
Allé is uwe frank eindelijk gevallen...
de laatste dagen VOORTDUREND, maar dan aan den lijve!
PollyCorrect is offline   Met citaat antwoorden
Oud 14 augustus 2008, 22:30   #17
Dixie
Secretaris-Generaal VN
 
Dixie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 januari 2004
Locatie: Antwerpen
Berichten: 21.083
Standaard

wa een marginaal figuur is da
__________________
sus antigoon pfff, die Belgische kaart geeft toch enkel wat
sociale en politieke voordelen, maar van onze
roots doen we geen afstand, dit zou verraad
zijn. Belg pas of geen , maakt geen verschil,
enkel nodig voor het één en ander te bekomen.
Dixie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 augustus 2008, 09:00   #18
PollyCorrect
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
PollyCorrect's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 april 2004
Berichten: 11.718
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dixie Bekijk bericht
wa een marginaal figuur is da
Nee joh, dat is een MINISTER. Daar moet je respect voor hebben.
Parti Socialiste. Goeie partij: links!
PollyCorrect is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 augustus 2008, 15:49   #19
Coekie
Provinciaal Gedeputeerde
 
Coekie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 oktober 2002
Berichten: 830
Standaard

Citaat:
Ook de nieuwe VZW wet bepaald door Bert, brengt sportclubs en vrijwilligers trainers in de criminele sfeer als ze op jaarbasis bruto meer verdienen dan 1170 €
Beste Morpheus,

De vzw-wetgeving is een federale bevoegdheid, daar heeft Bertje dus niet aan te zeggen. Ik vermoed dat je eigenlijk een andere wet bedoeld. Kan je even duidelijk maken over welke wet dit gaat (misschien link naar de wet in het staatsblad).

Coekie
__________________
Every sperm is sacred.
Every sperm is good.
Every sperm is needed
In your neighbourhood.
Coekie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 augustus 2008, 16:24   #20
Everytime
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 3 februari 2004
Locatie: Bruxelles
Berichten: 33.164
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door MORPHEUS Bekijk bericht
De Olympische spelen werden ooit eens door JM Dedecker, het hoofdexamen genoemd voor het topsport beleid van de regerende minister van sport en cultuur. Lees duidelijk de splitsing tussen cultuur en sport alsook de splitsing tussen sport en topsport.

Even toelichten. Voor sport is er geen Belgische minister meer, geen Belgisch kader. Alles is Waals ( ADEPS) en Vlaams ( BLOSO). Elk heeft zijn bevoegde minister.
De wet verplicht een Vlaamse en Waals kader binnen elke sporttak elke sportfederatie om subsidie te krijgen.

Op gebied van topsport bestaat er wel nog een BOIC ( Belgisch Olympisch Inter-federaal Comité). Deze doet vooral administratief werk om nog onder de Belgische vlag naar EK, WK , OS te gaan en zorgt voor verdeling van de financiële middelen. Een administratie die voor het werk die ze leveren veel geld kost. Er zijn veel postjes te verdelen die mooi betaald worden , maar contraproductief werken.
JM Dedecker zei ooit, als u het evangelie wil verkondigen dan moet je op het minst mee geweest zijn met Jezus of de apostelen.
Het BOIC is een “ivoren toren” systeem met veel bureaucratie personeel die de klokken horen luiden maar de klepel niet weten hangen.

Zowel ADEPS, BLOSO, BOIC worden voor een belangrijk deel financieel onderhouden door de winst van LOTTO en andere kansspelen.

Dit ter info.

Goed, nu de dronken Daerden ( Wallonië) en onze nuchtere Anciaux ( Vlaanderen ).
Zoals reeds gemeld , de Olympische spelen is het hoofdexamen van de minsister van sport inzake topsportbeleid.

In Belgie zijn wat inwoners betreft +-
60% Vlamingen
10 % Brussel
30 % Walen

Selectie van de atleten op de OS 2008
82% Vlamingen
10% Brussel
8% Walen.
Hier scoort Brussel volgens inwoners, Vlaanderen meer en Wallonië erg zwak.
Dus de kwantiteit is niet goed in Wallonië.
Waarom? Even het beleid van Daerden ( marionet van de PS) er transparant tegen houden.

