![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 23 juli 2003
Berichten: 9.858
|
![]() Voor allen die deze beklijvende documentaire van de hand van Jean-Xavier de Lestrade gemist hebben op Canvas eerder dit jaar, ook Nederland 3 zendt de serie nu uit, weliswaar in 8 delen, op woensdagavond vanaf 23.00u. Niet te missen ! De documentaire belicht het proces tegen de controversiële schrijver Michael Peterson, die terecht staat voor de dood op zijn vrouw. De verdediging beweert dat de vrouw van de trap gevallen is. De aanklager verleent dan weer bijzonder aandacht aan de levenswandel van Peterson, die verre van onbesproken is (homoseksuele affaires and the lot). Gaandeweg ontpopt de hele documentaire zich echter meer en meer als een thriller, met een onwaarschijnlijk einde...
http://www.courttv.com/trials/novelist/ http://www.newsobserver.com/news/crime_safety/peterson/ http://www.theage.com.au/news/TV--Ra...&oneclick=true Citaat:
__________________
Out of the blue, into the black |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Minister
Geregistreerd: 17 februari 2005
Locatie: Gent
Berichten: 3.352
|
![]() Ohoh, homofilie?
En ook nog erger zaken? Oieoieoie, wat erg! Nu hoop ik voor de kijkers dat het wijze van filmen zélf de moeite waard is, want om nou 8 avonden te gaan zitten wachten op een bekentenis over "ja, ik heb ooit sex gehad met een andere man" is ook een beetje zielig.. ![]()
__________________
[size=4][/size][size=5]Het ontstaan van AIDS - belangrijk![/size]
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Parlementslid
Geregistreerd: 14 mei 2003
Locatie: Vilvoorde
Berichten: 1.828
|
![]() Dus puur omdat hij bisexueel is zijn de agenten opeens van idee veranderd? 't is maar goed dat we in een verdraagzame maatschappij leven die haar waarden met geweld opleggen aan andere culturen maar er zelf niet aan kunnen voldoen.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | ||
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 23 juli 2003
Berichten: 9.858
|
![]() Citaat:
Citaat:
De wijze van filmen is typisch voor een documentaire: je zit middenin de "actie" (rechtbank, interviews met alle familieleden - Peterson zelf en zijn vijf kinderen, interviews met speurders, familieleden van het slachtoffer, ...), maar toch interageer je niet direct waardoor een zekere afstand bewaard blijft. Als kijker blijf je trouwens altijd zitten met de vraag : "is hij nu schuldig of niet?".
__________________
Out of the blue, into the black |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Vreemdeling
Geregistreerd: 13 oktober 2008
Berichten: 1
|
![]() Ik was geshockeerd door de juryuitspraak 'schuldig' Ik heb geen enkel bewijs van zijn schuld horen vermelden. Ik heb wel maar 2 of 3 afleveringen gezien, en de docu is vooral uit het standpunt van de beklaagde gefilmd.
Ook shockerend is de strafrechtprocedure: de juryleden moeten tot een unaniem besluit komen, maar moeten dit besluit één voor één luidop voordragen. Zo worden de rangen gesloten terwijl het misschien een nipte meerderheid was. Ook hoe formeel en toch dramatisch alles gespeeld wordt. Vreemd dat er geen 'Free Michael Peterson' site bestaat. Ofwel zou de docu duidelijker moeten tonen welke redenering de jury volgde en op welke manier dit rechtspraak is. |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | |
Parlementslid
Geregistreerd: 17 december 2002
Berichten: 1.942
|
![]() Euh, een vriendin van hem is op net dezelfde manier gestorven, en hij was ook weeral de laatste die ze gezien heeft.
Alles wijst in de richting van zijn schuld, en die docu is je reinste bullshit volgens een paar andere sites. Zo zou de maker van de docu die Peterson persoonlijk hebben gekend.
__________________
Citaat:
|
|
![]() |
![]() |