![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Staatsinrichting Vlaanderen versus Wallonië? Een unitaire, federale, confederale staat of meteen Vlaanderen onafhankelijk. Dit is het forum bij uitstek voor discussies over de Belgische staatsinrichting. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 14 november 2008
Locatie: Belgisch-Congo, oeps -Vlaanderen
Berichten: 24.484
|
![]() Ondanks het arrest van het Grondwettelijk Hof in 2003 en de beslissing van de Kamercommissie Binnenlandse Zaken een jaar geleden, is de kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde nog steeds niet gesplitst.
Het gemeentebestuur van Lennik liet gisteren weten dat het in de huidige omstandigheden geen medewerking zal verlenen aan de organisatie van de Europese verkiezingen van 7 juni 2009. Burgemeester Willy De Waele: "De discriminatie en de ongrondwettelijkheid is voor de Europese verkiezingen nog erger dan voor de federale verkiezingen. Halle-Vilvoorde hoort met zijn 35 Vlaamse gemeenten voor deze verkiezingen tot het Waalse kiesdistrict, wat betekent dat een kandidaat uit Aarlen stemmen kan halen in Halle-Vilvoorde, terwijl een kandidaat uit Vlaanderen geen stem kan halen in het aangrenzende Waals-Brabantse Tubeke of Henegouwse Edingen". De gemeente Lennik roept de Vlaamse kamerleden op de splitsing van de kieskring onmiddellijk en zonder compensaties goed te keuren. Als de staat het incivisme organiseert en bestendigt, kunnen lagere besturen en burgers niet anders dan hun burgerplicht ernstig te nemen en hun medewerking te weigeren. Bravo dus voor Willy De Waele en de gemeenteraad van Lennik. Hun actie ten voordele van de grondwettelijkheid zal navolging overigens naolging vinden bij de burgers en kiezers van Halle-Vilvoorde. (Bron: Halle Vilvoorde Komitee)
__________________
Georges-Louis Bouchez: "Wie zijn zij om te denken dat ze morele waarden hebben die superieur zijn aan die van ons?" |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 3 februari 2004
Locatie: Bruxelles
Berichten: 33.183
|
![]() Lennik, dat is wel de gemeente waar ze met vlaggen spelen?
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Europees Commissaris
Geregistreerd: 24 november 2007
Locatie: Nederland
Berichten: 7.525
|
![]() Prima idee!
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 22 juli 2005
Berichten: 34.995
|
![]() Citaat:
|
|
![]() |
![]() |