Wel, ik heb het genoegen om mee te draaien in de topsport als trainer. Ik verzorg ook trainingen over de taalgrens. Het bedrag dat Wallonië krijgt voor topsport van lotto = aan die van Vlaanderen. Logisch, een atleet maken in Vlaanderen kost even veel als in Wallonië en heeft niets te maken met het aantal inwoners.
En toch scoren et Walen minder.
Verklaring : in Vlaanderen gaat het geld naar topsportscholen en trainers. In Wallonië wordt dit geld gebruikt om “werkgelegenheid” te scheppen. In Vlaanderen worden met dat geld trainers betaald. In Wallonië wordt het geld (mis)gebruik om plaatselijk stemmen te rapen voor de PS. Men werft met het topsportgeld onderhoudspersoneel aan om de gebouwen van topsport ADEPS te onderhouden. Eén persoon , mocht er een lamp springen. Eén persoon mocht er een kraan lekken. En dan nog enkele poetsdames. Deze mensen worden betaald met het topsportgeld om zich te vervelen en te kaarten. Zo zorgt de PS ervoor dat ze zelf de mensen bepalen die van het ADEPS geld kunnen genieten. Een lidkaart bij de Socialistische vakbond is een must om vacante vacature in te vullen. Mocht dit geld naar topsportatleten moeten gaan, daar heeft de PS geen controle over. En waar de PS niet kan over heersen, daar investeert men niet. In Wallonië bestaat er een topsport beleid volgens Daerden. Maar tik eens in in Google “Lecole topsport gymnastiek/ judo/atletiek….. noppes. Het meeste geld gaat naar – door de PS te bepalen – onderhoudspersoneel.

Dit beleid is anders in Vlaanderen. Vlaanderen behaald wel goede kwantiteit. Het geld gaat naar de atleten en trainers. Het beleid is beter dan in Walloniê. Maar dit is geen belangrijk referentie punt. Op de OS is niet de kwantiteit die telt ( deelnemen is belangrijker ..) maar medailles halen. Voor de geselecteerde misschien wel, maar voor een minister geen excuses. Ik vrees dat Vlaanderen weinig of zelfs geen medaille zal halen. En dat telt in topsport op de OS. Om het met de woorden van JM Dedecker te zeggen “ deelnemen is belachelijker dan winnen” voor een minister van sport. En om gebied van kwaliteit is het beleid van Bert Enciaux niet geslaagd voor het examen.

Ik kan nu één en ander toelichten over erg zwakke punten in het beleid van Bert, maar ongetwijfeld komt er nog een topic op dit forum over de Belgen die weinig medailles halen. Daar zal ik dan mijn mening ventileren. Weet alvast dit. Ik zie Ulla Werckbroek wekelijks. Dit is de gedroomde minsister voor Sport. Of die nu LDD, Spa, VLD, of groen! is, swat. Haar ervaring op het terrein en visie is prachtig. Niet alleen in de judo sport. Ze werkte vroeger in de topsporthal te Gent waar topsportscholen zoals roeien, atletiek ( korte nummers) turnen , trampoline waren. Ook het “huis van de sport “met alle Vlaamse sportfederaties viel onder haar taak. Dagelijks kon ze bijleren, opbouwende kritiek opnemen. Haar gevoelsprieten uitspreiden wat er gaande is op “ de werkvloer” binnen vele topsport takken. Mocht zij het beleid voeren. Geen miljoenen voor zangeres Laura Lynn en Kate Ryan zoals Bert deed omdat ze mooie benen hadden. Geen Vlaamse schilderij aankopen 3 maal boven de marktprijs, omdat hij persoonlijk er de tranen bij kreeg. Geen topsportstatuten intrekken van atleten die nu wel op de OS staan ( Veerle Dejeaghere – Koen Vandamme) met eigen financiële middelen .

Ook de nieuwe VZW wet bepaald door Bert, brengt sportclubs en vrijwilligers trainers in de criminele sfeer als ze op jaarbasis bruto meer verdienen dan 1170 € ( 47.000 BEF ). Dit is de doodsteek om basistrainers te vinden in topsport. De basis van het succes ligt in het succes van de basis. En deze trainers jaagt Bert uit de zaal met zijn nieuwe VZW wet. Dankzij deze wet, verzorg ik nu amper 4 uur training per week. Meer training verzorgen ( normaal vroeger 16 uur per week ) brengt mij in de criminele sfeer als belasting ontduiker. Of ik moet een zelfstandig beroep bijnemen en de eerste drie jaar een groter forfaitair bedrag betalen of ik verdien !!!!!!!!!!! Betalen om te mogen jeugd voorzien van sportopleiding. Dat is het beleid van Bert. Ik krijg 14 € bruto om twee uur training te verzorgen. Ben daarvoor 3.5 uur weg van huis en moet 50 km rijden aan 1.5 €/liter benzine. Daarboven op zou ik nog eens moeten bijbetalen voor een zelfstandig bijberoep als trainer. Ik heb gezegd in de topsport basisclub dat ik enkel nog training verzorg tot 1170€ per jaar. Ik wil niet voor het gerecht verschijnen als een crimineel.

Hopende op een topic over het Vlaamse topsport beleid van Bert Anciaux
Nu, om terug te keren naar Daerden. In Wallonië zit er ook een erg bekwame persoon klaar. Robert Vandewalle.
Mocht Robert en Ulla mogen Daerden en Anciaux vervangen. Het ziet er goed uit voor de OS van 2016 en 2020.
A votre santé
Alles wat op de OS telt, zijn de resultaten en wat zijn die, tot nu toe? 0 medailles voor België. Wat me natuurlijk helemaal niet verbaast.
Everytime is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:40.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be